Kremy do depilacji

kremy do depilacji

Obecnie bez depilacji nie możemy się obejść. Jest ona konieczna; obecna w naszym codziennych  dbaniu o swój wygląd zewnętrzny.  Dzisiaj pozbywamy się owłosienia nie tylko z nóg czy pach, ale również z delikatnych okolic intymnych. W usuwaniu zbędnych włosków pomocne okazują się kremy do depilacji. Obecnie mamy duży wybór takich specyfików. Kremy do depilacji są dostępne w każdej drogerii, więc często po nie sięgamy.

Kremy do depilacji bikini

Depilacja stanowi obecnie ważny element dbania o swoją urodę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla pozbycia się włosków z okolic bikini. I co najważniejsze bezbolesne! Jest ona przeprowadzana głównie ze względów estetycznych, jak również czysto higienicznych.
Wiele kobiet i mężczyzn usuwa zbędne włoski z okolic intymnych, by zapobiec pojawieniu się chorób przenoszonych drogą płciową. Obecnie w naszym zwyczaju depilacja okolic intymnych staje się obowiązkowym trendem, jednak wciąż niekoniecznie masowo stosowanym.

Kremy i ich działanie

Zastosowanie kremów do depilacji pozwala na usunięcie włosków w sposób szybki i bezbolesny. Kremy do depilacji okolic bikini to jedna z najprostszych i bardzo wygodnych metod pozbycia się włosków z tych delikatnych miejsc.  Bowiem wystarczy tylko dokładnie oczyścić skórę z niechcianymi włoskami, a następnie nałożyć grubą warstwę kremu. Po odczekaniu oznaczonego w załączonej ulotce czasu, należy delikatnie usunąć za pomocą specjalnej szpatułki lub ręcznikiem. Natomiast pozostałości kremu należy zmyć letnią wodą pod prysznicem.

Działanie kremów opiera się o zastosowane składniki. To dzięki nim dany krem skuteczne i szybko usuwa (rozpuszcza) włoski.  Dlatego też włoski odrastają znacznie delikatniejsze i nie są takie kłujące jak w przypadku włosków odrastających po goleniu. Zazwyczaj kremy do depilacji tych okolic oprócz substancji chemicznych zawierają również  naturalne roślinne wyciągi, które koją podrażnienia i działają na skórę odżywczo. Zawartość witaminy E oraz aloesu zapewnia skórze dobrą elastyczność oraz utrzymuje właściwy poziom nawilżenia.

Kremy do depilacji mają również działanie nawilżające oraz łagodzące dzięki obecności wyciągu z rumianku oraz mleczka z awokado. Dzięki tym składnikom skóra depilowana staję się gładka i przyjemna w dotyku.

Czy kremy do depilacji mogą wywołać podrażnienia?

Pachwiny są sferą bardzo delikatną. Z tego też względu powinnyśmy do depilacji tych miejsc zastosować kremy do depilacji przeznaczone wyłącznie do okolic intymnych. Bowiem niektóre kremy do depilacji mogą wywoływać niewielkie podrażnienia ze względu na użyte substancje chemiczne (rozpuszczające strukturę włosków). Dlatego jeśli miewamy skłonności do podrażnień stosujmy bardzo delikatnie działające kremy, bądź przeznaczone do skóry alergicznej. Bowiem zawarte w takich kremach składniki dodatkowo działają na skórę łagodząco oraz kojąco.

Podsumowanie

Depilacja za pomocą kremów do depilacji jest niezwykle szybką i wygodną metodą  na pozbycie się włosków z okolic intymnych.  Pozwala na bezbolesne usunięcie włosków; jest to również dosyć tania metoda w porównaniu na przykład z kosztowną depilacją laserową.  Zatem jeśli chcemy pozbyć się w sposób szybki niechcianego owłosienia ze skóry okolic intymnych to zastosujmy rewelacyjne kremy do depilacji przeznaczone do tej delikatnej sfery.


Zobacz też powiązane artykuły