Czym jest mezoporacja?

mezoporacja

Mezoporacja (inaczej mezoterapia bezigłowa) to innowacyjna metoda, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom klientów, nawet tych najbardziej wymagających. W trakcie zabiegu, trwającego około 30 minut, w skórę wprowadzamy 35-70 ml dermo kosmetyku oraz 99% substancji aktywnych. Stanowi to alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Zasada działania urządzenia do mezoporacji oparta jest na działaniu czterech modułów. W procesie elektroporacji w głąb skóry wysyłane są impulsy elektryczne. W wyniku tego tworzone są mezopory, następuje zwiększenie przepuszczalności skóry, przez co staje się niezwykle chłonna. Pod wpływem unikalnego impulsu warstwa tłuszczowa może ulec zmianie, czego konsekwencją jest formułowanie się nowych wodnych szlaków w warstwie kolczystej naskórka. Mezopory pozostają otwarte od 15-20 sekund do kilku minut. Otwarcie mezopor umożliwia transport substancji w głąb warstw skóry.

Jak działa technologia transdermalporacji?

Wykorzystuje ona odpowiednio modulowaną falę prądu, która bezpośrednio wpływa na chwilową reorganizację łączeń niepolarnych łańcuchów tłuszczowych. Tworzy ona dodatkowe kanały wodne, przez które substancje aktywne mogą być transportowane do głębszych warstw skóry a nawet tkanki podskórnej. Transdermalporacja oddziałuje również na samą komórkę. Działanie prądu wpływa na komórkę, która zachowuje się jak maleńki kondensator. Naładowuje się co prowadzi do chwilowych zmian jej struktury i otwieranie porów błon komórkowych przez które substancja aktywna dostarczana jest wprost do jej wnętrza.

Dermation daje możliwość:
– precyzyjnego wprowadzania składników aktywnych dokładnie tam gdzie są one potrzebne
– uzyskania zadowalających efektów w leczeniu zmarszczek mimicznych, utraty jędrności skóry, trądziku pospolitego, rozszerzonych naczynek, przebarwień, suchości skóry, celulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz rozstępów i blizn
– bezpieczeństwo i brak okresu rekonwalescencji.


Zobacz też powiązane artykuły