Łojotokowe zapalenie skóry – problem, który można pokonać!

OS5OV80

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest przypadłością, która ma niestety tendencję do powracania. Objawia się tym, że na skórze pojawiają się nieestetyczne łuski lub strupki, które z czasem odpadają. Choroba potrafi wpędzić w kompleksy, ograniczyć kontakty i zachwiać pewnością siebie. Jakie kosmetyki i leki pomogą nam uporać się z tym problemem?

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry?

Łojotokowe zapalenie skóry (łzs), to rodzaj choroby dermatologicznej, która najczęściej powoduje suchość, świąd skóry głowy i twarzy. Dotyka ona milion dzieci i dorosłych na świecie. Choć choroba ma charakter przewlekły, to rozpoznanie stanu zapalnego może być trudne, ponieważ reakcje skórne mogą zostać przypisane różnym innym dolegliwościom, takim jak łuszczyca, formy egzemy czy nawet reakcje alergiczne. Podobnie jak wiele innych stanów spowodowanych nieprawidłową gospodarką immunologiczną, chorzy często doświadczają nieregularnego występowania łojotokowych stanów zapalnych. Oznacza to, że większość epizodów charakteryzuje nagłe występowanie i zanikanie objawów. Pacjenci obserwują u siebie wzmożenie przy czynnikach takich jak: stres lub depresja, zmęczenie i brak snu, nadmierna wilgoć lub suchość w domu lub miejscu pracy (np. przez klimatyzację), korzystanie z niektórych leków. Poprzez zadbanie o profilaktykę, można na stałe ograniczyć nieprzyjemne skutki. W wypadku kontaktów z ludźmi jest istotne, aby objawy nie były widoczne, gdyż powszechna opinia sugeruje możliwość zarażenia się tym schorzeniem.

Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy warto stosować?

Na rynku dostępne są rozmaite kosmetyki i leki na łojotokowe zapalenie skóry. Ich działanie może w znaczący sposób ograniczyć objawy. Kosmetyki mają za zadanie zmiękczyć powierzchnię na skórze i umożliwić łatwiejsze złuszczanie się martwych komórek. Środki często zawierają siarkę i kwas salicylowy. Ten ostatni jest szczególnie ważny w standardowym leczeniu skóry, ponieważ jest rozpuszczalny w tłuszczach i zmniejsza stan zapalny skóry. W wielu drogeriach internetowych, m.in. w tej https://eapteka.pl/dermokosmetyki/problemy-skorne/lojotokowe-zapalenie-skory można kupić produkty przygotowane z myślą o osobach zmagających się z problemem łojotokowego zapalenia skóry głowy. Jednym ze skuteczniejszych kosmetyków jest krem kojący redukujący łuszczenie się naskórka marki Ducray Kelual DS. Produktem godnym polecenia jest też szampon dla podrażnionej i tłustej skóry głowy marki Mediket ictamo, który działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.


Zobacz też powiązane artykuły