Co wybrać w salonie: wosk czy pastę cukrową?

Wosk – lepiej w salonie

Decydując się na usunięcie niechcianego owłosienia okolic bikini za pomocą wosku, lepiej jest udać się z tym do kosmetyczki, niż męczyć samodzielnie w domu. Depilacja bikini w salonie nie powinna kosztować więcej niż 50 zł. Wybierając salon, ograniczamy odczuwany ból podczas depilacji – kosmetyczka może bowiem nałożyć specjalny znieczulający krem przed zabiegiem, a jeśli w dodatku ma spore doświadczenie – wykona go tak, by jak najmniej podrażnić Twoją skórę. Ponadto stosowany w gabinetach wosk poradzi sobie doskonale z włoskami bikini, czego nie potrafi większość wosków w plastrach. To wszystko sprawia, że depilacja woskiem w salonie jest szybsza, bardziej efektywna i mniej bolesna od tej, którą przeprowadzimy samodzielnie.

Pasta cukrowa – idealna metoda w domu

Depilację za pomocą samodzielnie przygotowanej pasty możesz przeprowadzić w dowolnej chwili, nawet podczas oglądania telewizji. Pozbędziesz się włosków w sposób dokładny, umiarkowanie bolesny, a efekty będą się utrzymywać tak długo jak po depilacji woskiem. Jeżeli nie wszystkie włoski zostaną dokładnie usunięte od razu – pastę taką możesz rozprowadzać po skórze wielokrotnie, do skutku. Jedynym minusem może być przygotowanie takiej pasty, gdyż nie każdy radzi sobie z otrzymaniem odpowiedniej konsystencji. W takim wypadku lepiej jest sięgnąć po gotową pastę, np. CAMSAKIZI.

Depilacja cukrowa – nowość w gabinetach kosmetycznych

Coraz więcej salonów poszerza swoją ofertę depilacji o depilację pastą cukrową. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientek tą metodą. Warto jednak wziąć pod uwagę, że musi być jakaś przyczyna, dla której gabinety przez wiele czasu skupiały się tylko i wyłącznie na wosku. W głównej mierze jest to spowodowane tym, że depilacja woskiem w salonie trwa dużo krócej niż ta wykonana pastą. Co za tym idzie, jest mniej pracochłonna dla kosmetyczki. A wiadomo, czas to pieniądz. Nie dziwi więc nas to, że cena zabiegu cukrowego znacznie przewyższa cenę depilacji woskiem. I to nie jedyny mankament. Decydując się na depilację cukrową, musimy liczyć się z tym, że spędzimy znacznie więcej czasu w salonie, niż zajęłaby nam zwykła depilacja woskiem.

Oczywiście, warto jest wypróbować każdej metody, by znaleźć tę najlepszą dla siebie. Jest wiele kobiet, które ceni sobie właśnie tę formę depilacji jaką jest cukrowanie w salonie. Wśród jej zalet wymieniają przede wszystkim to, że jest mniej bolesna od wosku, a ponadto zostawia skórę znacznie lepiej odżywioną. Nie można jednak zaprzeczyć faktowi, że te panie spędzają w gabinecie kosmetycznym dużo więcej czasu, a co za tym idzie – ponoszą znacznie wyższe koszty.