Nutrikosmetyki dedykowane do opalania

blister

Czy nutrikosmetyk skutecznie zastąpią tradycyjne olejki?

Czym są nutrikosmetyki?

Nutrikosmetyki to nic innego jak kosmetyki pod postacią kapsułek lub tabletek (zobacz przykłady). Mają działanie odżywcze na skórę człowieka, ale również zapewniają jej wysoką ochronę. Działają od wewnątrz organizmu. Uboga w witaminy i mikroelementy dieta wymaga dostarczania tych składników z zewnątrz, aby uzupełnić niedobory. Ciężko samą dietą dostarczyć skórze wszelkich niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Często skóra jest przesuszona i szorstka. To objawy niedoborów witamin. Rozwiązaniem są nutrikosmetyki.

Czym są nutrikosmetyki do opalania?

Nutrikosmetyki to kosmetyki do opalania przyjmowanie w formie doustnej. Są to preparaty skomponowane tak, aby dostarczały do organizmu substancje, które:

  • zapewniają ochronę przeciwko szkodliwemu działaniu promieni ultrafioletowych i promieniowania podczerwonego,
  • przyspieszają opalanie i sprawiają, że skóra nabiera zdrowego kolorytu, bez efektów zaczerwienionej skóry,
  • stanowią zabezpieczenie przed wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie się skóry zwłaszcza podczas ekspozycji na słońce,
  • zapewniają odpowiedni stopień nawilżenia skóry, co sprawia, że jest ona odporna na możliwość przesuszenia.

Takie działanie zapewnia kompleksową ochronę, a także wzmocnienie skóry na działanie czynników zewnętrznych. Tradycyjne kosmetyki do opalania nie zapewnią skórze tak bogatego odżywienia. Działają od zewnątrz i nie wnikają w skórę na tyle głęboko, aby zapewnić optymalne działanie. Nutrikosmetyki do opalania skutecznie zastąpią używane do tej pory tradycyjne olejki.

Nutrikosmetyki do opalania – dawkowanie

Kapsułki lub tabletki, będące nutrikosmetykami stosuje się doustnie w odpowiednich dla konkretnego specyfiku dawkach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy pamiętać, aby nałożyć kosmetyki do opalania i ponawiać ich aplikację, co jest niezbędne, jeśli stosujemy tradycyjne kosmetyki do opalania. Nutrikosmetyki do opalania należy przyjmować, stosując się do zaleceń producenta i nie powinniśmy przekraczać dziennej dawki. Nadmiar witamin może mieć skutki uboczne.


Zobacz też powiązane artykuły