Agrilloterapia

argiloterapia

Agrilloterapia należy do najstarszego sposobu leczenia „darami Ziemi”.  Początki sięgają już czasów starożytnych, gdy glinkę wykorzystywano jako antybiotyk i antyseptyk, który zapobiega rozmnażaniu się bakterii (np. leczenie chorób skóry – czyraki, ropiejące rany). Egipcjanie używali glinki w procesie mumifikacji, ponieważ znali jej właściwości konserwujące i oczyszczające. Natomiast prymitywne szczepy Afryki malowały skórę kolorowymi mieszaninami glinek, uzyskując bajecznie kolorowe tatuaże, które pełniły rolę ochronną i leczniczą. Dawno temu wykorzystywano jej właściwości do leczenia różnych schorzeń a nawet do procesu uzdatniania wody, gdyż posiada silne właściwości absorbcyjne. Jest bogata w diastazy i enzymy, które w trakcie działania nie ulegają rozkładowi i mają zdolność wiązania wolnego tlenu poprzez to silnie oczyszcza z toksyn, jest skutecznym orężem w walce z cellulitem i alergią Posiada właściwości aktywizujące siły witalne tzn. odmładzające, rozjaśniające, napinające.

Zastosowanie glinki

Glinkę można stosować jako okłady i kataplazmy na owrzodzenia, zaczerwienienia, oparzenia. Uzdrawiająca moc glinki, znana od wieków, a dzisiaj odkrywana na nowo ma zastosowanie w kosmetologii. Współczesny świat szuka swoich korzeni, a człowiek dotyka Natury. Obecnie laboratoria kosmetyczne zaczęły doceniać dobroczynne właściwości glinki wykorzystując ją do produkcji maseczek, szamponów i mydeł. Glinka wykorzystywana do produkcji kosmetyków OLIO to glinka która jest pozyskiwana z wypalonej słońcem ziemi – Mathmaty. Jej unikalność polega na bogactwie, które w niej tkwi – „cudowna apteka ziemi”. Osobliwością jest jej sfera fizyko – chemiczna, z drugiej zaś strony jest czymś więcej, niż tylko zwykłym zestawem budujących ją substancji, jest tworem dynamicznym działającym jak katalizator, bo glinka to „żywy twór”…

Przez 20 lat zbierano doświadczenia i prowadzono badania nad czarną glinką z Mathmaty w wyniku tych prac powstała nowa linia BIO i NATUROL firmy Olio. Maseczki na bazie Tfal to maseczki głęboko oczyszczające, poprawiające ukrwienie, aktywizujące mechanizmy obronne. Tak, więc maseczka z glinki działa jak masaż. Poza tym, jak każdy produkt 100% naturalny, przywraca skórze równowagę przyczynia się do regeneracji i dotlenia.

W szamponach na bazie Tfal glinka stanowi znakomity środek do codziennej pielęgnacji włosów. Ma naturalny odczyn pH, porównywalny z odczynem skóry. Zalecane do mycia wszystkich rodzajów włosów, a w szczególności z problemami (brak blasku, objętości, łupież rozdwajające się końcówki). Można go zastosować jako maseczkę pozostawiając go dłużej na włosach tak, aby je dożywić i przywrócić im naturalny połysk. Mydło na bazie Tfal usuwa wszelkie zanieczyszczenia, działa jak naturalny dezodorant przywracając skórze równowagę nadając jej gładkość i delikatność. W ten sposób powstał pielęgnacyjny i higieniczny produkt najwyższej jakości.

We współczesnym świecie Natura święci triumf w kosmetyce. Glinka jest nie tylko panaceum na wiele schorzeń skórnych, ale przede wszystkim aktywnym środkiem pielęgnacyjnym dla każdej cery. Zachęcam do wypróbowania nowej serii kosmetyków Olio, na które czekaliśmy z niecierpliwością.


Zobacz też powiązane artykuły