Depilacja z Veet – krok po kroku

Chcesz, aby twoje ciało przez długi czas było jedwabiście gładkie? Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie produkty do depilacji. Uznaniem cieszą się preparaty firmy Veet. Warto więc zapoznać się z ich ofertą i krok po kroku wykonać depilację niechcianych włosków.

Kilka słów o Veet

Veet to wiodąca marka oferująca produkty do depilacji. Firma już od ponad osiemdziesięciu lat zajmuje się produkcją specyfików, które skutecznie i w bezpieczny sposób pozbędą się niechcianego owłosienia. Kosmetyki marki Veet dostępne są niemal na całym świecie. Statystki wykazują, że preparaty tej marki wybiera około trzydzieści milionów kobiet.

Jak przygotować się do depilacji?

By depilacja przebiegała „sprawnie”, należy odpowiednio przygotować nasze ciało do takiego zabiegu. Warto więc na dzień przed planowanym usuwaniem włosków wykonać peeling. Dzięki temu depilacja będzie dokładniejsza. Ponadto zabieg ten najlepiej wykonywać po kąpieli. Wówczas nasza skóra jest rozpulchniona, a więc włoski łatwiej „wychodzą”. Warto również upewnić się, że miejsca, które mają być poddane depilacji muszą być dokładnie oczyszczone i suche. Nie należy więc używać żadnych kremów ani balsamów.

Gdy wybierzemy kremy Veet

Depilacja za pomocą kremów Veet jest „dziecinnie prosta”. Wystarczy, że specyfik nałożymy na suchą i dokładnie oczyszczoną skórę, pozbawioną resztek balsamów czy też innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Krem należy nałożyć ręką i rozprowadzić go dokładnie, by pokrył wszystkie włoski, których chcemy się pozbyć. Preparat można również nałożyć za pomocą specjalnej szpatułki. Należy jednak pamiętać, żeby pod żadnym pozorem nie wcierać kremu w skórę!

Po takiej czynności należy odczekać kilka minut. W przypadku kremu Veet czas oczekiwania wynosi od sześciu do ośmiu minut – w przypadku kremów do skóry normalnej, a od pięciu do dziesięciu minut – dla skóry wrażliwej. Po upływie tego czasu należy usunąć specyfik. Szpatułka dołączona do opakowania kremu Veet zakończona jest gumą, która znacznie ułatwia proces usuwania specyfiku. Usuwanie kremu należy zacząć od niewielkiej powierzchni, by sprawdzić, czy włoski odchodzą wraz z kremem. Trzeba jednak pamiętać, by nie przekraczać czasu oczekiwania podanego na opakowaniu!

Resztki kremu należy zmyć pod strumieniem wody. Pod żadnym pozorem nie należy pozostałości preparatu wsmarowywać w skórę czy wycierać ręcznikiem, gdyż grozi to podrażnieniami. Musimy bowiem pamiętać, że skład kremu to substancje chemiczne, które rozpuszczają włoski. Gdy już zmyjemy resztki kremu, miejsca poddane depilacji należy delikatnie osuszyć ręcznikiem.

Jaki będzie rezultat? Depilacja kremem Veet pozwala dłużej cieszyć się gładką skórą. Dodatkowo preparat został wzbogacony składnikami, które pielęgnują oraz nawilżają skórę.

Depilacja plastrami woskowymi Veet to drobnostka

Dziewczyny nie ta chętnie wybierają plastry woskowe, ponieważ są zdania, że jest to zabieg dość skomplikowany. Okazuje się jednak, że depilacja z plastrami Veet nie jest tak skomplikowana, jak myślimy.

W ofercie marki Veet znajdziemy kilka rodzajów plastrów, które pozwolą cieszyć się jedwabiście gładką skórą przez kilka tygodni. Przed rozpoczęciem depilacji upewnijmy się ponownie, czy na skórze nie ma resztek balsamów. By pozbyć się nadmiernej wilgotności skóry, warto posypać pożądane miejsca talkiem lub kosmetyczną zasypką. Dzięki temu plastry będą lepiej przylegały do skóry, a tym samym depilacja będzie dokładniejsza.

Jak powinien przebiegać zabieg depilacji za pomocą plastrów? By mogły one przykleić się do skóry, należy plastry rozgrzać w dłoniach poprzez pocieranie. Następnie należy rozdzielić plaster na dwa fragmenty. Jeden z nich musimy odłożyć na bok, a drugi przykleić w miejscu, z którego chcemy pozbyć się owłosienia. By plaster lepiej przylegał do skóry możemy go kilkakrotnie wygładzić w kierunku wzrostu włosa, czyli w przypadku depilacji nóg – od kolana ku kostce. Następnie należy złapać za dół plastra i pociągnąć w kierunku przeciwnym do ruchu wzrostu włosków. Najlepiej, gdy zrobimy to jak najbliżej skóry. Plaster należy zerwać zdecydowany i energicznym ruchem, gdyż tylko wtedy włoski zostaną usunięte wraz z cebulkami. Pamiętajmy, że im szybciej, tym lepiej. Warto również pamiętać, by drugą dłonią naciągać skórę poniżej plastra.

Resztki wosku należy usunąć za pomocą nieużytkowanej części plastra, przykładając go do skóry. Następnym krokiem jest przetarcie wydepilowanych miejsc specjalnymi nawilżonymi chusteczkami.

Gładkie nogi i co teraz?

Gładkie nogi to nie zawsze ładne nogi. Równie ważna jak depilacja jest pielęgnacja nóg po depilacji. Gdy mamy kłopot z wrastającymi włoskami warto zastosować specjalny krem zapobiegający temu problemowi. Gdy jednak nie uchronimy się od tego kłopotu, wrośnięty włosek możemy wydobyć w prosty sposób. Wystarczy tylko wydezynfekowana igła krawiecka, za pomocą której wyciągniemy owłosienie.

Należy również systematycznie nawilżać skórę. Gdy nasza skóra jest wrażliwa i skłonna do podrażnień, warto ukoić ją preparatami zawierającymi D-panthenol czy alantoinę.