Dobór okularów korekcyjnych

okulary

Okulary służą przede wszystkim, by skorygować wzrok, a także ochronić przed szkodliwy promieniowaniem słonecznym. Dodatkowo stanowią ważny element stroju. Mogą być częścią spójnej stylizacji albo jej wyróżniającym się detalem. Kupujący ma wiele możliwości. Może wybrać okulary prostokątne, kwadratowe, okrągłe, owalne, tak zwane „kujonki”, „kocie” albo „aviator”. Na które jednak powinno się zdecydować?

IDEALNE OKULARY – JAK JE ZNALEŹĆ?

Okulary dają możliwość odwrócenia uwagi od niektórych  niedoskonałości twarzy, jednakże jeśli będą nieodpowiedni dobrane to mogą je dodatkowo podkreślić. Podczas wyboru okularów nie można zapomnieć, że poza indywidualnym gustem trzeba zwrócić także uwagę na kształt twarzy, żeby wybrać idealnie pasującą oprawkę.
Nie każda oprawka pasuje do wszystkich kształtów twarzy (a ludzie często tak myślą). Dobrze jest wiedzieć, że grube oprawki poszerzają kwadratową twarz, a okrągłe okulary dodatkowo zaokrąglają rysy.

KSZTAŁT TWARZY A OPRAWKI

W przypadku kwadratowej twarzy zaleca się okulary, które są owalne albo okrągłe w kształcie. Oprawki najlepiej jakby był wąskie albo nawet bezramkowe.

Jeśli posiada się okrągłą twarz, dobrze sprawdzą się okulary o kwadratowych kształtach z cienkimi oprawkami.
Owalna twarz jest w tym przypadku najprzychylniejsza. Wszystko dlatego, że praktycznie wszystkie modele okularów do niej pasują.
Ostatnim rodzajem twarzy jest ta w kształcie serca. W tym przypadku zaleca się okulary z okrągłymi albo owalnymi kształtami, jednak muszą mieć cienkie oprawki. z cienkimi oprawkami.

Tak samo ważne są odpowiednie proporcje ze względu na poszczególne części twarzy. Na przykład mężczyźni posiadający duży nos nie powinni nosić małych oprawek, ponieważ w ich towarzystwie nos będzie się wydawał jeszcze większy.

KOLOR OKULARÓW

Odpowiedni kolor to tylko i wyłącznie kwestia osobistego gustu, ale warto pamiętać o podstawowych zasadach. Dobrze by było, jeśli kolor oprawek będzie dobrany do koloru włosów, brwi czy nawet brody, aby nie wyznaczał się zbyt duży kontrast.

Duży wybór okularów znajdziesz w sklepie www.1242.eu.


Zobacz też powiązane artykuły