Glinka „TFAL”

Glinka „TFAL”, jest zgodną naturalną gliniastą ziemią pochodzącą z Afryki Północnej. Od czasów naszych przodków jest znana ze swych dobroczynnych właściwości ściągających, pochłaniających i zgodzących, stąd jest używana do różnych celów. Glinka „TFAL” tak jak zioła, rośliny, owoce i zboża jest naturalnym środkiem leczniczym.

TFAL glinka która, dzięki swej ogromnej delikatności, idealnie dba o włosy i skórę

Glinka jest skałą osadową produktem rozpadu skał bogatych w szpat polny, w dużej mierze złożona z soli mineralnych, krzemianów aluminium, mniej lub bardziej nawodnionych, którym zawdzięcza swoją strukturą warstwową co z kolei tłumaczy jej plastyczną lub strukturą włóknista co wyjaśnia jej właściwości pochłaniające.
W zależności od rodzaju glinki, można ją stosować na różne sposoby: zarówno w ceramice jak i używać do celów terapeutycznych, pozwala dbać o ciało lub służyć jako środek oczyszczający.
Glinka jest zalecana dla skóry normalnej bądź suchej i wrażliwej.
Swój kolor zawdzięcza tlenkom żelaza, a fakt, że jest bogata w mikroelementy sprawia, że ma właściwości przywracające właściwą równowagę i dodaje skórze blasku. W jednakowym stopniu jest znana jako środek polepszający cyrkulację krwioobiegu pod skórą.
Plastyczność i obkurczanie: struktura warstwowa nadaje glince szczególną elastyczność, aby z łatwością uzyskać konsystencję papki odpowiednią do potrzeb.

Szczególne właściwości:

Bogata w liczne sole mineralne wchłanialne pochodzące z natury: krzemiany aluminium, magnez, wapń, żelazo, fosfor, potas, miedź cynk, selen, kobalt, mangan i inne.
We wszystkich postaciach, jako składnik szamponów lub maseczek, „TFAL” jest zadziwiającym naturalnym produktem o niesamowitych właściwościach:

Budowa glinki „TFAL” i jej składniki są bardzo zgodne. W przeciwieństwie do agresywnego działania „środków czynnych powierzchniowo”, działanie higieniczne glinki „TFAL” odznacza się szczególną delikatnością. Stosując glinką„TFAL”, nieczystości opuszczają skórę i włosy i przyłączają się po prostu do cząsteczek tej zdumiewającej glinki.

Delikatnie chroniąc włosy, „TFAL” ma bardzo ważną zdolność pochłaniania ogromnych ilości toksyn i eliminowania zabrudzeń i nadmiaru sebum.

„TFAL” przywraca właściwą równowagę reguluje ekosystem skóry i włosów. Ma zdolność pochłaniania nadmiaru sebum z włosów tłustych oraz unormowania wydzielania łojowego-przy regularnym stosowaniu.