W jaki sposób aloes może pomóc w uzyskaniu pięknego uśmiechu?

aloe-vera

Aloes stanowi niezwykły twór natury, który coraz chętniej wykorzystujemy dla naszego zdrowia i urody. Szacuje się, że wartość rynku przetwarzającego tę kaktusowatą roślinę wynosi każdego roku kilkanaście miliardów dolarów.
Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że aloes jest powszechnie wykorzystywany w kosmetykach do skóry, suplementach diety oraz produktach leczniczych. Jednak istnieje jeszcze jedno zastosowanie, o którym wiele osób nie wie.
Aloes może znaleźć się jako główny składnik aktywny w produktach do codziennej higieny jamy ustnej, o działaniu leczniczym i pielęgnacyjnym. W jaki sposób działają aloesowe produkty stomatologiczne i dlaczego warto je używać?

 

Historia pewnego aloesowego eksperymentu

W magazynie Journal of Indian Society of Periodontology w 2012 roku opublikowano wyniki pewnych badań. Podzielono na podgrupy ochotników, u których wcześniej zdiagnozowano drobne problemy stomatologiczne takie, jak stany zapalne, płytka nazębna itp., każdej z nich dając do testowania pewną substancję do płukania jamy ustnej przez okres dwóch tygodni. Nikt nie wiedział, co tak naprawdę będzie stosował.
Jak łatwo się domyślić jednym z tajemniczych produktów był czysty aloes. Po upływie 14 dni naukowcy sprawdzili kondycję zębów badanych osób.
Czego dowiedzieli się na podstawie tego testu? Okazało się, że stosowanie aloesu jako płynu do płukania ust przez dwa tygodnie doprowadziło do znacznej redukcji przyrostu płytki nazębnej. Oprócz tego, krwawienie dziąseł ustało, a stany zapalne znacząco się zmniejszyły.
A przecież samo płukanie jamy ustnej to nie wszystko. Co by było, gdyby wykorzystać aloes również w pastach do zębów?

W jaki sposób aloes wpływa na nasze zęby?

aloe-veraIstnieje szereg udowodnionych naukowo korzyści, płynących ze stosowania coraz popularniejszych past do zębów z aloesem.
Ze względu na właściwości mocno przeciwbakteryjne aloes jest niezmiernie skuteczny w walce z próchnicą, usuwając znaczną ilość tych szkodliwych mikroorganizmów, powodujących między innymi uszkodzenia szkliwa.
Dzięki skutecznemu zwalczaniu nadmiaru bakterii w jamie ustnej, aloes usuwa również płytkę nazębną, której przyrost jest związany z występowaniem konkretnego ich szczepu, przyrastającego na powierzchni szkliwa. A przy tym produkt ten jest zdecydowanie mniej inwazyjny niż inne rodzaje pasty, przeznaczone do radykalnego oczyszczania zębów. Dlatego też pasty z aloesem do redukcji płytki mogą być swobodnie używane nawet przez osoby skarżące się na nadwrażliwość zębów i dziąseł.
Warto też pamiętać, że aloes skutecznie czyści zęby oraz odświeża oddech, stając się kompleksowym produktem do codziennej higienizacji.
Dentyści podkreślają również, że kosmetyki z aloesem świetnie sprawdzają się również w utrzymaniu odpowiedniego poziomy higieny wokół implantów zębów – znacząco zmniejszając podrażnienie dziąseł i skutecznie usuwając dostające się między implant a dziąsło bakterie, mogące prowadzić do bolesnych stanów zapalnych.

 

Działanie aloesu na dziąsła i wnętrze jamy ustnej

Niejednokrotnie mogliśmy już usłyszeć o miejscowym stosowaniu żelu z aloesu na rany, również w obrębie jamy ustnej. Warto szukać do tego celu produktów w pełni naturalnych, w których aloes jest głównym składnikiem, a nie tylko marginalnym dodatkiem. Można je znaleźć choćby w wyspecjalizowanym sklepie na stronie: https://NajlepszyAloes.pl. Pracują w nim profesjonaliści, którzy o prozdrowotnym aloesie wiedzą wszystko.

Sporadyczne i pojedyncze aplikacje aloesowego żelu to jednak nie wszystko. Czy pasta do zębów stosowana regularnie może też wpływać na kondycję wnętrza jamy ustnej i dziąseł?

Niemal wszyscy znamy kojące właściwości aloesu, używanego na rany i poparzenia. Są one również wykorzystywane w przypadku pasty do zębów i wspomnianego na początku płynu do płukania ust. Zawarty w nich aloes leczy stany zapalne, przyspiesza regenerację tkanek. Dzięki niemu znikają podrażnienia, bolesne afty, a także stany zapalne dziąseł, które jeśli są nieleczone przez długi, mogą nawet powodować wypadanie zębów.

Aloes łagodzi również i przyspiesza regenerację przy poparzeniach wnętrza jamy ustnej i języka, które są spowodowane spożywaniem zbyt gorących pokarmów, przynosząc niemal natychmiastową ulgę.

***

Aloes to roślina o niesamowitych właściwościach, które niejednokrotnie potrafią pozytywnie wpływać na naszą kondycję i zdrowie. Jej zastosowanie w higienie jamy ustnej może nie jest jeszcze tak rozpowszechnione, jak w przypadku aplikacji na skórę. Mimo to niesie wiele zalet, z których zdecydowanie warto korzystać.

Jeśli odczuwamy szereg dolegliwości związanych ze zbytnim przyrostem płytki nazębnej, nieestetycznej i szkodliwej dla zdrowia zębów oraz cierpimy z powodu bolesnych i krwawiących dziąseł, wówczas pasta do zębów oraz płyn do płukania jamy ustnej mogą stanowić idealne i w pełni naturalne rozwiązanie dla naszego zdrowia i pięknego uśmiechu na lata.


Zobacz też powiązane artykuły

  • Glinka „TFAL”Glinka „TFAL” Glinka „TFAL”, jest zgodną naturalną gliniastą ziemią pochodzącą z Afryki Północnej. Od […]
  • AgrilloterapiaAgrilloterapia Agrilloterapia należy do najstarszego sposobu leczenia "darami Ziemi".  Początki sięgają […]
  • Kremy do depilacjiKremy do depilacji Obecnie bez depilacji nie możemy się obejść. Jest ona konieczna; obecna w naszym […]
  • Kosmeceutyki Environ®Kosmeceutyki Environ® Zanim zaczniesz porównywać kosmetyki różnych marek, stojąc przed wyborem, która okaże […]