Dylemat przy zakupie – jaki depilator?

Chodząc po sklepach można niekiedy zaobserwować ciekawą scenę. Oto jakaś pani ogląda z zainteresowaniem depilator podany jej przez obsługę i stara się dowiedzieć jak najwięcej na jego temu. Zazwyczaj obsługa nie potrafi zbyt dobrze odpowiedzieć na jej pytania. Pół biedy, gdy jest to sklep ze sprzętem AGD. Tam jeszcze czasem można się o coś dopytać. Natomiast w hipermarketach, niezależnie od tego, czy pyta się o depilator, czy o odkurzacz, obsługa ogranicza się do zdawkowych odpowiedzi, które świadczą bardziej o ignorancji niż o dobrym przygotowaniu. Z jednej strony można to zrozumieć, gdyż wszelaka różnorodność towarów nie pozwala na zaznajomienie się z parametrami technicznymi każdego z nich. Wydaje się jednak, że pan obsługujący dział ze sprzętem AGD powinien się wykazywać, jakąś wiedzą techniczną. Zazwyczaj tak nie jest.

Po chwili, pytająca o depilator pani, orientuje się, że jej wiedza znacznie przewyższa tę, jaką posiada pytany. Zjawisko nader często w naszych sklepach. I tak przychodzi moment podjęcia decyzji. Kupuje się w ciemno licząc na szczęście, albo oddaje depilator i idzie do innego sklepu. W ostateczności zapisuje się nazwę modelu na kartce, by zasięgnąć wiedzy na jego temat gdzie indziej.

Problem z opiniami

Podobne opisy mogłyby dotyczyć wielu innych zakupów. Kto kilka raz doświadczył tej niepewności wyboru, posiłkuje się opiniami znajomych lub szuka informacji w internecie. Nie zawsze jest to rozwiązanie optymalne. Ostatecznie każdy chwali swoje. Koleżanka, która niedawno kupiła depilator, będzie uparcie twierdziła, że właśnie ten model jest najlepszy. Czasem może mieć rację, ale nie zawsze. Ostatecznie ile modeli depilatorów udało jej się przetestować? Zapewne tylko ten jeden. No może wcześniej miała jeszcze jakiś inny depilator, albo stosowała kosmetyki do depilacji, to jednak w sumie niewiele zmienia.

Jak na ironię, bardziej wiarygodne są negatywne opinie, choć i tu nie ma pewności. Czasem ludzie skarżą się na rzeczy, które całkiem dobrze działają, a problem raczej leży w braku umiejętności właściwej obsługi. Sprawa zaczyna przedstawiać się beznadziejnie!

Trzeba dokonać wyboru depilatora

Jednak jakiegoś wyboru dokonać trzeba, skoro depilator jest potrzebny. Czym się w takim razie kierować? Jeśli sprzedający zachwala ten towar, to nie wiemy, czy po prostu nie zależy mu na podniesieniu wyników sprzedaży.

Jeśli jakiś depilator zebrał dużo negatywnych opinii, to raczej mimo wszystko trzeba go skreślić z listy potencjalnych zakupów. Natomiast pozytywne wypowiedzi, zwłaszcza te zamieszczone w internecie, trzeba czytać z dużą uwagą. Każda kobieta, która ma doświadczenie w depilacji, łatwo rozpozna, czy pisząca osoba rzeczywiście wie cokolwiek na ten temat. Podobnie będzie przy zakupach innych przedmiotów.

Gdy zauważymy, że jakiś model jest rekomendowany przez więcej osób, które wiedzą o czym piszą, odnajdujemy cenną wskazówkę. Teraz już można wrócić do sklepu i podjąć ostateczną decyzję. Przestaje się być skazanym na niekompetencję obsługi.

Przydatna informacja

Wśród tych wszystkich opinii, jakich pełno w internecie, na szczególną uwagę zasługują te, które dotyczą modelu Rio Laser Hair Remover. Jest to bardzo interesujący depilator laserowy. Zapewne opinie o nim wymagają jeszcze weryfikacji, ale co ciekawe, niewiele można znaleźć w jego wypadku wypowiedzi negatywnych. Może to świadczyć o dwóch rzeczach – albo jest mało popularny – albo aż tak dobry.

Okazuje się, że niską popularność możemy wykluczyć. Coraz więcej kobiet decyduje się na ten depilator. To bardzo ważna wskazówka, gdyż oznacza, że jest to produkt o dobrej jakości. Nowatorska technologia, podobna do tej, jaka do niedawna była stosowana tylko w salonach kosmetycznych, pozwala nawet prognozować, że to właśnie depilator tego typu wyprze z czasem starsze mechaniczne modele.

Skoro tak, to może lepiej poczekać, aż się bardziej rozpowszechni? Wtedy będzie więcej opinii i więcej informacji. Taka postawa nie jest pozbawiona racji. Jeśli jednak właśnie teraz trzeba zdecydować się na nowy depilator, to czy warto przez najbliższe lata skazywać się na gorszą jakość? Nic nie wskazuje na to, by depilator laserowy Rio Laser Hair Remover miał się nie sprawdzić. W tej sytuacji zakup starego modelu, wydaje się niepotrzebną stratą pieniędzy.

Zaczęliśmy od niepewności i znowu stajemy wobec trudności wyboru. Warto jednak pamiętać, że technika laserowa służy depilacji już od lat. Do tej pory depilator laserowy był zbyt drogi, bo większość kobiet mogła pozwolić sobie na taki zakup do domu. Teraz sytuacja się zmieniła i nie warto marnować okazji. I jeszcze jedna uwaga. Przedstawiciele dystrybutora Rio Laser Hair Remover wykazują o wiele wyższy poziom kompetencji niż obsługa w hipermarkecie. To także o czymś świadczy.