Trwała depilacja nóg – zdążysz przed latem

Trwała depilacja nóg to świetne rozwiązanie dla każdej kobiety. Dlaczego? Przede wszystkim nie trzeba już pamiętać o maszynkach do golenia, ani tracić czasu na częstą depilację. Nogi są zawsze gładkie. Poznaj metody na trwałą depilację i przygotuj się do wielkiej, letniej odsłony już teraz!

Depilacja laserowa – absolutny hit!

W dziedzinie trwałej depilacji jest jeden niewątpliwy lider – to depilacja laserowa. Oddziałując na cebulki włosów odpowiednio dobraną wiązką lasera, możemy je trwale zniszczyć, przez co włosy już nigdy nie odrosną. Dużą zaletą depilacji laserowej jest fakt, że nadaje się ona do całego ciała, ale wyjątkowo dobrze sprawdza się w przypadku nóg. Skuteczność depilacji laserowej zależy jednak w dużej mierze od indywidualnych cech; skóra różnie przyjmuje działanie lasera. Łatwiejsze do usunięcia są też włosy ciemne, o wyższej zawartości melaniny. To dobra wiadomość dla brunetek, które zwykle mają największy problem ze zbędnym owłosieniem na całym ciele. Wadą depilacji laserowej jest przede wszystkim wysoki koszt tego zabiegu. Warto jednak zadać sobie pytanie, jak wiele wydajemy na pianki i żele do depilacji, depilatory i maszynki do golenia lub wosk do depilacji. Przez całe życie na pewno uzbiera się okrągła sumka! Jednak teraz już nie musimy wydawać majątku na trwałą depilację nóg. Na rynku pojawiły się świetne urządzenia do domowej depilacji laserowej. Ich koszt waha się od kilkuset złotych do niespełna dwóch tysięcy. Warto jednak pamiętać, że przy ich użyciu trwale możemy wydepilować całe ciało, a więc nie tylko zyskać gładkie nogi, ale też pozbyć się wąsika czy owłosienia w okolicach intymnych. Jedno urządzenie może też służyć kilku osobom. Sprzęt do domowej depilacji laserowej sprawdza się także w usuwaniu zbędnego owłosienia u mężczyzn, na przykład na plecach czy na klatce piersiowej.

Depilacja woskiem i depilacja pastą cukrową

Depilacja woskiem to już klasyka, jeśli chodzi o metodę usuwania owłosienia z nóg. Sprawdza się świetnie. Choć jest to trochę bolesne, nogi pozostają gładkie, na co najmniej sześć tygodnie, a jeśli smarujemy ciało kremem opóźniającym odrastanie włosków, to nawet dłużej. Zaletą depilacji woskiem jest, obok dość długich efektów, także jej powszechność i stosunkowo niska cena. Warto skorzystać w tej kwestii z usług kosmetyczki, choć bez trudu możemy kupić plastry z woskiem do domowej depilacji. Wymaga to jednak sporo czasu i wprawy, poza tym gorący wosk używany w gabinetach kosmetycznych jest skuteczniejszy. Alternatywą dla wosku jest depilacja pastą cukrową, która przywędrowała do nas z krajów arabskich, gdzie od wieków służy kobietom do usuwania owłosienia. Zabieg pastą cukrową jest równie skuteczny, a przy tym mniej bolesny niż depilacja woskiem, bo włoski usuwane są zgodnie z kierunkiem wzrostu. Zawsze jednak, jeśli jesteś mało odporna na ból, przed depilacją możesz połknąć tabletkę przeciwbólową. Warto też zaplanować wizytę tuż po miesiączce, gdy odporność na ból jest najwyższa. Depilacji woskiem ani pastą cukrową nie wolno wykonywać, gdy skóra jest mocno opalona, podrażniona, z uczuleniem lub chorobą skórną. Nie powinny tej metody depilacji wybierać też kobiety, które mają na nogach rozszerzone naczynia i pajączki.

Wady i zalety depilatora

Depilator to jedna z najbardziej popularnych metod depilacji w domu. Najnowocześniejsze modele pozwalają usuwać włoski szybko i skutecznie oraz z minimalnymi podrażnieniami. Najlepsze depilatory mają nawet nakładki do depilacji wrażliwych okolic bikini czy pach. Depilatorem usuniesz włoski na około miesiąc. Wadą tej metody jest fakt, że musisz długo czekać, aż włoski zyskają odpowiednią długość. Depilator nie chwytach tych krótkich i delikatnych. Po depilatorze mogą też pojawić się podrażnienia i czerwone kropeczki, które utrzymują się kilka dni. Często dolegliwością towarzyszącą tej metodzie depilacji są zapalenia mieszków włosowych oraz wrastające włosy. W tej sytuacji przyda się smarowanie ciała maścią z mocznikiem.