MONOI

To unikalny, tradycyjny olej wywodzący się rejonów wyspy Tahiti, produkowany ręcznie od zamierzchłych czasów przez ludy Polinezji, według ściśle określonej procedury. Monoi, w starym języku Tahitańskim, oznacza „perfumowany olej”. Jest to produkt, który łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne z wyjątkowym zapachem egzotycznych kwiatów. Olej MONOI stanowi połączenie dwóch, naturalnych składników:

– ekstraktu z kwiatów Gardenii tahitańskiej, o pięknym, upojnym zapachu oraz
– bazowego oleju kokosowego, tłoczonego na zimno z kopry, czyli suszonej na słońcu pulpy owocu palmy kokosowej.
– Jest olejem dobrze tolerowanym przez skórę bez zanotowanych podrażnień lub reakcji alergicznych.
– Posiada właściwości nawilżające, wygładzające i zmiękczające skórę.
– Wmasowany w skórę pozostawia na jej powierzchni delikatny, jedwabisty film, który chroni przed czynnikami zewnętrznymi środowiska oraz dodatkowo wzmacnia i zwiększa elastyczność skóry.
– Wykazuje własności przeciwzapalne, łagodzące i gojące drobne uszkodzenia skóry, ukąszenia owadów.
– Działa antyseptycznie i przeciwgrzybiczo, dzięki czemu polecany jest również jako dodatek w pielęgnacji skóry łojotokowej i trądzikowej.
– Zastosowany po opalaniu delikatnie chłodzi rozgrzaną słońcem skórę oraz sprzyja regeneracji i złagodzeniu podrażnienia posłonecznego.
– W porównaniu z olejem kokosowym, właściwości nawadniające wierzchnie warstwy naskórka oleju MONOI są bardziej długotrwałe. Po aplikacji oleju MONOI stopień nawilżenia naskórka zwiększa się z czasem i utrzymuje do 8 godzin. W przypadku oleju kokosowego poziom nawilżenia spada po 4 godzinach od aplikacji.

– Bazowy olej kokosowy charakteryzuje się obfitą zawartością kwasu laurynowego, który wykazuje wysokie powinowactwo do włókna włosa, dzięki temu olej MONOI działa również regenerująco na włosy suche, z rozdwajającymi końcami. Nałożony na włosy wbudowuje się w ich strukturę wygładzaj je, zapobiegając mechanicznym zniszczeniom (np. podczas czesania) oraz chroni przed działaniem detergentów i słonej lub chlorowanej wody.
– Odpowiedni jako olejek chroniący włosy przed słońcem i morską wodą.
– Wykazuje właściwości hamujące swędzenie i podrażnienie skóry głowy.