Profilaktyka raka jelita grubego

Zachorowalność na raka jelita grubego systematycznie wzrasta. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Opublikowane dane epidemiologiczne za rok 1986 podają 5422 nowych zachorowań w Polsce na raka jelita. Dziesięć lat później w 1996 roku liczba nowych zachorowań sięga ponad 10500 osób rocznie, w tym ok. 5000 kobiet i 5500 mężczyzn. Stale utrzymuje się tendencja wzrostowa zachorowań, wynosząca około 3,5% rocznie u mężczyzn i około 2,5% u kobiet. Zachorowalność jest ściśle związana z wiekiem i rośnie wraz z nim. Dotyczy głównie mężczyzn powyżej 35 r.ż. i kobiet powyżej 45 r.ż.

„Korzeń życia”czyli Twoje jelito

Kilkutysiącletnia tajemnica chińskiej medycyny mówi, że ludziom którzy mieli lub mają przez dłuższy okres zaparcia,  powiększa się dolna warga, a różnica między dolną a górną wargą ust, jest łatwo zauważalna. Owszem może to nawet plus na urodzie, ale…
Zapytasz czy to żart?
Nie, nie, nie, absolutnie. Popytaj wśród znajomych i zrób własny wywiad, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami…
Zdarza się, że  ludzie Ci mieli zaparcia w okresie niemowlęctwa i tego nie pamiętają.
Idąc dalej, wiele tych osób ma problemy skórne, grzybicę, gronkowca, pasożyty, nadwagę, alergie, nerwice, migreny, napady złego humoru i częste zmiany nastroju. Także mogą mieć guzy, cysty, mięśniaki, raka narządów rodnych u kobiet, prostata u mężczyzn lub rak jelita okrężnicy oraz odbytu. Szczególnie dużo problemów z jelitem wykryto u kobiet chorych na raka piersi – na 10 kobiet 9 miało problemy z pracą jelit – jak pisze dr A.Posz.

Zbyt często klasyczne leczenie tych chorób nie opiera się na podawaniu właściwej diety i leczeniu jelita, jako jednych z głównych i najczęstszych przyczyn chorób człowieka XXI wieku. Podaje się raczej leki i antybiotyki, niszczące „przyjazną” mikroflorę…

Chińscy lekarze byli poważnymi ludźmi i odkryli również, że przy źle pracujących jelitach na Twoim czole powinny pojawiać się poprzeczne zmarszczki. I co Ty na to?

To dopiero niespodzianka, na dokładkę wcale nie genetyczna…
Żeby było jeszcze ciekawiej, to mężczyznom na czubku głowy pojawia się dodatkowo z tego powodu łysina. Czasem również w nadmiarze wypadają włosy u kobiet, a na tym cierpi ich uroda. Czyżby za dużo szczęścia na raz? Poważne problemy z jelitami sygnalizuje również nieświeży oddech i biały nalot na języku, które często zdarzają się już u małych dzieci, sygnalizując np. atonie jelit…

Od stuleci jelito Chińczycy nazywali „korzeniem życia”. Korzeń z natury pobiera z gleby składniki odżywcze i dostarcza je roślinie. Bez zdrowego korzenia roślina nie przeżyje. A jaką rolę ma nasze jelito jako „korzeń życia”?

Korzeń ten również ma za zadanie wydostać z pokarmu cenne składniki odżywcze, dotrawić je i przerobić  na takie, które będą łatwo przyswojone  przez  Twój  organizm.  Dzięki obecności niezbędnej do tego procesu „przyjaznej” mikroflory,  cały proces może się odbywać bez zakłóceń, a w jelicie wytwarzane są dzięki temu liczne witaminy m.in. z grupy B, K oraz aminokwasy budulcowe, które w odpowiedniej formie wędrują do wnętrza organizmu. Wiadomo przecież, iż źle strawiony pokarm –  nawet ten najzdrowszy – będzie toksyczną trutką dla Twojego organizmu. Teraz już wiesz, dlaczego tak ważna jest „przyjazna” mikroflora oraz zdrowe jelito. W tej kwestii pewnego ciekawego odkrycia dokonali australijscy naukowcy .

Okazuje się, iż odpowiednia ilość właściwej mikroflory to podstawa, a jeśli w diecie człowieka cywilizowanego będzie jeszcze więcej naturalnej witaminy C ( z warzyw i owoców lub suplementacji np.: C 500 i C PLUS), to zapobiegnie ona nadmiernemu gniciu pokarmów i wspomoże rozwój dobroczynnej flory. Sztuczna witamina C zakwasza organizm i nie posiada takiego działania, zatem nawet o niej nie myśl.
Warto zadbać w porę o własny „korzeń życia”, gdyż kiedy on zachoruje, nie ma możliwości na jego przeszczep. To tak jak z samochodem. Jelito w Twoim organizmie to coś więcej niż przewody paliwowe do silnika  w samochodzie. Wiadomo, że łatwiej i taniej wymienić przewody, filtr i olej, niż remontować lub wymienić cały silnik. Ale w samochodzie można wymienić wszystko, a w Twoim organizmie?

Objawy kliniczne początków choroby raka jelita grubego

Objawy kliniczne raka jelita grubego zależą od umiejscowienia i stopnia zaawansowania nowotworu. Guzy umiejscowione w dolnej części mogą powodować uczucie niepełnego wypróżnienia, nie trzymania stolca i gazów, ból przy wypróżnianiu. Do innych objawów mogą należeć:
– krwawienie utajone lub jawne
– stolce śluzowe
– wyczuwalny badaniem per rectum guz
– bóle w dole brzucha
– niezamierzone chudnięcie
– wzdęcia brzucha
– brak łaknienia
– niedrożność
– zmiana rytmu wypróżnień
– naprzemienne biegunki i zaparcia
– powiększenie wątroby
– wyczuwalny przez powłoki guz
– przykry zapach z ust oraz nalot na języku

Profilaktyka raka jelita grubego i zapobieganie chorobom układu pokarmowego

Dieta

Co na ten temat pisze Sławomir Nowakowski w swoim słynnym „PORADNIKU ZDROWIA”:
„…Dietetyka robi ostatnio zawrotną karierę. Doszło do tego, że na niektórych uniwersytetach powstają osobne kierunki studiów. Przede wszystkim należy zebrać trochę danych samemu.Trzeba porównać teorie diety wegeteriańskiej, makrobiotycznej, diety Diamontów, dr Atkinsa, dr McKarnesa, diety pięciu przemian i diety dr Kwaśniewskiego. Pod koniec zbierania   informacji, aby podsumować niezły mętlik i zawrót głowy, proponuję zapoznanie się z książką pod tytułem: „Jedz zgodnie z grupa krwi” i zawartymi w niej wynikami wieloletnich badań zespołu dr J. D’Adamo i jego syna dr P. D’Adamo…

…Jednym z poronionych pomysłów był i jest wegetarianizm, który dziesiątkom tysięcy ludzi  z grupa krwi „0” i „B” skrócił życie o kilka do kilkunastu lat. Ich organizm nie był w stanie wytworzyć pewnych niezbędnych białek budulcowych wyłącznie z pożywienia roślinnego. Braki i niedożywienie spowodowały złą pracę chorych organów, która doprowadziła  ich do szybszej śmierci…
…Atkins stwierdził, że część jego pacjentów czuje się dużo lepiej na diecie wysokobiałkowej. Porównując to z zaleceniami dr P. D’Adamo, dla ludzi z grupa krwi B dojdziesz do wniosku, że się to w jakimś stopniu pokrywa. natomiast taka dieta będzie zabójcza dla ludzi z grupa krwi „A” i „AB”, o czym wielu gorliwych zwolenników tłustej diety dr Kwaśniewskiego, przekonało się na własnej skórze  i  ZDROWIU…

… „Tłusta dieta” to najnowsze szaleństwo wśród Polaków. Pewnej grupie ludzi nawet służyła, ale po pewnym czasie organizmom skończył się zapas minerałów, a tych tłusta dieta nie dostarczała w odpowiedniej ilości. Jeśli zapytacie mnie o najkrótszą recenzje książki dr Kwaśniewskiego, to jest to „poplątanie z pomieszaniem” informacji prawdziwych i … fałszywych. Dieta bogata w białka pochodzenia zwierzęcego jest do jakiegoś stopnia korzystna dla ludzi z grupa krwi „O” i „B”, ale pod pewnymi warunkami i z odpowiednia ilością błonnika. Natomiast co do roli błonnika w przewodzie pokarmowym człowieka, to dr Kwaśniewski zupełnie się zbłaźnił i radzę skonfrontować przytoczone przez niego rewelacje z bardziej miarodajnymi źródłami. Tego typu „TŁUSTO” w wydaniu Kwaśniewskiego, wcześniej czy później kończy się NIEZDROWO. Myślę, że nie będzie z Twojej strony nietaktem, jeżeli zapytasz autora tłustej diety dr Kwaśniewskiego o przyczyny, dla których OSIWIAŁ, WYŁYSIAŁ i przy okazji możesz mu pogratulować przepięknej PERUCZKI…” –  Sławomir Nowakowski w swoim słynnym „PORADNIKU ZDROWIA”:

Co do ogromnej wartości i obecności błonnika w naszej diecie możesz przeczytać wiele ciekawych artykułów.
Dla zdrowego żywienia bardzo ważne jest odpowiednie rozdzielanie pokarmów i nie podawanie równocześnie białka zwierzęcego wraz ze skrobią – np. dość mało zdrowy pospolity zestaw schabowy z ziemniaczkami. Ale o tym w którymś kolejnym numerze „Newsletter dla  ludzi myślących”.

Suplementacja

Polecana suplementacja profilaktyczna i lecznicza (w większych dawkach niż profilaktyka), do wyboru w zależności od Twoich problemów z jelitem:

AC Zymes najważniejszy – uzupełnia jelito w niezbędną dla zdrowia „przyjazną” mikroflorę, jest niezbędny w podróżach szczególnie do ciepłych krajów EGIPT, TUNEZJA, TURCJA itd., kiedy to prawie każdego turystę dopada tzw. „klątwa” faraonów” czyli zatrucie i biegunka.
Ocean 21 – cenny chlorofil zwany „zielonym złotem”, oczyszcza i tonizuje jelito, niesie ze sobą tlen oraz cenne składniki odżywcze oraz regeneracyjne.
Polinesian Noni sok  – wspomaga leczenie m.in. zapalenie śluzówki,  owrzodzenia i tonizujący jelito, wspomaga trawienie, niezbędny w chorobach nowotworowych.
Garlic Caps dokonały w ochronie jelita przed pasożytami (dla człowieka oraz zwierząt) w tym grzybica, bakterie chorobotwórcze i robaki  w tym szczególnie owsiki. Ma bardzo korzystne działanie w chorobach wirusowych w tym grypy. Buduje silną odporność i chroni przed chorobami degeneracyjnymi w tym nowotworowymi. Podobnie jak AC Zymes bardzo przydatny w podróżach przeciwdziała chorobom, przeziębieniu oraz „klątwie faraonów.
Nopalin doskonały przy regulacji wypróżnień i silnym „mechanicznym” oczyszczaniu jelita.
Green Care – zielony uzdrowiciel stosowany przy ostrych i przewlekłych zaburzeniach trawienia, w nadkwasocie, wrzodach w zaparciach, na wdęcia,  zgaga, brak apetytu, biegunka, ma właściwości przeciwgrzybicze, odtruwa jelito, wspomaga prawodłową florę, skuteczny również na przewlekłe zapalenie pęcherza i  prostaty.
Spirulina podawana w większych ilościach ok. 10 tabl. dziennie, tonizuje i oczyszcza jelito jako kuracja oczyszczająca.
ParaProteX – niszczy wszelkie pasożyty w organizmie w tym szczególnie wszelkie pasożyty jelit (również owsiki lub lamlie u dzieci).
C 500 – naturalna witamina C (nie pomyl jej ze sztuczną) ma wspaniałe działanie antyoksydacyjne – przeciwdziała stanom zapalnym i nowotworowym,  gniciu pokarmów a szczególnie białek w jelicie, neutralizuje wolne rodniki, a tym samym przyczynia się do budowy silnej immunologii, wspomaga wytwarzanie interferonu cennego podczas leczenia chorób nowotworowych oraz wirusowych.
OMEGA 3  – ochrania jelito, zmiękcza stolec, działa bardzo korzystnie przy zaparciach, stanach zapalnych i wielu innym problemach z układem trawienia.

Czy wiesz, że…
…  już jest w sprzedaży IMMUNAID czyli Koci Pazur zwany Vilcacorą lub DETOX’em, niezwykle przydatny w budowaniu silnej obronności  organizmu np. przeciw infekcjom  w tym wirusom oraz w chorobach nowotworowych?

IMMUNAID zawiera aż 180 kapsułek  a nich m.in. 400mg Kociego Pazura (VILCACORA). Jego cena klubowa (bez detalicznych pośredników i marży) = tylko 26 USD, jest najbardziej korzystna ze wszystkich porównywalnych produktów z VILCACORY na rynku.