Odchudzanie ze smartfonem

Kto z nas nie próbował się przynajmniej raz w życiu odchudzać ? Chyba tylko ktoś kto nie ma jeszcze 18 lat. Poza tym jednostki nie cierpiąca na przynajmniej lekką nadwagę stanowią w społeczeństwie mniejszość. Z roku na rok co raz mniejszą.

Skoro większość próbowała się już odchudzać to dlaczego problem wciąż nabrzmiewa ? Bo diety są nieskuteczne. Najczęściej wcale nie dlatego, że brakuje nam konsekwencji, a dlatego, że nie są dostosowane do nas, do naszego trybu życia, możliwości, zawartości portfela czy produktów dostępnych w lokalnych sklepach.

Książkowa dieta naszej babci może i babci pomogła, ale to były inne czasy, inny świat i inni ludzie. Dziś w dostosowaniu rodzaju diety do Twoich konkretnych potrzeb i możliwości pomagają dietetycy.

kcalmarNaprzeciw takim wyzwaniom wychodzi aplikacja Kcalmar, którą możesz zainstalować w swoim smartfonie. Aplikacja łączy pacjentów z dietetykami. Bez wychodzenia z domu możesz wybrać jeden z dwunastu gotowych różnych programów odżywiania, pogrupowanych w cztery kategorie i przygotowane przez doświadczonych specjalistów z zakresu żywienia lub wybrać dietę indywidualną.
Wybierając jeden z tych planów co tydzień możemy otrzymywać nowy jadłospis oraz tygodniową listę zakupów.

Czym różnią się te kategorie ?
Kategoria MAMA zawiera jadłospisy dla kobiet planujących potomstwo, będących w ciąży oraz troszczących się o zdrowie swojego dziecka. Przepisy te dostarczają niezbędnych składników odżywczych w okresie prenatalnym i optymalny rozwój Twojej pociechy.
W kategorii SPORT znajdziemy diety dostosowane do różnych aktywności fizycznych, a w szczególności dla sportowców, kulturystów oraz uprawiających fitness. W zależności od charakteru wysiłku i biorących w nim udział mięśni dietetycy dobiorą odpowiednie składniki odżywcze.
Kategoria KORPO to programy dietetyczne dostosowane do realów osób pracujących w korporacjach czy na własny rachunek, czyli do tych, które nie mają czasu na długie „pichcenie”.
Kategoria dobiera dietę  zawierającą zarówno szybkie i proste posiłki bogate w witaminy, jak i dania bogate w magnez, potas i kwasy omega-3 pomocne przy wysiłku umysłowym.
Wreszcie kategoria ZDROWIE przeznaczona jest dla zrzucających zbędne kilogramy, dla trzymających się diety ze względów zdrowotnych oraz dla chcących poprawić nie swoje zdrowie mimo, że nie są do tego zmuszeni specjalnymi okolicznościami. W kategorii tej znajdują się między innymi popularne diety wegetariańskie , cukrzycowe, odchudzające i bezglutenowe.

Jak głosi hasło reklamowe platformy: „KCALMAR to ludzie, nie algorytmy”.