Medycyna naturalna a farmakologia

chinska

Chociaż składy wszystkich leków są nieustannie dopracowywane, to wciąż czasami dochodzi do przykrych sytuacji, w których okazuje się, że jakieś znane leki komuś zaszkodziły. Wtedy wszyscy zaczynają sobie zadawać pytania czy przypadkiem nie lepiej by było, gdyby każdy zaczął interesować się wszystkimi zaletami, jakie niesie ze sobą medycyna naturalna?

Zalety i wady

W końcu leczenie darmowymi i zdrowymi sposobami wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka, a jeżeli doda się do tego fakt, że napisano na ten temat wiele różnych poradników, to wówczas doskonale widać, że gdyby tylko ludzie poświęcili trochę czasu, mogliby odejść od farmakologii na rzecz bardziej naturalnych sposobów leczenia. Medycyna naturalna jeszcze kilka – kilkanaście lat temu była o wiele popularniejsza, ale stopniowo zaczęto odchodzić od niej na rzecz sztucznych specyfików, czego efekty można zaobserwować obecnie. W końcu nie zawsze to, że coś zostało wyprodukowane chemicznie, oznacza że dana rzecz jest lepsza. Często właśnie bywa na odwrót i farmakologia przegrywa z medycyną naturalną, co jest doskonale widoczne dla każdego, kto będzie chciał poświęcić trochę swojego wolnego czasu na zbadanie tego zagadnienia. Żeby się o tym przekonać, można na przykład wypróbować na sobie domowe metody leczenia przeziębienia, które polegają na podawaniu syropu z cebuli i innych tego typu rzeczy. Widać wówczas, że jego działanie jest przynajmniej tak samo dobre, jak drogich syropów z apteki, a często nawet nieco lepsze. Po co więc spożywać tabletki, skoro medycyna naturalna jest tak bardzo rozwinięta i można przy jej pomocy wyleczyć zdecydowaną większość chorób?

Oczywiście, zdarzają się czasami takie sytuacje, w których leczenie naturalnymi sposobami w ogóle nie przyniesie efektów i wówczas konieczna będzie pomoc lekarzy. Jest to jednak wyjątek potwierdzający regułę, a jeżeli ktoś obawia się zacząć stosować naturalne sposoby leczenia, to powinien je najpierw skonsultować z lekarzem, a ten z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości.


Zobacz też powiązane artykuły