Rehabilitacja – jak się przygotować

Na pierwszą wizytę rehabilitacyjną należy dobrze się przygotować. Nie będzie to jednak początek zabiegów i ćwiczeń, ponieważ na wstępie konieczne jest przeprowadzenie wywiadu diagnostycznego z pacjentem. Podczas rozmowy analizowana jest dokumentacja medyczna, która pomaga określić, jak będzie wyglądał przebieg leczenia. Konieczne jest również postawienie oceny narządu ruchu i postawy. Po tych działaniach terapeuta przejdzie do opracowania planu terapii. Rehabilitacja  pomaga pozbyć się bólu i innych dolegliwości, które pojawiają się w obrębie układu ruchu. W gabinecie rehabilitacji każdy pacjent potraktowany zostanie indywidualnie, tak by plan jego terapii dał rzetelne efekty i pomógł uporać się z uciążliwymi dolegliwościami.

Rehabilitacja Toruń – jak zaczynamy?

Jednym ze sposobów na rehabilitację, jest wykorzystanie stymulatora treningowego. To urządzenie ma zastosowanie zarówno w rehabilitacji, jak i w fitnessie, czy treningach crosfitowych. Stosowanie stymulatora treningowego wspomaga regenerację, co sprawia, że bóle i sztywność szybciej znikają. Dodatkowo zwiększa wydajność pacjenta, a także poszerza jego możliwości siłowe i wytrzymałościowe. Tę metodę rehabilitacji stosuje się do łagodzenia bólu, wzmacniania kręgosłupa i całego układu ruchu.

Dla kogo jest rehabilitacja i co umożliwia?

Rehabilitacja jest dla każdego, kto zmaga się z problemami układu ruchu. Mogą to być długotrwałe dolegliwości bólowe, problemy z postawą. Do skorzystania ze stymulatora treningowego zachęca się zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W przypadku Pań możliwe jest wzmocnienie ramion, uwydatnienie mięśni brzucha, a także kształtowanie pośladków. Mężczyźni dzięki tej metodzie wzmacniają mięśnie brzucha, ramion i klatki piersiowej, co pomaga im wyrzeźbić masę mięśniową.