10 sekretów wiecznej młodości

skóra 50+

Zdradzę Ci kilka sekretów wiecznej młodości i zachowania wspaniałej urody… Piękną, młodą cerę możesz mieć dzięki przestrzeganiu prostych zasad. Nie zabierają dużo czasu, a przynoszą ogromne korzyści. Trzeba jednak stosować je codziennie – jednak naprawdę warto… Dobre nawyki są najskuteczniejszą i najprostszą metodą pielęgnacji. Zadbaj o siebie, a my damy Ci najlepsze środki abyś mogła cieszyć się młodością jak najdłużej, aby Twoja skóra była lśniąca, cera zadbana, a uroda oszałamiająca…

Sekret 1. Drobne przyjemności

Pamiętaj, iż specyfiki do pielęgnacji cery to nie wszystko. Dobre kosmetyki daje swoim klientom coś więcej – receptę na dobre samopoczucie. Jednak nie oferujemy „magicznych pigułek” lecz polecamy zadbać o swoje prawidłowe odżywianie oraz podarować sobie drobne przyjemności. Mogą to być spotkania z przyjaciółmi, spacery z ukochaną osobą, zajęcia fitness lub cokolwiek co Nas zrelaksuje i pozwoli zapomnieć o codziennych problemach. Czyż nie jest prawdą, iż szczęśliwa i zadowolona osoba, aż promienieje? To właśnie zdrowa skóra. Istnieje bowiem ogromna zależność między psychiką a skórą. Pod wpływem stresu zaostrzają się objawy wielu schorzeń, np. łuszczycy, trądziku czy alergii. Zdrowa skóra też bardzo źle reaguje na spadek nastroju: łatwiej traci wodę, pogarsza się jej dotlenienie i odżywienie. W efekcie staje się szara i zmęczona, zdecydowanie szybciej widać na niej oznaki upływającego czasu. Nie pozwól na to.

Sekret 2. Kuracje multiwitaminowe

Podaruj sobie najskuteczniejszą metodę zachowania wspaniałej urody – stosuj środki pielęgnacyjne zawierające witaminy A, C i E. Dermatolodzy są zgodni, iż składniki te mają potwierdzone działanie opóźniające starzenie skóry. Pamiętaj o regularnym dostarczaniu witamin do organizmu nie tylko w drodze odżywiania wewnętrznego, ale także poprzez zastosowanie ich od zewnątrz. Witamina A wspomaga regenerację skóry, dzięki czemu reperuje szkody wyrządzone jej przez czynniki zewnętrzne, a także dodatkowo wspiera proces prawidłowego nawilżenia skóry. Witamina C natomiast wspomaga odnowę włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się jędrna i elastyczna. Na koniec witamina E wygładza powierzchnię skóry oraz chroni ją przed wysuszaniem. Dzięki Naszym produktom pielęgnacyjnym taką kurację witminową możesz mieć codziennie!

Sekret 3. Bariera ochronna

Kosmetyki chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UV warto stosować zawsze, nawet zimą kiedy słońca jest jak na lekarstwo. Zagraża ono skórze nie tylko w upalne lato, gdy porządnie grzeje, ale przez cały czas gdy jest jasno. Niestety często o tym zapominamy. W pomieszczeniach natomiast skóra jest narażona na działanie promieni emitowanych przez oświetlenie, monitory komputerów i inne urządzenia. Nadmiar promieniowania szkodzi każdej skórze. 20- i 30-latki nie potrafią przestraszyć się konsekwencji jego działania, bo ich skóra jest jeszcze gładka i jędrna. Nie chcą uwierzyć, że szkody, które słońce wyrządziło skórze w okresie beztroskiego opalania, pojawią się za 10-20 lat w postaci zmarszczek i przebarwień. Większość markowych kosmetyków posiada filtr SPF15, co stanowi optymalną ochronę Naszej skóry.

Sekret 4. Regularna eksfoliacja

Regularnie złuszczane komórki naskórka wysyłają sygnał do komórek skóry właściwej (odpowiedzialne są za produkcję włókien kolagenu i elastyny), że powinny zintensyfikować swoją pracę. Daje to efekt natychmiastowy: odświeża i rozświetla cerę, nadaje blasku i zdrowego wyglądu. Jednak ważniejszy jest długofalowy rezultat – trwałe ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Właścicielki cer tłustych i mieszanych mogą bez żadnych obaw codziennie złuszczać skórę. W przypadku cer suchych i naczynkowych należy zachować większą ostrożność. Kosmetyki złuszczające naskórek nie powinno się stosować częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Dobre kosmetyki dają największą gwarancję jakości – podaruj sobie odrobinę luksusu, przecież jesteś tego warta

Sekret 5. Moc antyultleniaczy

Antyoksydanty zajmują drugie miejsce (zaraz po filtrach przeciwsłonecznych) na liście najskuteczniejszych odmładzaczy. Chronią komórki całego organizmu przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Te z kolei niszczą wszystko, co istotne dla prawidłowego funkcjonowania skóry: uszkadzają barierę naskórkową chroniącą ją przed utratą wilgoci, przyspieszają degenerację włókien kolagenu i elastyny. Antyutleniacze nie są w kosmetologii niczym nowym, jednak w dzisiejszych czasach badania nad nimi trwają powszechne. Wiadomo, że do najskuteczniejszych należą witaminy E i C, wyciągi z roślin – przede wszystkim oliwek, zielonej i białej herbaty, winogron i czarnej porzeczki.

Sekret 6. Oczy zwierciadłem duszy

Każdy ruch skóry – spowodowany np. śmiechem czy zmrużeniem oczu – powoduje jej napięcie, co uruchamia łańcuch reakcji zapalnych, które prowadzą do destrukcji struktur skóry Najlepiej stosować dwa rodzaje kremów. Lekki, nawilżający, z filtrami UV na dzień i regenerujący, o bogatszej formule na noc. Zawarte w kremach składniki nawilżające i przeciwzapalne pomagają zahamować niekorzystne zmiany. Dobrze nawilżona skóra jest bardziej elastyczna i mniej podatna na odkształcenia wywoływane mimiką, a szczególnie w okolicach oczu. Antyutleniacze i składniki łagodzące podrażnienia chronią przed uszkodzeniami wywoływanymi przez stany zapalne. Najlepszy prezent dla 20-, 30-, 40-, 50-, 60-latki? Dobry krem pod oczy.

Sekret 7. Nocna regeneracja

Współczesny Świat narzuca Naszemu życiu zawrotne tempo, aż do takiego stopnia, że sen traktujemy najczęściej jak stratę czasu… Bez wyrzutów sumienia zarywamy kolejne noce. Potem dla ratowania przemęczonej skóry kupujemy krem o działaniu rozświetlającym. Niestety, żaden kosmetyk nie pomoże tak do końca, jeżeli organizm nie dostanie potrzebnej dawki snu w ilości 6-7 godzin. Jego deficyt powoduje pogorszenie funkcjonowania całego organizmu, w tym także skóry. Noc to dla niej czas intensywnej regeneracji. Najważniejsze procesy zachodzą między północą a godz. 4.00 w nocy. Dlatego, biorąc pod uwagę potrzeby skóry, wcale nie jest obojętne, o której położymy się spać. Jeżeli nie zdąży się zregenerować, szkody wyrządzone w ciągu dnia kumulują się i są bardzo ciężkie do naprawienia.

Sekret 8. Totalne nawilżanie

Zawartość wody w zdrowym organizmie kształtuje się w granicach 50-55% składu ciała jednak w skórze w normalnych warunkach osiąga poziom 13% w naskórku i aż 70% w skórze właściwej. Jeżeli z różnych przyczyn poziom ten się obniża, procesy biochemiczne, które zachodzą w każdej komórce, nie przebiegają prawidłowo. Może to prowadzić do jej uszkodzenia i w efekcie przyspieszyć procesy starzenia Skóra jest podatna na przesuszenie i wygląda wtedy na starszą niż jest w rzeczywistości, zwłaszcza kiedy wilgotność powietrza, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, jest bardzo niska. Jak pomóc skórze? Wystarczy rano i wieczorem smarować ją kremem nawilżającym, a także pamiętać że problem odwodnienia dotyczy każdego typu skóry i należy spożywać co najmniej 1,5 litra wody dziennie.

Sekret 9. Dokładny demakijaż

Niestety większość kobiet usuwa makijaż i oczyszcza cerę dopiero tuż przed snem, a niektóre w ogóle o tym zapominają. Najlepiej nie czekać aż do wieczora, tylko zrobić go zaraz po przyjściu do domu. W codziennej pielęgnacji koncentrujemy się raczej na wyborze i stosowaniu odpowiedniego kremu. Tymczasem tylko dobrze oczyszczona skóra może prawidłowo funkcjonować i w pełni korzystać z zawartych w kremach składników aktywnych. Pamiętaj jednak, by traktować ją delikatnie.

Sekret 10. Dieta młodości

Restrykcyjne diety odchudzające są nie tylko nieskuteczne i zagrażające zdrowiu, ale także niebezpieczne dla skóry, włosów i paznokci. Tylko odpowiednie odżywienie organizmu spowoduje, iż kondycja skóry będzie wręcz doskonała. Jak osiągnąć kompromis między zdrowym i pełnowartościowym odżywianiem, a zachowaniem wymarzonej sylwetki i utrzymaniem diety? To proste – wystarczy stosować produkty odżywiania wewnętrznego. Wystarczy zastąpić jeden ze swoich codziennych posiłków naszym przepysznym Koktajlem Odżywczym – posiada jedynie 217 kcal, ale zaskakuje bogactwem składników odżywczych! Dość kłopotliwego liczenia kalorii, bezustannej głodówki oraz żmudnych ćwiczeń. Uzupełnij swoją codzienną dietę o inne nasze produkty według indywidualnych oczekiwań.


Zobacz też powiązane artykuły