Piękne włosy

Jednym z wielu sposobów na piękne włosy jest unikanie szkodliwych dla nich czynników. Farbowane, suszone i modelowane często tracą właściwą strukturę, stają się łamliwe, osłabione i wypadają. Wszystkie zabiegi upiększające, jakie wykonujemy na włosach, powinny być wykonywane we właściwy sposób.

Większość farb posiada substancje pielęgnujące, ale to nie wystarczy, aby uchronić włosy przed uszkodzeniami. Farby bowiem wnikają w głąb włosa i zmieniają jego barwę, czyli ingerują poważnie w jego strukturę. Zawsze po takim zabiegu powinno się nakładać odżywkę, żeby włosy nie stały się szorstkie, trudne do rozczesania i matowe. Częste farbowanie, prostowane lub kręcenie wymaga używania niezbyt agresywnych środków. Najlepiej wybierać płyny do trwałej bez amoniaku. Przed jej wykonaniem warto też nałożyć na włosy odżywkę z cocobetainą , która uzupełni ubytki włosa zregeneruje go i przygotuje do zabiegu.

Ważną rzeczą jest odpowiednia codzienna pielęgnacja. Należy:
• dobrać szampon odpowiedni do rodzaju włosów,
• nie pocierać mokrych włosów ręcznikiem ponieważ mogą się plątać i łamać przy rozczesywaniu,
• do czesania używać gęstego grzebienia,
• używać odpowiedniej suszarki i nie przegrzewać włosów
• co jakiś czas użyć specjalnego oczyszczającego szamponu, dzięki niemu włosy staną się lekkie, lśniące a przede wszystkim oczyszczone z resztek kosmetyków.

Poza wymienionymi zaleceniami istnieje wiele nowoczesnych kosmetyków pomagających układać fryzurę i dbających o zdrowie i dobrą kondycję włosów. Są to maseczki wzmacniające, profesjonalne żele, serum wygładzające i regenerujące oraz odpowiednie lakiery utrwalające nawet najbardziej wymyślną fryzurę.


Zobacz też powiązane artykuły