Na trądzik i łojotok – przegląd zabiegów

Trądzik i łojotok to bolączka zarówno młodzieży w okresie dojrzewania jak i dorosłych. Podrażnienie, zaczerwienienie skóry, stany zapalne, grudki i wypryski mogą pojawić się pod wpływem czynników hormonalnych, stresów, zanieczyszczenia środowiska, palenia tytoniu, niewłaściwej diety i kosmetyków. Na skutek nadmiernego wydzielania łoju, zatykania porów i zmian odczynów skóry z kwaśnego na zasadowy zostaje zachwiana równowaga w naturalnej florze bakteryjnej i łatwo dochodzi do zakażeń bakteryjnych, które działają na skórę drażniąco.

Dostępne na rynku zabiegi mają za zadanie:
– odblokować i ściągnąć rozszerzone pory
– zlikwidować zaskurniki
– regulować prace gruczołów łojowych
– oczyszczać pory z nadmiaru sebum
– złagodzić stany zapalne i podrażnienia
– zmniejszyć grubość warstwy rogowej

Najpopularniejsze nazwy zabiegów:

AHA FRUIT – specjalny zabieg na twarz i szyję dla skóry starzejącej się, odwodnionej, niedożywionej, niedotlenionej, tłustej łojotokowej i trądzikowej oraz z przebarwieniami. Skóra po zabiegu jest odnowiona poprzez złuszczenie zrogowaciałej warstwy naskórka. Staje się gładka, elastyczna i nawilżona. Zabieg działa przeciwtrądzikowo, odblokowując ujścia gruczołów łojowych i zawężając pory skóry.

DERMASEBUM – specjalny zabieg na twarz, szyję i dekolt dla skóry tłustej, mieszanej, trądzikowej, łojotokowej i przesuszonej z nadczynnością gruczołów łojowych. Po zabiegu skóra jest oczyszczona z nadmiaru serum, zachowany jest kwaśny odczyn ph zmniejszający ilość flory bakteryjnej. Znormalizowane są wszystkie procesy związane z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Skóra jest wyciszona, zmatowiona, nawilżona i złagodzone są stany zapalne. Zabieg oczyszcza i zamyka pory skóry, reguluje gospodarkę lipidową, hamuje rozwój bakterii oraz przyspiesza gojenie po oczyszczaniu.

MIKRODERMABRAZJA – zabieg podstawowy twarzy, szyi i dekoltu, stymulujący naturalną odbudowę, poprawiający kondycję skóry.

MIKRODERMABRAZJA AHA 25 – zabieg przeznaczony do odnawiającej kuracji dermokosmetycznej skór suchych i mieszanych. Wykazuje wielokierunkowe działanie regulujące proces odnowy komórkowej, usuwa warstwę rogową naskórka, odblokowuje pory, rozjaśnia przebarwienia i niweluje blizny potrądzikowe. Stymulując synetzę kolagenu i elastyny działa przeciwzmarszczkowo oraz poprawia nawodnienie suchej skóry.

PEELING KAWITACYJNY – peeling ultradźwiękowy to nowy sposób głębokiego oczyszczania skóry, który jest absolutnie nieinwazyjny i może być stosowany nawet na najbardziej wrażliwej skórze. Podczas zabiegu nakłada się na skórę specjalne serum, a następnie przykłada się łopatkę produkującą wibracje ultradźwiękowe, które docierają głęboko w pory i mieszki włosowe oczyszczając je z nadmiaru serum, starych, obumarłych komórek, wydzielin i tłuszczów. Rezultatem jest natychmiastowe oczyszczenie z efektem wygładzającym oraz dokładne przygotowanie skóry na lepszą penetracje składników aktywnych.

MARINE MUN MASK – maska plastyczna z algami i czystymi morskimi minerałami Morza Martwego. Polecana jest dla wszystkich typów cery, potrzebującej oczyszczenia i odtrucia. Zawarte w masce algi i ekstrakt z mułu morskiego Maris Limus posiadają niezwykłe właściwości usuwania zanieczyszczeń, absorpcji wydzieliny łojowej i wchłaniania toksyn.

MEENDEL PEEL – kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także działanie bakteriobójcze i odbarwiające. Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

GLYKO PEEL – przeznaczony jest do peelingu dermatologicznego. Efektywnie walczy z procesami starzenia się skóry.W jego skład wchodzą: silny czynnik złuszczający ( kwas glikolowy), czynniki depigmentujące (kwas kojowy i ekstrakt z Mącznicy lekarskiej), naturalne związki łagodzące podrażnienia ( ekstrakt z Morwy białej),oraz witaminy: A, C i E , które optymalizują działanie peelingu.
GlyKoPeel® może być stosowany przez cały rok, nawet latem podczas ekspozycji słonecznej i w czasie mrozów.

YELLOW PEEL – należy do zabiegów z serii peelingów chemicznych, które są najpopularniejsze w dermatologii i medycynie estetycznej. Jest najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym istniejącym na rynku. Tzw „żółty” sposób na zdrową i piękną skórę to mieszanka kwasu retinowego, kjowego, azaleinowgo , fitowego, witaminy C i bisabololu
Zabieg Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza co zapewnia bezpieczeństwo pacjenta.