Tradycyjna Medycyna Chińska

chinska

Tradycyjna Medycyna Chińska to metoda, która za pomocą badania tętna i języka pacjenta może powiedzieć gdzie jest żródło-korzeń choroby np: przewlekły kaszel. Jego przyczyną może być problem w jelicie grubym lub w sercu, a nie koniecznie w płucach.

Takie spojrzenie na dolegliwości pacjenta pozwala leczyć ich przyczynę a nie tylko objawy co często jest nieskuteczne. Przy pomocy tej metody można ziołami, dietą odpowiednio dobraną i akupunkturą leczyć wiele trudnych do wyleczenia dolegliwości.

Moxybusja – zdolność do rozpalania ognia i obserwacja, że określone bóle znikają w cieple, które daje ogień, stworzyły podstawy do rozwoju moxybusji-drugiego, po akupunkturze, filaru medycyny chińskiej.

W tej metodzie używa się żarzącego się, sproszkowanego materiału roślinnego do ogrzewania określonych miejsc ciała. Podczas zabiegu ogrzewane są, indywidualnie dobrane do stanu pacjenta, punkty akupunkturowe, w celu uruchomienia energii w meridianach. Zabieg jest bezbolesny, pacjent odczuwa przyjemne ciepło rozchodzące się po ciele.

Wskazaniami do wykonania zabiegu nagrzewania moxą jest osłabienie, wychłodzenie, wyczerpanie oraz wszystkie te przypadki, gdzie za pomocą ciepła wspomagamy działanie akupunktury. Polecamy zabiegi moksybusji również w przypadku dzieci, szczególnie w celu podniesienia odporności w okresie jesienno-zimowym.

Przeciwwskazanie do zabiegu stanowią choroby gorączkowe, ciąża, choroby psychiczne, menstruacja.

Masaż bańką chińską – ma swoją długą tradycję, równą akupunkturze i ziołolecznictwu. Używając specjalnej bańki do masażu, wytwarzamy podciśnienie, za pomocą którego równie skutecznie rozbijamy grudki tłuszczu, co znosimy stagnacje energetyczne. Dlatego metoda ma szerokie spektrum działania, od terapii antycellulitowych, drenażu limfatycznego, aż po antystresowe i lecznicze. Masaż pleców trwa około pół godziny, masaż całego ciała do godziny.

Masaż twarzy szyi i dekoltu – to najprzyjemniejsza i zarazem bardzo skuteczna forma terapii przeciwstarzeniowej. Poprawia ukrwienie mięśni i skóry twarzy, podnosi sprężystość, pobudza do pracy układ limfatyczny, dzięki czemu redukuje obrzęki. Regularny masaż pomoże skórze twarzy pozbyć się toksyn i zredukuje zmarszczki.

Masaż głowy – przez głowę przebiegają najważniejsze meridiany całego ciała. Poprzez stymulację punktów akupunkturowych: żołądka, pęcherzyka żółciowego, pęcherza moczowego uzyskujemy poprawę funkcjonowania tych narządów jak również efekt relaksacyjny a nawet antydepresyjny. Masaż skóry głowy pomaga utrzymać zdrowe włosy i skórę. Poprawia krążenie, dostarcza tlen i środki odżywcze do cebulek. Uszczelnia i rozszerza naczynia włosowate, sprawiając, że komórki krwi skuteczniej odżywiają skórę głowy i cebulki włosów. Osobom o suchej skórze głowy, suchych włosach lub dotkniętych nadmiernym wypadaniem włosów z powodu nieodpowiedniego odżywienia (odchudzanie, zaburzenia wchłaniania) zalecamy energiczny masaż, na umytych włosach, natomiast osoby z tłustymi włosami powinny masować skórę głowy przed myciem włosów.

 


Zobacz też powiązane artykuły