Naturalne kosmetyki

kosmetyki aloes

Kosmetyki to dla kobiet niekończący się temat. Mężczyźni dziwią się nam, że potrzebujemy aż tylu różnych kremów, balsamów i przyborów do makijażu, ale mimo wszystko podziwiają urodę i zadbany wygląd. Każda z pań ma swój zestaw kosmetyczny, z którym się nie rozstaje oraz perfumy, noszone w torebce w razie potrzeby. Poza preparatami kosmetycznymi ozdobą kobiecej urody jest także biżuteria.W zależności od wieku, pory dnia i potrzeb skóry stosuje się kremy na dzień na noc, pod oczy przeciwzmarszczkowe, podkłady, cienie do powiek i tusz do rzęs. Dzisiaj ciężko bez tego funkcjonować. Dlatego warto wiedzieć, co w trawie piszczy i poznać wszelkie nowinki kosmetyczne, zawsze coś może okazać się przydatne. Przed testowaniem jakiegokolwiek kremu zawsze należy dokładnie zapoznać się etykietą i sprawdzić do jakiego rodzaju cery się nadaję.

Niektóre kosmetyki z naturalnymi wyciągami z roślin takich jak aloes, rumianek często powodują uczulenia. Innych kosmetyków wymaga skóra naczynkowa. Rozszerzone naczynka stają się czerwone, pękają i powodują powstawanie pajączków. Dzieje się tak pod wpływem zbyt długiej ekspozycji na słońcu. Najlepszym wyjściem jest stosowanie kremów lub tabletek zawierających rutynę, gdyż uszczelnia ona naczynia włosowate.

Główne składniki

Aloes obok całego dobrodziejstwa, które funduje nam aloes, ten wydawałoby się bezpieczny składnik wielu produktów kosmetycznych może uczulać. Warto pokreślić, że pomimo tak bogatego składu miąższ aloesu bardzo rzadko uczula. Zdarza się jednak, że reakcje alergiczne wywołuje skórka liścia.

Rumianek, który też jest stosowany powszechnie w kosmetykach, może być przyczyną nadwrażliwości kontaktowej i anafilaktycznej. Pierwsza odpowiada za powstanie wysypki, często z sączeniem i silnym obrzękiem tkanki podskórnej. Druga jest znacznie rzadsza i występuje głównie u osób z alergią na pyłki roślin. Może prowadzić do wstrząsu, napadów astmy, zaostrzeń nieżytu nosa, uogólnionej pokrzywki, świądu, biegunek i wymiotów. Niekiedy powstaje pokrzywka kontaktowa tylko w miejscu stykania się skóry z rumiankiem lub jego wyciągami.

Na półkach perfumerii pokazało się wiele nowości i zapachów uwodzących damskie nosy i nie tylko. Półki kuszą nie tylko zapachami, ale także kolorowymi i oryginalnie wyglądającymi flakonami. Hitem i dużym dobrodziejstwem dla kobiet są perfumy w kulce. Można włożyć je do torebki i wszędzie zabrać, są małe i dyskretne. Zakup takiej małej perfumetki to także dobry sposób na przetestowanie perfum, które normalnie są dosyć drogie, a w perfumetce tańsze. Kieszonkowe wersje perfum dostępne są w znanych perfumeriach.


Zobacz też powiązane artykuły