Elektroniczny papieros

Doskonałym wyborem dla osoby chcącej rzucić palenie jest zakup elektronicznego papierosa. Jak wiadomo klasycznie papierosy nie są zdrowe. Zanim powstanie papieros, do tytoniu dodaje się wiele aromatów, a także substancji konserwujących, często o nieznanym, utajnionym przez producentów składzie chemicznym. Na przykład specjalne sole powodują, że papieros stale się tli, amoniak zmieniając pH biologicznie uaktywnia nikotynę, cukier i lukrecja poprawiają smak, a gliceryna dłużej zachowuje świeżość tytoniu.

smolisteTak chemicznie stworzony papieros dostarcza palaczowi substancji, od której się uzależnia – nikotyny oraz innych toksycznych związków chemicznych, a które to substancje mają destrukcyjny wpływ na szeroko pojęte zdrowie człowieka. Dzieci zmuszane do wdychania dymu tytoniowego częściej zapadają na choroby infekcyjne układu oddechowego (zapalenia płuc, oskrzeli, górnych dróg oddechowych). Poza tym palenie tytoniu przez rodziców w istotny sposób zwiększa ryzyko wystąpienia astmy oskrzelowej u dziecka, a także przewlekłego zapalenia ucha środkowego, które jest główną przyczyną głuchoty w wieku dziecięcym. Istnieją także dowody na związek palenia tytoniu z innymi poważnymi chorobami, np. białaczkami. Nowością, która ostatnio pojawiła się na rynku jest elektroniczny papieros tzw. e- papieros.

E-papieros nie wytwarza substancji smolistych, co więcej z uwagi na brak zapachu wydychanej mgiełki nie stwarza zjawiska biernego palenia tak niebezpiecznego dla zdrowia osób otaczających palacza. Rak płuc, nerki, trzustki, rak wargi, języka, jamy ustnej, przełyku i krtani, rak pęcherza moczowego, choroba niedokrwienna serca, przewlekłe zapalenie oskrzeli, gruźlica układu oddechowego, nadciśnienie tętnicze, Arteriosclerosis, udar mózgu, wrzody żołądka oraz dwunastnicy, przepukliny jelitowe, impotencje to przykłady tylko niektórych chorób wywołanych przez palenie papierosów. Co gorsza zagrożenie zdrowia palacza to nie jedyny negatywny skutek palenia. Epapieros jest naprawdę genialnym wynalazkiem, który wreszcie stwarza pewną alternatywę dla nałogowych palaczy. Warto podkreślić, że już na dzień dzisiejszy wiele osób rzuciło palenie z e-papierosem. Proces ten był o wiele łatwiejszy, gdyż nałogowy palacz nie musiał rozstawać się z odruchem sięgania po papierosa oraz lubianym przez grono osób elementem wdychania i wydychania dymu. Bo właśnie przyzwyczajenie jest jednym z powodów dla których nałóg palenia papierosów jest tak trudny do rzucenia. E-papieros jest wynalazkiem, z którego warto skorzystać.Ostatnią nowością jaka pojawiła się na rynku są Kartomizery , które stwarzają jeszcze więcej możliwości dla e-palacza.