Jak działają elektroniczne papierosy?

e-papierosy

Palenie papierosów to nałóg bardzo destruktywnie działający na zdrowie człowieka. Alternatywą dla palenia tradycyjnego są papierosy elektroniczne. e-papierosyNazwa e-papieros jest skrótem od elektronicznego papierosa. Jest to urządzenie będące swoistym inhalatorem do podawania nikotyny. Wygląd i kształt nie różni się od zwykłego papierosa, jednak zazwyczaj są nieco dłuższe. Na rynku pojawiają się również epapierosy o wymyślnych kształtach. Kartridże umieszczane w ustniku można kupować w całości, wtedy jest to cena ok. 6-10 złotych, w zależności od miasta i firmy. Można również kupić sam płyn i napełniać kartridże samemu. E-papieros może być zwykły, bez smaku lub nasączony aromatami. Plus takich papierosów jest taki, że nie zawierają one substancji smolistych, a także nie ma nieprzyjemnego dymu, więc można zapalić nawet w autobusie. Trzeba jednak pamiętać, że sama nikotyna w większych ilościach jest silną trucizną, dlatego dawkowanie inhalacji z nikotyny powinno być racjonowane. Nie można stosować plastrów nikotynowych i papierosów elektronicznych i jeszcze dodatkowo palić papierosy.

Sam proces „zapalenia” polega na tym, że po zaciągnięciu uruchamia się atomizer wykrywający przepływ powietrza. Podwyższa się temperatura i płyn nikotynowy zamienia się w parę, którą się wdycha.

E-papieros jest zasilany bateriami bądź akumulatorami. Akumulatory te mają specjalne ładowarki, które podłącza się do prądu. Poza tym taki akumulator naładować można przez połączenie kablem USB do komputera. Czy e-papieros wyprze papieros tradycyjny? Zapewne nie ma takiej możliwości, co najwyżej może odebrać jakąś część klientów. Zwolennicy tradycyjnego palenia nie zrezygnują ze zwykłych papierosów, inni uznają pomysł za śmieszny, a jeszcze inni stwierdzą, że nie stać ich na wydanie jednorazowo 200-300 złotych. Więc należy zastanowić się co bardziej się opłaca. I tutaj mała uwaga: należy unikać chińskich podróbek, bo okaże się, że i tak trzeba będzie kupić kolejny e-papieros, a jak wiadomo nie jest to tanie.

 

Zobacz też: www.e-papierosy.wroclaw.pl


Zobacz też powiązane artykuły