Niszczenie mentalnych blokad

brak magnezu

Myśli mają potężną moc. Słowa mają potężną moc. Gdy nieustannie jesteśmy bombardowani tymi samymi informacjami, gdy nieustannie coś nam się wmawia, często nasz umysł zaczyna w to wierzyć. Koniec końców zaczynamy żyć tym wszystkim, zaczyna się to pojawiać w naszym życiu. Te złe informacje, nieustanne komentarze i narzekania innych podświadomie formują naszą mentalność.

Weźmy na przykład własnych rodziców. Przypomnij sobie, co nieustannie powtarzali Ci, gdy byłeś dzieckiem. Czy zauważyłeś, że nie konfrontowałeś się wtedy z tym, co Ci wmawiali, ani nie formowałeś świadomej decyzji, żeby się temu przeciwstawić? Powiem Ci teraz pewien sekret, a może i nie sekret. Możesz zmienić te zaprogramowane, negatywne myśli na swoją korzyść. Naprawdę możesz to zrobić, masz nawet kilka możliwości. Możesz zmienić te „wgrane programy” za pomocą afirmacji albo użyć ich jako paliwa, by udowodnić wszystkim, że byli w błędzie.

Metoda z afirmacjami jest łatwa. Za każdym razem, gdy w Twojej głowie pojawią te negatywne programy, które wpajała Ci mamusia, możesz zrobić proste ćwiczenie. Powiedz sobie w myślach lub na głos: „Jestem wartościową osobą. Jestem doskonały i osiągnę wszystkie swoje cele, niezależnie od przeszkód”. Zastępujemy myśl negatywną, myślą pozytywną. Wydaje się zbyt proste, ale odpowiedz sobie szczerze na pytanie: „Czy próbowałem tej metody?”. Ludzie niestety mają tendencję do wiary, że jak coś jest proste, to nie może działać.

Jeśli afirmacje to za mało, by podnieść Cię na duchu, przypomnij sobie swoje osiągnięcia. Przypomnij sobie chwile, gdy osiągnąłeś w życiu sukces. Nawet ten najmniejszy się liczy. Wróć do czasów czasy, gdy byłeś w stanie powiedzieć „nie” swoim przyjaciołom, którzy chcieli, byś poszedł na kolejną imprezę, a Ty zdecydowałeś się pozostać w domu i dokończyć na przykład jakiś ważny projekt. To jest triumf. Przypomnij sobie te wszystkie chwile, gdy miałeś moc, która pokazywała, jak wielka może być Twoja determinacja. Determinacja, która jest w stanie postawić długoterminowe korzyści nad chwilowymi przyjemnościami. Używanie własnych myśli jako bodźca do pobudzenia jest bardzo skuteczną metodą.

Kolejną skuteczną metodą jest używanie komplementów, by podnieść się na duchu. Gdy czujesz się jak największy nieudacznik na ziemi, przypomnij sobie wszystkie chwile, w których odniosłeś zwycięstwo, a ludzie chwalili Cię za to i obsypywali masą komplementów. Zapamiętaj wszystkie pozytywne komentarze, którymi obdarowali Cię ludzie. Zapisz je na kartce i używaj w przyszłości w chwilach zwątpienia. Nigdy nie pozwól, by krytyka lub pesymizm innych ściągnęły Cię w dól. Zachowaj w swoim umyśle myśl, że oni nie żyją Twoim życiem. Ty nim żyjesz, Twoje życie należy tylko do Ciebie. Jeśli naprawdę w to uwierzysz, podejmij wszelki możliwe kroki, by przejąć całkowitą kontrolę nad własnymi myślami.

Chciałbym jeszcze dodać coś na zakończenie. Za każdym razem, gdy przypomni Ci się, jak Twój ojciec ignorował Twoją szóstkę z klasówki, ponieważ on chciał, żebyś dostał się do drużyny piłkarskiej, uświadom sobie, że jego cele nie były Twoimi celami. Powiedz sobie, że to Ty wybrałeś dziedzinę, w której chcesz osiągnąć sukces.

Rozwijaj się i niszcz wszelkie napotkane przeszkody. Gdy już dojdziesz do punktu końcowego, spójrz wstecz i pogratuluj sobie. Następnie wyznacz nowy cel i zdopinguj się do pokonywania kolejnych przeszkód na drodze do niego.


Zobacz też powiązane artykuły