Acidoza a badanie włosa

„Wszystko co nas nie zabije, zahartuje nas.” – sentencja niemiecka

Twój organizm jest strukturą żywą, odnawiającą się i regenerującą. Dla przykładu cały Układ kostny odnawia się w ciągu 7 lat, a na zagojenie rany na skórze, potrzebujesz ok. 30 dni. Zatem Twój organizm ma potrzebę ciągłego  dostarczania składników odżywczych, aby zostały one wbudowane w odpowiednim czasie i miejscu, a tym samym procentowały dla Ciebie dobrym zdrowiem.

Medycyna klasyczna najczęściej traktuje człowieka jako związek chemiczny i odpowiednio do tego z nim postępuje, podając antybiotyki i inne leki farmakologiczne, pełne chemicznych związków. Dla przykładu wiele chorób jak również stres, depresja a dalej choroby psychiczne, mają swoje podłoże w złym odżywianiu, metabolizmie i zakwaszeniu organizmu. Jak zatem można, mając pełne kieszenie antybiotyków, leków psychotropowych, znieczulających,  nasennych itd…, myśleć poważnie o przyrodzie i o naszej z nią symbiozie? – dr J. Jonas autor książki „Zagadki zdrowia”.

Acidosa dotyka każdego

badanie włosaIm bardziej pożywienie różni się od naturalnego, tym większe jest niebezpieczeństwo zaburzenia równowagi organizmu tzw. homeostazy i wystąpienia kwasicy. Również przewlekłe  choroby, infekcje grzybicze, bakteryjne czy wirusowe, zaburzenia czynności nerek, trzustki, jak również stresy powodują wzrost kwasowości organizmu tzw. acidozę. Zużywane są zapasy alkalicznych rezerw neutralizujących środowisko. Występuje sytuacja sprzyjająca pojawieniu się lub pogłębieniu infekcji grzybiczej, siwieniu włosów, problemów z układem kostno-stawowym (osteoporoza, reumatyzm, próchnica, tworzenie się wyrostków kostnych tzw. ostróg czy zwyrodnień kręgosłupa), nerwowym, trawiennym, aż do zagrożenia chorobami nowotworowymi.
Środowisko kwaśne podrażnia nerwy współczulne, co powoduje poczucie dyskomfortu, ból, coraz większy stres, pogłębienie depresji i wiele chorób im towarzyszących typu stwardnienie rozsiane, Parkinson, Alzheimer, skleroza, choroby psychiczne, z wszystkimi towarzyszącymi temu konsekwencjami. Na skutek stresu organizm zwiększa swój odczyn kwaśny i „karuzela zaczyna się kręcić w kółko coraz szybciej”.

Na kwasicę zwaną acidozą,  bardzo wrażliwe są nerki, ponieważ kwasy powodują ich blokadę, co dalej wywołuje zaburzenia czynnościowe.  W efekcie może pojawić się artretyzm (dna moczanowa tzw. podagra), łamliwość kości, w tym wymiana stawu biodrowego na syntetyczny, wypadanie włosów, łysienie, łamliwość paznokci oraz pocenie się rąk i nóg.
Kwasica blokuje również wędrującą w przestrzeni międzykomórkowej zarodnikową tkankę mazanchymatyczną, będącą prekursorem wszystkich rodzajów tkanki łącznej.
Dlatego możesz zauważyć  zmiany skórne, piegi, przebarwienia, bielactwo, łuszczycę, łupież czy też popularne dziś u młodzieży problemy z rozmiękczeniem kości, a także   martwicę kości czyli podstawowy do zmian nowotworowych.
Wypadanie  lub przedwczesne siwienie włosów w wieku 20 lat,  to również ten sam problem, który przy okazji sygnalizuje odwapnienie organizmu oraz zbyt szybkie procesy starzenia się.

Zablokowanie tkanki mezenchymatycznej jak twierdzi dr Reckewega, powoduje, iż w miejsce rozwoju nowych tkanek zamiast nich, wbudowują się metale ciężkie, chemikalia i leki farmakologiczne oraz jady bakteryjne  – jednym słowem trucizny. To stwarza pole i odpowiednie środowisko do inwazji bakterii oraz grzybów, co z kolei jest jedną z podstawowych przyczyn powstawania i rozwoju kolejnych chorób.
Zdaniem dr Josefa Jonasa, w leczeniu acidozy (kwasicy) najważniejsze znaczenie posiadają chelatowane preparaty wapniowe, które alkalizują środowisko. Tak wapń zasadotwórczy, jak również same chelaty mają zdolności oczyszczające i wyprowadzają metale ciężkie, wapń kwasotwórczy  oraz inne toksyny z organizmu alkalizując naturalne środowisko. Przyczyniają się tym samym, do utrzymania właściwej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.
Dla przykładu w medycynie naturalnej,  chelaty wapnia i magnezu podaje się w hiperkalcemii oraz aby przeciwdziałać tworzeniu się w nerkach piasku i kamieni nerkowych. Jednymi z doskonałych tego typu produktów jest Strong Bones i gorąco polecany na Konferencji Medycznej w Warszawie w 2008 roku dotyczącej kwasicy metabolicznej – acidozy,  przez prof. V.Szedlak-Vadocz – POWER MINS w dawce nie mniej niż 3 x po 2 tabl. do posiłków!

Mocznikowy cykl Krebsa

Podczas acidozy – zakwaszenia organizmu w nerkach powstają kryształy (piasek) , które później stają się kamieniami nerkowymi itp.
Wszystkie złogi zalegające w naszym organizmie przyciągają bakterie, które po czasie mnożąc się coraz intensywniej powodują ból, a przy okazji rozkładając kwas moczowy powodują coraz większe stężenie amoniaku w organizmie – szczególnie w mięśniach, ale też może on znaleźć się w mózgu. Zjawisko to nazywa się cyklem ornitynowym lub mocznikowyn lub mocznikowym cyklem Krebsa.
Mocznikowy Cykl Krebsa to cykl przemian biochemicznych (reakcji enzymatycznych) trzech aminokwasów: ornityny, cytruliny i argininy. Do cyklu wprowadzany jest karbamoilofosforan powstały z amoniaku i dwutlenku węgla. Cykl przebiega w mitochondriach i cytoplazmie komórek wątroby (hepatocytów) i wymaga dostarczenia energii w postaci ATP, a jego produktem końcowym jest mocznik. Reakcje zużywania aminokwasów rozpoczynają się od odłączenia grupy aminowej w procesie deaminacji. Produktami tych reakcji są łańcuchy węglowe (tzw. ketokwasy) oraz jon amonowy. W komórkach człowieka łańcuchy węglowe po przemianach mogą być włączone w glikolizę lub do cyklu Krebsa.
Jon amonowy w amoniaku jest silnie toksyczny. W organizmie człowieka jest więc szybko przekształcany w substancję mniej toksyczną i dobrze rozpuszczalną w wodzie – w mocznik.
W ciągu doby człowiek wydala średnio kilkanaście gramów mocznika w postaci stężonego moczu. Czasem z uwagi na zatrucie metalami np. kadm, fosforanami lub innymi związkami, blokują enzymy cyklu Krebsa (cykl ten zapewnia produkcję energii) – cykliczny szereg reakcji biochemicznych powodując kumulacje amoniaku w organizmie. U osób, które przeżyły zatrucie amoniakiem powstają z reguły nieodwracalne zmiany w płucach i drogach oddechowych. Ciężkie uszkodzenie oka, mogące doprowadzić do utraty wzroku. Amoniak silnie drażni korę mózgową stąd może być jedną z przyczyn chorób takich jak: migrena, bóle głowy, padaczka, schizofrenia, depresja, nerwice, autyzm, nadpobudliwość, ADHD, choroba Alzheimera i inne problemy mózgu i układu nerwowego. AMONIAK – zobacz skąd się bierze i jakie szkody czyni w organizmie>> )
Aby szybko zneutralizować gromadzony amoniak – powoduje on m.in. efekt zmęczenia, bóle mięśni) – stosuje się przede wszystkim produkt naturalny o nazwie Arginina Plus.
Arginina chroni również wątrobę, trzustkę i nerki – narażone teraz na zniszczenie przez toksyczne związki. Szczegóły – http://www.faceci.com.pl/arginina.html
Amoniak potrafią wytwarzać tylko bakterie! Niezbędny do tego procesu enzym nazywa się ureazą, który do swojego działania wykorzystuje nikiel. Kiedy nagromadzenie amoniaku w krwioobiegu spowodowane obecnością bakterii jest spore, dowiadujemy się tego po złym stanie samopoczucia, po ogólnym zmęczeniu organizmu i bólach w mięśniach. Bóle takie powoduje również brak magnezu i tlenu w organizmie.
Kiedy mamy do czynienia z bakteriami i ich odchodami – toksycznymi związkami – w organizmie zawsze brakuje tlenu!
Jako dodatek OXYMAX może być stosowany w celu pilnego dotlenienia płynów limfatycznych oraz krwi.

Na ile badanie włosa jest miarodajne?

W książce „Poradnik Zdrowia” Sławomir Nowakowski porusza problem hiperkalcemii, czyli problem nadmiaru wapnia w organizmie. W swojej książce opisuje, iż:
Choroba jest wynikiem zaburzenia przemiany materii. Najciekawsze są oficjalne medyczne zalecenia dla tego schorzenia, (cytuję): nie spożywać: mleka i jego przetworów, szczawiu, szpinaku, rabarbaru, czekolady, kakao, soli i wątróbki…
… W mojej praktyce trafiła się kobieta, której badania włosa (modna analiza włosów) wykazały nadmierną, toksyczną ilość wapnia. Wyglądało na to, że organizm miał za dużo wapnia. Natomiast moje badania oczu i stóp wskazały na problemy z kręgosłupem i rwą kulszową, co potwierdził wywiad z pacjentką. Te i kilka innych objawów wskazało na duże braki wapnia w organizmie. Oczywistym w takim przypadku jest fakt, że gospodarka wapniowa jest rozregulowana. W tym wypadku jednym z moich zaleceń było przyjmowanie suplementów dobrze przyswajalnego wapnia chelatowego, natomiast mój kolega lekarz był temu zdecydowanie przeciwny. Na tej podstawie wydaje się, iż praktykowane obecnie i modne badania z włosów, są w wielu przypadkach mało wiarygodne. W opisywanym powyżej przypadku wyglądało na to, że organizm wyrzucał nadmierną ilość wapnia do włosów…

Był to jednak wapń toksyczny tzw. kwasotwórczy.
Minerały w postaci chelatów organizm pobiera tylko wtedy kiedy są mu potrzebne, a zatem nie ma możliwości przesycenia nimi organizmu. Inaczej jest z minerałami wytrącanymi chemicznie, bez naturalnych chelatów (protein transportowych), z jakimi mamy do czynienia w półsyntetycznych multiwitaminach.

Wracając jeszcze do hiperkalcemii, jest ona określana na podstawie zbyt dużej ilości wapnia w krwioobiegu. Z reguły ilość ta nie powinna przekraczać 1% całego wapnia w organizmie. Natomiast może się okazać, iż mimo niedoboru wapnia w innym miejscu organizmu np. w kościach, obecny nadmiar toksycznego wapnia kwasotwórczego istnieje w krwioobiegu. Wtedy toksyczny tzw. kwasotwórczy wapń odkłada się w stawach dając przyczynę do chorób kostno-stawowych w tym podagra (dna), powoduje próchnicę zębów, osteoporozę. Wytrącany w nerkach, sprzyja tworzeniu się piasku i kamieni. Podobnie jest z tworzeniem kamieni żółciowych. Zatem należy unikać nadmiaru wapnia kwasotwórczego, którego najwięcej znajduje się w pasteryzowanym mleku, serach oraz w półsyntetycznych produktach mineralnych i multiwitaminach. Wapń ten nie posiada łączy chelatowych (opis na opakowaniu).

Co niszczy chelatowe proteiny?

Przetwarzanie w temperaturze i pasteryzowanie żywności sprawia, iż niszczone są naturalne struktury białek roślinnych lub białek z muszli ostryg, a szczególnie tzw. transportowych – chelatów oraz enzymy i inne składniki.
Minerały bez form chelatowych np. w pasteryzowanych produktach oraz podawane w multiwitaminach półsyntetycznych – wytrącane chemicznie, mogą skumulować się w organizmie i spowodować nadmiar, a to objawi się zatruciem i rozreguluje prawidłową przemianę materii. Dalej, łańcuchowo spowoduje zaburzenie równowagi, co da przyczyny do tworzenia się kolejnych chorób.

Martwe nie buduje życia

Człowiek współczesny w wyniku kwasicy, braku spożywania czystej wody, ograniczonego ruchu oraz świeżego powietrza, ma słaby system oczyszczania organizmu. Cierpi zatem na bóle, depresję, wrzody żołądka, infekcje i wiele innych chorób. Starsze kobiety mają osteoporozę, a ludzie w każdym wieku odczuwają stany lękowe. Nie należy dziwić się np. zawodowym kierowcom, którzy są zrzędliwi, agresywni, niecierpliwi. Są oni niedotlenieni, mają mało ruchu, kumulują toksyny, piją kawę i zagryzają ciastkiem zakwaszając organizm, a często też pala papierosy, co dodatkowo zwiększa ilość toksycznych wolnych rodników w organizmie i go zakwasza jeszcze bardziej…

Występowanie takich chorób jak przewlekłe dolegliwości, ból głowy, migrena, zaparcia, dysbiosa (brak flory w jelicie), alergie a w tym pokrzywka, astma, anemia, próchnica zębów, bóle reumatyczne, depresja, uważane jest za przejaw kwasicy (acidozy).
Z tego punktu widzenia nie wydaje się logiczne leczenie bólu, w tym bólu chorób kostno-stawowych czy głowy, przeciwbólowymi preparatami salicylowymi. Tłumią one wprawdzie na jakiś czas nieprzyjemny ból, ale nie leczą, lecz w konsekwencji powodują powiększenie się kwasicy i rozmiarów choroby.

W obecnych czasach, kiedy wiele noworodków cierpi na wysypki (egzema) i zaburzenia czynności dróg oddechowych, należy pamiętać o wspomaganiu alkalizacji ich organizmów, szczególnie kiedy urodzone są za sprawą cięcia cesarskiego (brak zasiedlenia jelita obronną florą) oraz karmione są zastępczymi odżywkami przetworzonymi, na bazie pasteryzowanego mleka krowiego. Mleko to jako produkt przetworzony i pasteryzowany zmienia swe właściwości z zasadotwórczych (naturalna postać mleka) na kwasotwórcze z zawartością kwasotwórczego wapnia. Również kaszka manna i owsianka mogą być kwasotwórcze. Dlatego dobrze jest podawać dziecku jak najszybciej ok. 3-4 miesiąca życia alkalizujący organizm sok z marchwi lub inne odpowiednie oraz tarte jabłko.
Z suplementów w tym okresie korzystnym jest podawanie naturalnej flory acidophilnej w niewielkich ilościach. Np. wysypany do soczku proszek z polowy kapsułki AC Zymes co drugi dzień lub każdego dnia w zależności od wieku dziecka.

Jeżeli chodzi o uczniów, którzy przez lata pozostają w stanie kwasicy utajonej na skutek zjadania drugich śniadań, składających się z kwasotwórczego chleba, kiełbasy lub słodkiego pieczywa czy batona. Do tego dochodzi stres związany nierozerwalnie z systemem nauczania, to można dzieciom podawać Strong Bones lub nawet Power Mins oraz dużo warzyw i owoców.
Uwaga – sok pomarańczowy też jest kwasotwórczy…
Sądzę, że materiał zawarty w tym artykule przedstawia jasny pogląd na strukturę pożywienia, która przeciwdziała nie tylko występowaniu grzybów, ale również wielu innym chorobom. Podobni jest z pożywieniem niezgodnym z grupą krwi, które zaburza metabolizm i zakwasza organizm.
W tych i w innych przypadkach np. przy zaburzeniach snu lub pewnych chorobach skórnych należy najpierw zająć się wyrównaniem bilansu kwasowo-zasadowego w organizmie czyli tzw. homeostazy oraz przywróceniem „przyjaznej” flory w jelitach.

Do tego bardzo pomocna jest profilaktyka naturalnymi suplementami m.in.:
Strong Bones lub Power Mins, Nopalin, Garlic Caps, Polinesian Noni Juice (liofilizowany sok), Spirulina Max, Rhodiolin, a także niezastąpione antyoksydanty w tym naturalne witaminy – C Plus, C500 , C 1000 i naturalna Vitamin E (zestaw tokoferoli), Chelated Zinc, Pro Selenium, oraz Super Coenzym Q10 i Coenzym Q10.
Uwaga! Naturalne witaminy np.: C Plus, C500 mają wspaniałe działanie oczyszczające i alkalizujące dla organizmu. Nie wolno mylić ich z ich syntetycznymi odpowiednikami.
Dla przykładu krystaliczna witamina C (syntetyk) działa zakwaszająco na organizm i nie można jej stosować w zbyt dużych ilościach.
Witaminy naturalne to zupełnie coś innego!

Sławomir Nowakowski w książce „Poradnik Zdrowia” pisze jak radzić sobie z profilaktyką i leczeniem drożdżycy jednej z odmian grzybicy:

…Naturalne leczenie, moim zdaniem, należy zacząć od oczyszczania i regeneracji jelit oraz przyjmowania chelatowanego wapnia z magnezem… Po takim przygotowaniu gruntu można pomyśleć o zasiedleniu jelit niezbędną „przyjazną” florą bakteryjną…

Oznacza to, iż S. Nowakowski proponuje zastosowanie w pierwszej kolejności produktów typu Strong Bones, a dalej do zasiedlenia jelita w naturalną florę, najbardziej odpowiedni suplement – liofilizowaną florę acidophilną – AC Zymes.
Małachow natomiast proponuje dodać duże ilości naturalnej witaminy C np. w postaci C 500.

Skuteczne odkwaszanie każdego dnia – alkaliczna woda jonizowana ujemnie

Większość spożywanych pokarmów zakwasza nasz organizm. Dodatkowo proces ten może być nasilony przez obecność w pokarmie pewnych substancji dodatkowych oraz niektórych leków. W idealnej sytuacji nasz organizm jest w stanie poradzić sobie z zakwaszeniem, tzn. gdy posiada odpowiednie rezerwy alkaliczne. W przeciwnym razie, zakwaszenie może niekorzystne wpływać na funkcje organizmu, nie wywołując początkowo żadnych widocznych objawów, ale po pewnym okresie czasu może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, iż organizm zużywa dużą ilość składników mineralnych, aby sobie to zrekompensować.

Jonizowana woda zasadowa z AQUARION alkalizuje organizm w skuteczny sposób oraz pomaga zachować prawidłową równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu.

W molekułach wody alkalicznej dominujący jest ujemny ładunek. Dlatego też jest ona odpowiednia do wiązania i neutralizacji szkodliwych cząsteczek tzw. wolnych rodników w naszym organizmie. Z tego powodu woda alkaliczna posiada znakomite działanie antyoksydacyjne.

Wzmocnieniu ulega nasz system obronny – w efekcie mniej się przeziębimy lub wcale, a istniejący poziom dobrej energii w naszych komórkach, osiąga swój maksymalny pułap. W tym przypadku pomaga ona leczyć wszelkie choroby, których przyczyną jest zakwaszenie organizmu. Oto tylko niektóre z nich m.in. miażdżyca, cukrzyca, nadwaga, cellulitu, choroby nowotworowe, alergia, astma, choroby układu nerwowego, moczowego, oddechowego, układu trawienia oraz wszelkie stany zapalne, bóle itd.. Większość chorób, które wymagają usunięcia przyczyn poprzez wydalenie toksyn a wraz z nimi neutralizację wolnych rodników oraz poprzez biorezonansową naprawę częstotliwości drgań błony komórkowej – naprawę energetyki w komórkach.

Kiedy stosujemy jonizowaną wodę z AQUARION, tworzy się specjalna substancja pełna ujemnego ładunku, która jest podobna do struktury wody tej występującej w morzu, w kropli rosy lub w wodospadzie i która jest znana ze swojego korzystnego odtruwającego – odkwaszającego działania na ludzki organizm

W takich okolicznościach wzmocnieniu ulega nasz naturalny system obronny – w efekcie nie przeziębimy się, a istniejący poziom energii osiąga swój maksymalny pułap.