W czym pomaga psychoterapia ?

Masz trudne do rozwiązania problemy, z którymi ciężko jest Ci się uporać ? Z pomocą przychodzi psychoterapia.
W celu znalezienia rozwiązania swoich problemów często zawracamy się o pomoc do bliskim, jednakże nie zawsze rozmowa z partnerem, członkiem rodziny czy też z przyjacielem okazuje się być wystarczająco skuteczna. Z pomocą przychodzi psychoterapia, która okazuje się być niezwykle użyteczna w przypadku trudności, z którymi niekoniecznie chcemy dzielić się z bliskimi nam osobami. Gdy ich rady okazują się być niewystarczające do tego, abyśmy poczuli się lepiej, czyli nadal borykamy się z permanentnym smutkiem, lękiem czy depresją, to wato skorzystać ze wsparcia specjalisty.

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia jest procesem polegającym na rozmowie, dzięki której możliwe jest poznanie i ustalenie pierwotnej przyczyny pojawienia się chorób oraz na zmianie mechanizmów z nimi związanymi. Jest to więc proces leczenia, za pomocą którego można skutecznie zmienić sposób myślenia oraz zachowania danej osoby. Podczas wizyt ze specjalistą można liczyć na swobodą rozmowę o trudnościach, gdyż jest to osoba obiektywna i emocjonalnie niezaangażowana. Psychoterapeuta pomaga nam ustalić, jak nasze zachowania wpływają na otoczenie oraz to jak otoczenie wpływa na nas i co można w związku z tym zmienić w celu zwiększenia komfortu życia. Wizyta u psychoterapeuty to okazja do opowiedzeniu o swoim smutku, złości czy też trudnościach w relacjach między ludzkich – www.psychoterapia.org/psycholog-warszawa.

Psychoterapia skuteczną metodą leczenia depresji

Źródłem depresji mogą być różne czynniki, a wśród nich samotność, przewlekłe choroby, uzależnienia czy też utrata bliskiej osoby. Psychoterapia skupia się nie tylko na czynnikach psychologicznych, ale także na fizjologicznych, dzięki czemu skuteczność leczenia się znacznie zwiększa. Jej celem jest zrozumienie tego, co odpowiada za stan depresyjny i podjęcie próby rozwiązania powstałych problemów w celu przywrócenia kontroli nad życiem pacjentowi. Ponadto psychoterapeuta uczy technik pozwalających stawić czoła pojawiającym się problemom i pokonać je. W początkowym okresie leczenia depresji psychoterapia bardzo często jest uzupełnieniem farmakoterapii.