Bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci z niepełnosprawnością. Gdzie ich szukać?

Rodzice dzieci z niepełnosprawnością ruchową zwykle korzystają z samochodów w drodze na rehabilitację, do przedszkola lub szkoły. Dzięki nim zyskują więcej niezależności i mają mniejsze problemy z dostępem do komunikacji miejskiej lub innych środków transportu zbiorowego, które nie zawsze są odpowiednio przystosowane do przewożenia dzieci na wózkach i poruszających się o kulach. Jeśli chcesz bezpiecznie przewozić dziecko z dysfunkcją narządu ruchu w samochodzie, sprawdź, gdzie kupić specjalne foteliki rehabilitacyjne.

1. Foteliki samochodowe rehabilitacyjne, czyli jakie?

2. Foteliki rehabilitacyjne z dofinansowaniem dla dzieci niepełnosprawnych

Fotelik samochodowy dla zdrowego dziecka można kupić niemalże w każdym sklepie z akcesoriami dziecięcymi. Rodzice mogą wybierać spośród wielu modeli, skupiając się nie tylko na ich funkcjach i budowie, ale i na kolorystyce bądź materiale, z którego wykonano obicie. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do posiadanego samochodu trzeba wybrać fotelik, który przede wszystkim odpowie na szczególne potrzeby małego pasażera. Gdzie znaleźć fotelik tego typu?

Foteliki samochodowe rehabilitacyjne, czyli jakie?

Foteliki rehabilitacyjne do samochodu są przeznaczone głównie dla dzieci z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ruchowej, które mogą podróżować w pozycji siedzącej lub półleżącej bez zwiększonego ryzyka. Foteliki tego typu należą do sprzętu rehabilitacyjnego, gdyż wspomagają prawidłowe ustawienie bioder, kręgosłupa itp. Dzięki nim dziecko w czasie podróży jest nie tylko bezpieczne, ale i chronione przed pogłębianiem się problemów zdrowotnych. Sprzęt rehabilitacyjny ma za zadanie przywracanie sprawności lub ograniczanie pogłębiania się niepełnosprawności ruchowej. Sklep z samochodowymi fotelikami rehabilitacyjnymi oferuje zróżnicowane modele siedzisk, przystosowane do potrzeb dzieci z dysfunkcjami w obrębie kręgosłupa, kończyn dolnych, a także chorobami powodującymi wiotkość lub osłabienie mięśni, w których potrzebne jest dodatkowe podparcie głowy podczas jazdy autem.

Foteliki rehabilitacyjne z dofinansowaniem dla dzieci niepełnosprawnych

Foteliki rehabilitacyjne z dofinansowaniem są przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych, które otrzymają odpowiednie zaświadczenie lekarskie od lekarza specjalisty. Na jego podstawie rodzic może ubiegać się o zwrot części kosztów zakupu fotelika. Koniecznie musi do być fotelik przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, a więc wyposażony w siedzisko ortopedyczne, które stabilizuje plecy i głowę. Dzięki dofinansowaniu rodzice mogą bezpiecznie jeździć z dzieckiem autem i lepiej dbać o jego zdrowie.

Materiał zewnętrzny