Efekt Nugabest – Masaż

nugabest

Terapia masażem jest powszechnie znana i znaczy więcej niż tylko przyjemność. Masaż relaksuje mięśnie i ścięgna, zwiększa giętkość ciała, redukuje napięcie i stres,redukuje bezsenność, ułatwia krążenie krwi i limfy, przyczynia się do dotlenienia komórek, zmniejsza ból i przynosi wiele innych pozytywnych efektów. Urządzenie Nuga Best koncentruje się na masowaniu mięśni wokół kręgosłupa.

Po masażu mogą wystąpić różne symptomy regeneracji organizmu. Następuje proces oczyszczenia z toksyn. Symptomy są uwarunkowane indywidualnie i uzależnione od ogólnego stanu zdrowia, leków przyjmowanych obecnie lub w przeszłości, diety, aktywności fizycznej, poziomu stresu itp. W każdym przypadku ważne jest , aby wypłukać toksyny z ciała przez picie dobrej jakości wody. Należy też kontynuować serię masaży, aby przyspieszyć proces poprawy zdrowia i wyeliminować odczuwany dyskomfort. Symptomy powinny ustąpić po 1, 2 lub 3 dniach. Warto przetrwać chwilowe niedogodności, aby przywrócić właściwe funkcjonowanie organizmu. Można to porównać do wykonywanych ćwiczeń fizycznych, po których czuje się ból w mięśniach, ale efektem końcowym jest kondycja fizyczna i dobre samopoczucie.

Efekt Nuga Best – Terapia podczerwienią

Jedną z cech podczerwieni jest to, że łatwo przenika przez skórę ludzką. Wytwarza się wtedy naturalny rezonans, który ma lecznicze działanie. Jednym z powodów dlaczego podczerwień osiąga tak dobre rezultaty w poradzeniu sobie z różnymi dolegliwościami jest to, że wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn, które często są przyczyną różnych chorób. Na przykład, kiedy w komórkach gromadzą się w nadmiarze takie związki jak dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, ołów i inne, łączą się z molekułami wody i są uwięzione w komórce. Kiedy toksyny nagromadzą się, utrudniają ukrwienie komórek i powodują ich dysfunkcje.

Po zastosowaniu promieni podczerwonych od 7 do 14 mikronów woda w komórkach zaczyna wibrować i uwalnia nagromadzone toksyny. Dobrze jest podczas procesu oczyszczania pić czystą wodę (minimum 1,5 l dziennie) ponieważ wypłukuje się wtedy uwolnione toksyny i pomaga wydalić je z organizmu.

Terapia podczerwienią we współczesnej medycynie jest stosowana od około trzydziestu lat i udowodniła swoje rezultaty w likwidowaniu różnych problemów zdrowotnych, między innymi: artretyzm, nadciśnienie, przerost prostaty, zawyżony poziom cholesterolu, migreny, bóle mięśni i stawów, nadwerężone ścięgna, skurcze mięśni, bóle miesiączkowe, paraliż nerwów, hemoroidy, problemy z wypróżnianiem, cysty, egzemy, cellulitis, wypryski na skórze, trądzik, astma, bronchit, zapalenie zatok, ból gardła, słabe krążenie (zimne stopy i dłonie), nadmierna potliwość, uwolnienie organizmu od głodu używki po rzuceniu nałogu (papierosy, narkotyki, kawa), regeneracja po zawale.

Terapia podczerwienią stała się bardzo popularna, ponieważ poprawnie zastosowana nie powoduje skutków ubocznych i jest łatwa w zastosowaniu. Pozytywne rezultaty terapii podczerwienią są wynikiem tego, że wyzwalane są naturalne zdolności organizmu do zwalczania chorób, usprawnia system nerwowy do lepszego funkcjonowania, pobudza gruczoły do wydzielania hormonów, miedzy innymi endorfiny, które w naturalny sposób łagodzą ból.

Znaczenie kręgosłupa

Ośrodkowy układ nerwowy koordynuje pracę całego organizmu. Składa się z mózgowia i rdzenia kręgowego, biegnącego wewnątrz kręgosłupa i z niego wychodzą nerwy do mięśni i organów w ciele. Wiele chorób ma swoją przyczynę w zwyrodnieniach kręgosłupa, gdyż kręgi uciskają na nerwy odpowiadające za dany narząd lub funkcję.

Nerwy rdzeniowe kierują funkcją układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, przemiany materii i są ściśle powiązanie z układem hormonalnym. Ośrodkowy układ nerwowy składa się z układu współczulnego (sympatyczny) i układu przywspółczulnego (parasympatyczny). Ośrodki układu sympatycznego (współczulnego) zlokalizowane są w bocznych rogach rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym i lędźwiowym. Ośrodki parasympatyczne (przywspółczulne) znajdują się w międzymózgowiu i odcinku krzyżowym rdzenia kręgowego.

Do dobrego funkcjonowania całego organizmu konieczna jest bezkolizyjna praca systemu nerwowego, gdy żaden kręg kręgosłupa nie uciska na włókna nerwowe.


Zobacz też powiązane artykuły