Odżywiaj się prawidłowo

Zapewne każdy bez wyjątku chciałby cieszyć się jak najlepszym zdrowiem. Niestety swoją troskę wykazujemy dopiero w sytuacjach, gdy zaistnieje jakiekolwiek zagrożenie, dolegliwości zdrowotne lub możliwość utraty dobrego samopoczucia, kondycji, witalności, spadek energii lub po prostu popadamy w choroby i inne schorzenia. Jednakże ta troska objawia się jedynie tym, iż udajemy się do lekarza, zażywamy lekarstwa i na tym poprzestajemy.

Czy można zrobić coś więcej dla własnego zdrowia?

Oczywiście! W dzisiejszych czasach wiele czynników ma wpływ na Nasze zdrowie. Wśród najważniejszych należy wymienić:

  • zanieczyszczenie środowiska;
  • stres i przemęczenie;
  • brak aktywności ruchowej;
  • nieprawidłowe odżywianie;

A teraz zastanów się, na które z tych kategorii masz istotny wpływ? Nieprawdopodobne, ale w głównej mierze to właśnie Ty decydujesz jakim cieszysz się zdrowiem! Jak to możliwe skoro wymieniono tutaj, aż cztery czynniki niekorzystnie oddziaływające na zdrowie? To proste – szacuje się, iż w Polsce około 70 % wizyt lekarskich jest bezpośrednio lub pośrednio powiązana z odżywianiem lub niedoborem składników odżywczych. Zatem ta kategoria ma większy wpływ na nasze zdrowie, niż 3 pozostałe kategorie razem wzięte. Ponadto prawidłowo odżywiony organizm zdecydowanie lepiej poradzi sobie z niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych oraz stresem i przemęczeniem, a także będzie posiadał energię na aktywność ruchową.

Zrób pierwszy krok – prawidłowo się odżywiaj!

Organizm ludzki jest tak genialnie skonstruowany, że jeśli posiada niezbędne składniki odżywcze w zrównoważonej ilości to będzie w stanie poradzić sobie z większością schorzeń, dolegliwości czy też chorób.

Zatem wydaje się, iż nic prostszego – wystarczy prawidłowo się odżywiać, aby osiągnąć zadowalający stan swojego organizmu czyli dobre zdrowie, kondycję, witalność i mnóstwo energii. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś ile czynników ma wpływ na dzisiejszą żywność?

Zastanów się czy na pewno wiesz co spożywasz?

Istnieje wiele niekorzystnych czynników, które wpływają na pogarszający się stan żywności oraz powodują negatywne nawyki żywieniowe. To wszystko powoduje, iż tak naprawdę współczesna dieta jest uboga w składniki odżywcze, tak niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Po prostu zastanów się jaki to może mieć wpływ na Ciebie i stan Twojego zdrowia:

  • chemizacja rolnictwa i produkcji;
  • skandale związane z żywnością;
  • niskie wartości odżywcze pożywienia;
  • nieprawidłowe odżywianie i dieta;

Pomyśl jak naturalne może być mleko, które ma okres 1 rok przydatności do spożycia…? Pomyśl kiedy ostatnio widziałeś robaczywe jabłko, bo przecież dzisiejsze są tak nasiąknięte chemią, iż robaki ich nie chcą zjadać…? Pomyśl jak często słyszysz w mediach o nowych skandalach związanych z niezdrową żywnością…? Pomyśl ile znajduje się wartości odżywczej w żywności z puszek oraz błyskawicznych daniach…?