Dieta oczyszczająca

Coraz częściej słyszy się to sformułowanie: „dieta oczyszczająca” lub „dieta detoks”. Czym one są? Czy one dają szybkie odchudzanie? Czy może ich przeznaczeni jest zupełnie inne?

Diety detoks to nic innego jak diety oczyszczające. Ich struktura, a przede wszystkim jadłospis są tak zaprojektowane aby oczyścić nasz organizm z toksyn. Teraz pytanie co to ma wspólnego z szybkim i skutecznym odchudzaniem? Całkiem sporo. Jak już wspomniano przeznaczeniem takich diet jest oczyszczenie organizmu z niepotrzebnych i często trujących substancji. Zatem co w czasie takiej diety należy jeść? Przede wszystkim należy jeść zdrowo. Naukowcy w swoich opiniach na temat tych diet podkreślają szczególne znaczenie warzyw, i owoców i to w najszerszym rozumieniu.

To jeszcze nie wszystko, aby dzięki tym dietom szybko schudnąć i oczyścić organizm, poleca się jedzenie warzyw i owoców…na surowo. Często bowiem przyrządzając posiłek gotujemy go, smażymy, bądź pieczemy. Tym samym pozbawiamy nasz posiłek wielu cennych dla odchudzania substancji – patrz eko-catering.pl.

Jak zatem stosować diety detoks? Można je stosować przed główną dieta odchudzającą skutecznie, to znacznie przyśpieszy proces odchudzania, bowiem zawsze w początkowej jego fazie powinniśmy się pozbyć wszystkich szkodliwych substancji na początku.

Dzięki temu przygotujemy nasz organizm do szybkiego odchudzania. Wówczas przejście na dietę odchudzającą nie będzie szokiem dla naszego ciała. Co więcej diety typu detoks można stosować po samym odchudzaniu kiedy o tym zapomnieliśmy.

Tego typu diety są również bardzo dobre kiedy przez dłuższy czas źle się odżywialiśmy np. w okresie wakacyjnym. Warto również o taką dietę zadbać kiedy nasz organizm jest przemęczony, musi radzić sobie z dużą dawką stresu, co potęguje wydzielanie ubocznych substancji do naszego organizmu.

Warto też pamiętać, że ruch pobudza organizm do detoksu.
Nie trzeba codziennie katować się na siłowni. Wystarczy, że co drugi dzień będziesz zrobi się brzuszki, przysiady, skłony lub inne nie forsujące ćwiczenia. W walce z toksynami sprawdzają się ćwiczenia w klubach fitness – pilates, callanetics lub joga. Chodzi o to, żeby twoje tętno zaczęło bić szybciej i pobudziło układ krążenia.