Nowe środki do pielęgnacyji skóry

Re-lax 2 firming serum

Jest to alternatywna, nieinwazyjna metoda redukcji zmarszczek. Intensywne serum przeciwko zmarszczkom powstającym w wyniku utraty wilgoci (wynik stresu) i zmarszczkom mimicznym. Idealna dla każdego typu skóry, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Przy regularnym stosowaniu zmarszczki ulegają zmniejszeniu, a skóra wygląda młodziej. Re-lax 2 firming serum działa na dwa różne sposoby: wyrównuje zmarszczki i rozluźnia mięśnie twarzy oraz wypełnia zmarszczki i pobudza produkcję kolagenu i stymuluje włókna mięśniowe. Re-lax 2 firming serum również uelastycznia i zwiększa napięcie skóry i podwyższa jej gęstość.

Syn-Ake

Jest to najnowszy biotechnologiczny TRI-Peptyd- Derivat, który łagodzi skurcze mięśni skóry. Ten aktywny związek hamuje dopływ jonów sodu (Sodiumion) Na+ tak, że mięsień nie może spontanicznie wykonywać skurczy.

Matrixyl

Naturalne peptydy wspomagające syntezę kolagenu i wzmacniające struktury tkanki skórnej. Wspomaga redukcję zmarszczek, zarówno ich głębokości jak i ilości. Matrixyl stanowi część cząsteczki białka i jest natychmiastowo wykrywany przez komórki skóry. Symuluje naturalną regenerację zewnątrzkomórkowej macierzy poprzez działanie podobne fibroblastów. Testy pokazały, że wzrost syntezy kolagenu I przy wykorzystaniu Matrixyl’u jest 3 razy większy niż przy wykorzystaniu witaminy C, a kolagenu IV ponad 50 % większy.

Desaron

Utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Dzięki utworzeniu na skórze delikatnego ochronnego filmu skutecznie zapobiega utracie wody. Bazuje na nowoczesnym kompleksie kolagenu i kwasu hialuronowego.

Olej arganowy

Jest niezwykle bogaty w tokotrienole (wit. E). Ma on do 9-razy więcej „chwytaczy“ rodników i antyutleniaczy niż inne wysokowartościowe oleje. Olej arganowy może opóźniać proces starzenia skóry i wspierać odmłodzenie komórek. Ma działanie łagodzące i hamujące stany zapalne.

Re-vital balance-care

Wysoko skoncentrowany nowoczesny środek pielęgnacyjny dla skóry mieszanej, suchej i wrażliwej. Oferuje wszechstronną pielęgnację, ochronę i regenerację na najwyższym poziomie. Nawilża i chroni przed wolnymi rodnikami. Powoduje intensywne wnikanie wody w całą epidermę i odbudowuje właściwy poziom nawilżenia skóry. Powoduje natychmiastową stabilizację układu immunologicznego skóry ze wzmocnieniem systemu odbudowy komórek. Intensywnie ochroni przed wewnętrznymi i zewnętrznymi czynnikami stresu, które blokują funkcje i metabolizm komórki. Zwiększa ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem skóry (15 SPF). Poprzez pobudzenie fibroblastów w skórze działa napinająco i wzmacniająco.

Dzięki wysokiej zawartości oleju arganowego następuje intensywne wyrównanie ubytków płaszcza hydrolipidowego. Wyjątkowo lekka i delikatna Nanoemulsja idealnie stapia się ze skórą i nie wymaga powtarzania aplikacji. Jej aksamitna konsystencja doskonale sprawdza się jako baza pod makijaż. Dzięki unikalnej kompozycji substancji czynnych Re-vital balance-care wpływa na odbudowę poziomu nawilżenia całego naskórka, odbudowę systemu włókien kolagenu i elastyny, pobudzenie produkcji energii w komórkach, a dzięki temu przyspieszenie ich podziałów, zrównoważenie wewnętrznych i zewnętrznych czynników stresogennych skóry, odbudowę układu immunologicznego skóry i systemu samonaprawczego komórki.
Re-vital balance-care służy do pielęgnacji na dzień i na noc.

Panthenol

Panthenol (witamina B5) jest jedną z najważniejszych witamin dla skóry, szczególnie dobrze wpływa na skórę suchą. Dzięki niej skóra wygląda na wygładzoną, witalną i zdrową. Ponadto bierze udział w metabolizmie energetycznym komórek skóry i pobudza ich odbudowę. Przyspiesza gojenie uszkodzeń i działa przeciw zapalnie.

Kwas hialuronowy

To jest naturalna substancja odżywcza, która występuje w ludzkiej tkance komórki. Chemicznie, fizycznie i biologicznie, identyczny kwas hialuronowy występuje, w dużej ilości i na dużą skalę, w tkance wszystkich organizmów żywych. Jest on visco-elastic żelem, który składa się z całkowicie naturalnej substancji. Hialuron jest to polisacharyd (chemiczne połączenie cukrów), który utrzymuje przestrzenie międzykomórkowe jak również tkankę naskórka i skórę właściwą wilgotną i elastyczną.

Na koniec zwrócę uwagę na pewne przeciwwskazania do stosowania niektórych preparatów. Kwasy owocowe nie powinny by stosowane u alergików, u osób po terapii Roaccutanem, kobiet w ciąży, karmiących piersią i podczas wakacji gdy skóra jest opalona.