Korekcja zmarszczek – wypełniacze

Kilka słów o preparacie który pojawił się na polskim rynku kilka lat temu.

SURGIDERM

Wygładza zmarszczki, modeluje wargi i poprawia kontur twarzy, dzięki działaniu kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje objętości. Kwas hialuronowy zawarty w Surgiderm posiada następujące zalety:
– nie jest pochodzenia zwierzęcego – nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci je lekarz z powodów bezpieczeństwa);
– jest całkowicie wchłanialny;
– jego cząstki nie są wykrywane jako ciało obce – rezultaty estetyczne są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Zmarszczki nosowo-wargowe

To grube zmarszczki, czasem tworzące fałdy biegnące od nosa aż do kącików ust. Zabieg polega na ich wypełnieniu kwasem hialuronowym. Czasami zmarszczki są tak mocne, że początkowo wymagają wypełnienia preparatem o wyższej gęstości, a po 2 tygodniach podania tego samego preparatu, kwasu hialuronowego, lecz o lżejszej konsystencji.Zabieg pozwala pozbyć się lub spłycić bruzdy i fałdy nosowo – wargowe. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy i zależy od rodzaju użytego do zabiegu preparatu oraz wieku pacjentki i głębokości zmarszczek: do 12 miesięcy.
Zabieg wypełniania zmarszczek trwa kilkanaście minut i dla komfortu pacjentki przeprowadzany jest w znieczuleniu (krem znieczulający). Tuż po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, ale przy zastosowaniu kolagenu po 20-30 minutach mija. W przypadku wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w pierwszej dobie po zabiegu obrzęk może nawet narastać. Mogą pojawić się siniaki.

Zmarszczki wokół ust, zwane „zmarszczkami palacza”

To zmarszczki wywołane mimiką. Zabieg polega na wstrzyknięciu cienką igłą kwasu hialuronowego lub kolagenu w kontur ust i w zmarszczki nad wargą górną, a u osób z opadającymi kącikami ust także w przestrzeń w kąciku, poniżej wargi dolnej. Czasami zmarszczki są tak mocne, że dodatkowo wymagają podania niewielkich ilości Botoxu Zabieg trwa kilkanaście minut i dla komfortu pacjentki przeprowadzany jest w znieczuleniu stomatologicznym. Kontur ust staje się wyraźnie zaznaczony, znikają zmarszczki nad wargą górną, i opadające kąciki ust, nadające twarzy wyraz „goryczy”. Jeśli kolor czerwieni warg jest blady, dla pełni efektu doradzamy wykonanie makijażu permanentnego. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy (4- 6- 8 miesięcy) i zależy od rodzaju użytego do zabiegu preparatu oraz intensywności mimiki ust.