Karboksyterapia – wskazania i przeciwwskazania

maldives

Karboksyterapia to odmładzanie, do którego wykorzystywany jest dwutlenkiem węgla. Wskazań do wykonania takiego zabiegu jest wiele. Do najważniejszych z nich należą:

  • brak jędrności skóry;
  • bruzdy;
  • cellulit;
  • nadmiar tkanki tłuszczowej;
  • rozstępy;
  • zmarszczki;
  • worki pod oczami;
  • kurze łapki;
  • wypadanie włosów.

Jest to jeden z zabiegów, który uważany jest za bardzo innowacyjny w medycynie estetycznej. Za jego pomocą można w bardzo szybki i mało inwazyjny sposób osiągnąć zamierzone efekty. Karboksyterapię można także stosować w celach leczniczych. Głównie w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia czy objawu Raynauda. Ponadto zabieg ten jest pomocny w przypadku owrzodzenia żylakowego czy łuszczycy

Wchodząc na stronę gabinetu Idealnie.eu poznasz dokładniej czym jest Karboksyterapia w mieście Katowice.

Jak to działa?

Przy użyciu niewielkiej igły do podskórnych komórek jest wstrzykiwany dwutlenek węgla. Dawki te są kontrolowane i dzięki temu, że są precyzyjne, nie szkodzą skórze, tylko wpływają na okoliczne tkanki. Tak w skrócie wygląda przebieg karboksyterapi. Następnie wstrzyknięty dwutlenek przenika do okolicznych tkanek, w efekcie czego rozszerzają się naczynia krwionośne, a proces powstawania nowych jest przyspieszony. Miejsce, w które został zaaplikowany dwutlenek węgla, staje się miejscem zwiększonego przepływu krwi. Składniki odżywcze są transportowane wraz ze składnikami odżywczymi. Wspomaga to mikrokrążenie oraz rozbija złogi tłuszczowe. Ostateczny efekt jest porównywalny z zabiegami operacyjnymi, ponieważ skóra staje się jędrna i sprężysta.

Karboksyterapia to także wspomaganie w walce z niedoskonałościami, świetnie niweluje np. worki pod oczami. Nie tylko poważne „naprawy” są wykonywane dzięki temu zabiegowi, ale także te najzupełniej drobne. Możliwe jest szybki i nieinwazyjne odzyskanie zdrowego wyglądu. Dwutlenek węgla wspomaga produkcję kolagenu, który napina skórę, stającą się bardziej sprężysta.

Najważniejszym i zdecydowanie najczęstszym powodem korzystania z zabiegów karboksyterapii jest cellulit. Odkłada się on na udach, pośladkach i nierzadko na ramionach i brzuchu. Komórki są niezwykle wrażliwe na iniekcję z użyciem dwutlenku węgla. Wprowadzony pod skórę zmienia się w kwas węglowy, który jednocześnie niszczy komórki tłuszczowe. Stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzania powierzchni skóry. Prowadzi to do zmniejszenia cellulitu. Skutkuje to koniec końców szczuplejszą i jędrniejszą sylwetką.


Zobacz też powiązane artykuły