Błonnik witalny na straży dobrego zdrowia

fibre

Błonnik witalny cieszy się coraz większą popularnością. Jest to naturalny suplement diety, w którego składzie znajduje jeden czy też nawet kilka surowców roślinnych. Należy pamiętać o tym, że zbyt mała podaż błonnika w naszej diecie przyczynia się do wielu dolegliwości zdrowotnych typu zaparcia, ciągłe uczucie pełności w podbrzuszu, spowolniona przemiana materii czy też otyłość. Jak zatem działa błonnik witalny i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Błonnik witalny na straży dobrego zdrowia

Błonnik witalny jest naturalnym źródłem błonnika, po który warto sięgnąć w celu uzupełnienia deficytów tego składnika, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlaczego tak ważne jest codzienne spożywanie błonnika? Otóż oczyszcza on nasze jelita ze złogów, pozwala pozbyć się z organizmu toksyn, reguluje poziom cukru we krwi, usprawnia przemianę materii oraz zapobiega otyłości, cukrzycy i miażdżycy. Na korzyść błonnika witalnego przemawia to, że pozostawia na długo uczucie sytości i hamuje nadmierny apetyt. Warto zatem po niego sięgać w celu utrzymania szczupłej sylwetki czy zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Jako, że błonnik usprawnia pracę jelit, pomaga uporać się z problemem chronicznych zaparć. Dodatkowo poprawia samopoczucie, wzmaga koncentrację i redukuje zmęczenie. Osoby regularnie spożywające błonnik witalny są mniej narażone na zachorowanie na choroby nowotworowe czy choroby wieńcowe serca. Co więcej, błonnik oczyszcza wątrobę.

Błonnik witalny najczęściej składa się z nasion babki jajowatej i babki płesznik oraz z nasion lnu. Zaleca się stosować trzy łyżki błonnika witalnego trzy razy dziennie. Każą porcję należy rozpuścić w 500 ml wody, mleka lub soku. Najlepiej jest wypijać taka mieszankę na trzy godziny przed planowanym posiłkiem i po posiłku. Więcej informacji o błonniku witalnym można znaleźć na stronie http://pomocnikodchudzania.pl/blonnik-witalny/.


Zobacz też powiązane artykuły