Rzuć palenie

Razem rzucamy szkodliwy nałóg..
Rzucenie palenia może być teraz naprawdę łatwe. Obecnie na rynku istnieje cała gama różnych zamienników dla papierosa jak na przykład e-papierosy. W trakcie rzucania palenia bardzo często czujemy tzw. głód nikotynowy, który można zaspokoić tymi zamiennikami. Ich działanie to powolne wydzielanie nikotyny, która zaspokaja zapotrzebowanie na nią.

Jednak rzucenie palenia wiąże się także z innymi skutkami. Bardzo często osoba rzucająca palenie tyje. Jest to spowodowane tym, że wypalone kupki smakowe na nowo zaczynają działać, przez co wzrasta apetyt i jedzenie lepiej smakuje. Jest tak, także z powodu głodu nikotynowego, który próbuje się zastąpić jedzeniem. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, jest znalezienie sobie jakiegoś zajęcia, najlepiej sportu, który pochłonie wolny czas, a także pomoże spalić nadmiar jedzenia spożywany z powodu braku papierosa.

Niesie to za sobą same pozytywy, zwłaszcza, że wzrasta aktywność, a organizm nie jest truty zabójczymi substancjami zawartych w tytoniu.

Początek nowego roku to idealna okazja na rzucenie palenia. Tradycją jest, że wraz z nadejściem nowego roku obieramy sobie jakieś plany i założenia. Każdy palacz wie jak szkodliwy jest ten nałóg i zdaje sobie sprawę, że nie tylko szkodzi sobie, ale i osobom w swoim otoczeniu, w tym najbliższym osobom. W trosce przynajmniej o ich zdrowie palacze powinni pomyśleć o zmianie trybu życia i rzucenia nałogu palenia tytoniu. Każdej osobie mającej postanowienia noworoczne, a zwłaszcza te związane z rzuceniem palenia, życzę dochowania obietnicy samemu sobie i pozbycia się tego nałogu wraz z nadejściem 2010 roku!


Zobacz też powiązane artykuły