Końska maść chłodząca

kasztanowiec

Wiele osób szukających rozwiązania problemów z żylakami zastanawia się, czy używać maści chłodzących, czy też lepiej sprawdzą się maści rozgrzewające. Naszym zdaniem, znacznie lepszym rozwiązaniem są maści chłodzące zawierające składniki poprawiające stan naczyń krwionośnych i zmniejszające dokuczliwe uczucie „ciężkich nóg”.

Końska maść chłodząca sprawdza się także w przypadku problemów z bólami kręgosłupa i stawami, gdyż łagodzi stany zapalne i szybko koi ból. Stosuje się ją także na obrzęki stawów i stany reumatyczne, co pozwala na zmniejszenie dolegliwości.

W skład maści chłodzącej, najczęściej wchodzą takie składniki, jak:

  • Kasztanowiec – wzmacniający naczynia krwionośne
  • Żywokost lekarski – roślina chroniąca skórę i wspomagająca naczynia krwionośne
  • Jałowiec i rozmaryn – zawierają dużo olejków eterycznych, które zmniejszają ból i uczucie zmęczenia nóg.
  • Arnika górska – znana od wielu lat, jako środek, który poprawia funkcjonowania naczyń krwionośnych
  • Mięta, eukaliptus, olejek sosnowy, olejek jodłowy – te substancje mają działanie chłodzące i dają natychmiastowe uczucie ulgi.
  • Ekstrakt z cytryny, grejpfruta i borówki – to substancje o działaniu przeciwzapalnym, które usuwają z organizmu wolne rodniki.

Maść chłodząca działa zaraz po nałożeniu, ponieważ zawiera dużą ilość lotnych składników. Jeśli nałożysz ją grubszą warstwą, maść będzie działała znacznie dłużej. Osoby chorujące na żylaki powinny unikać rozmasowywania maści – zamiast tego, wystarczy ją nałożyć na skórę.


Zobacz też powiązane artykuły