Opóźnianie wzrostu włosów różnymi metodami

Laser – nie dla wszystkich

Opóźnianie wzrostu włosów jest obecnie najczęściej przeprowadzane za pomocą laserów. Ta forma zabiegów ma sporo zalet, jednak nie każdy może ją zastosować na sobie z powodu pewnych przeciwwskazań zdrowotnych. Pewne choroby oraz nadmierna wrażliwość na światło, to główne przeciwwskazania wymieniane przez specjalistów. Niektórzy z tego powodu szukają innych sposobów na opóźnianie wzrostu włosów. Czy jednak są to sposoby lepsze lub równie skuteczne?

Opóźnianie wzrostu włosów a golenie

Takie działania nie dotyczą tylko kobiet. Coraz częściej depilują się również mężczyźni i oni także woleliby, aby stosowane przez nich metody powodowały na dłuższą metę opóźnianie wzrostu włosów. Są nawet tacy panowie, którzy zastanawiają się w jaki sposób można wprowadzić opóźnianie wzrostu włosów na twarzy, co zwolniłoby ich z codziennego golenia. Wprawdzie pojawiły się w sprzedaży preparaty po goleniu, które jeśli wierzyć reklamie producenta powodują na dłuższą metę opóźnianie wzrostu włosów. Jednak badania psychologów powinny skłonić panów do zastanowienia, czy faktycznie opóźnianie wzrostu włosów na twarzy wyjdzie im na dobre. Czym innym jest przecież żmudna depilacja, a czym innym golenie, które przy odrobinie wprawy i dobrej golarce zajmuje zaledwie kilka minut. Dlaczego nie warto uciekać się do takich środków? Otóż okazuje się, że wprawdzie panie zdecydowanie wolą mężczyzn ogolonych, ale lekkie zaciemnienie skóry, jakie widać u mężczyzny po goleniu, gdy włosy znowu zaczynają rosnąć na brodzie, dodaje im męskości. Tak to widzą kobiety, więc w tym wypadku opóźnianie wzrostu włosów wcale nie wydaje się opcją korzystną.

Kremy do depilacji

Wspomniane preparaty są oparte o tę samą technologię, którą wykorzystuje się w kremach do depilacji. Niektóre z nich faktycznie powodują opóźnianie wzrostu włosów. W ich składzie znajdują się aktywne substancje osłabiające związek włosa z cebulką. Jednak w mniejszym stopniu niż w metodzie laserowej oddziałują na receptory sygnalizacyjne, dlatego tego typu opóźnianie wzrostu włosów daje nieco gorsze efekty. Na plus trzeba policzyć tej metodzie fakt, iż jest o wiele tańsza. Nie ma też tak poważnych przeciwwskazań zdrowotnych. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to możliwość wystąpienia uczuleń. W celu zabezpieczenia się przed takim zagrożeniem trzeba dobrze wybrać krem.

Nieco inny efekt uzyskuje się przy pomocy preparatów z aktywnymi związkami pozyskiwanymi z soi. Tu także można uzyskać znaczne opóźnianie wzrostu włosów. Wprawdzie soja jako pokarm jest raczej szkodliwa, to jednak jej zastosowanie w kosmetologii jest duże i nie niesie z sobą większych niebezpieczeństw.

Elektroliza i termoliza

Opisane metody dają opóźnianie wzrostu włosów i można je przeprowadzać samodzielnie w domowych warunkach. W salonach kosmetycznych większą popularnością cieszą się urządzenia laserowa oraz elektroliza i termoliza. W przypadku tych ostatnich metod, opóźnianie wzrostu włosów jest bardzo duże, a właściwie możemy mówić o ich całkowitej eliminacji. Tego typu zabiegi swoją skutecznością biją na głowę wszystkie inne. Niestety jak zawsze, pojawiają się negatywne strony takiego podejścia.

Szybko zrozumiemy, dlaczego opóźnianie wzrostu włosów tymi metodami nie cieszy się dużą popularnością. Są to bowiem metody pracochłonne, a tym samym bardzo drogie. Mimo, że laserowe opóźnianie wzrostu włosów też do najtańszych nie należy, to w przypadku elektrolizy lub termolizy musimy się liczyć ze znacznie większym wydatkiem. Rzecz sprowadza się do wbijania bardzo cienkich igieł w każdy włos i uszkadzania cebulki za pomocą prądu elektrycznego. Wymaga to sporo czasu i z tego powodu jest przeprowadzane tylko na niewielkich partiach ciała.

Dodatkowy atut depilacji laserowej

Ten krótki przegląd wskazuje nam wyraźnie, że mimo wszystko laserowe opóźnianie wzrostu włosów pozostaje metodą optymalną. Można także dodać, że w ostatnim czasie metoda ta zdobyła nowy atut. Jest nim możliwość nabycia niewielkich urządzeń laserowych do domu. Dzięki temu zabiegi depilacyjne i opóźnianie wzrostu włosów możemy przeprowadzać we własnym zakresie. Jeden wydatek przekłada się na możliwość wieloletniego korzystania z tego urządzenia.

To czego należy dopilnować przed zakupem, to kompleksowe badania lekarskie, które pozwolą się upewnić, czy nie chorujemy na jakieś choroby uniemożliwiające nam bezpieczne korzystanie z tej metody. Trzeba też zapoznać się z instrukcją i zaniechać przed depilacją niektórych czynności, które również uznawane są za przeciwwskazania dla tej metody. Należą do nich między innymi opalanie się, picie niektórych ziół, przyjmowanie leków światłouczulających. Trzeba też nieco wcześniej zaniechać depilacji innymi metodami.