Codzienny makijaż

makijaż

Czy makijaż jest on wskazany dla każdej kobiety i czy nie wpływa na zdrowie?
Makijaż na co dzień powinien być naturalny i delikatny. Większość kobiet wykonuje taki makijaż codziennie rano wychodząc do pracy. Nie jest to trudna rzecz, można go wykonać w kilka chwil. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni podkład, wytuszowane rzęsy i błyszczyk lub pomadka do ust. Naturalnie nie powinien być mocny, gdyż jest to domena makijażu na wieczorną imprezę lub spotkanie towarzyskie. Wiele porad można znaleźć w kobiecych czasopismach. Współczesne kosmetyki, może prócz tych najtańszych – „noname”, nie tylko nie szkodzą, lecz wręcz pielęgnują naszą skórę.

Żeby makijaż na dzień przekształcić w nocny, wystarczy mocniej podkreślić usta i oczy. Pamiętamy o dobraniu odpowiedniego pod względem kolorystycznym podkładu, który powinien być zbliżony do koloru cery. Kosmetyk powinien być starannie roztarty na całej twarzy, zwłaszcza na linii twarz- szyja, by nie powstały nieestetyczne odcięcia. Jeśli mamy cienie pod oczami zabiegiem, który je zlikwiduje jest nałożenie pod oczy korektora jaśniejszego od cery o jeden lub dwa tony. Następnie nakładamy sypki puder, najlepiej zrobić to za pomocą miękkiego pędzla.

Na świecące miejsca na twarzy można w ciągu dnia nałożyć puder prasowany. Nie każdemu pasuje róż na policzki, jednak żeby się o tym przekonać trzeba go wypróbować. Róż nakładamy na kości policzkowe, zabieg ten sprawia, że twarz wydaje się smuklejsza i ożywiona. I wreszcie najważniejsze- oczy. Dobieramy odpowiedni tusz do rzęs. Przed jego aplikacją można użyć zalotki podkręcającej rzęsy.Ważne, aby użyć jej przed tuszowaniem, gdyż wytuszowane rzęsy będą się łamać pod wpływem zalotki. Najczęściej używa się czarnego tuszu do rzęs wtedy rzęsy są dobrze podkreślone.

Oczywiście wybór koloru zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań może być brązowy lub granatowy. Dodatkowo przed malowaniem rzęs można nałożyć cień do powiek o jasnej barwie, którą dobieramy do koloru włosów, fryzury lub stroju.


Zobacz też powiązane artykuły