Przeciwwskazania dotyczące biostymulatorów
- Biostymulatorów nie należy stosować wraz z leczeniem polegającym na osłabianiu układu immunologicznego np. po transplantacjach narządów, aby nie nastąpił odrzut przeszczepu.
- Nie należy ich stosować także przy radioterapii w leczeniu nowotworów, ponieważ działania te znoszą się nawzajem – biostymulatory wzmacniają układ immunologiczny.
- Ponieważ biostymulatory zazwyczaj pobudzają krążenie krwi, to nie należy ich stosować przed zabiegiem chirurgicznym. Po zabiegach, jeśli nie ma innych przeciwwskazań, biostymulatory można zastosować natychmiast ponieważ zapobiega to tworzeniu się skrzepów krwi. Po zastosowaniu biostymulatorów bardzo szybko goją się rany i złamania.
- W przypadkach kamicy nerkowej, należy wpierw rozbić lub rozpuścić kamienie.
W kamicy żółciowej należy stwierdzić badaniem USG wielkość kamieni, ponieważ małe kamyki organizm samoistnie wydala, przy większym może wystąpić zaczopowanie przewodu żółciowego. Dlatego należy również pobrać leki rozkurczowe. W przypadku dużych kamieni można użytkować biostymulatory bezproblemowo. Kamienie bardzo powoli, ale rozpuszczają się. Długotrwałe stany zapalne woreczka żółciowego ustępują bardzo szybko, zazwyczaj w kilkanaście dni. - W przypadkach dużych zawężeń tętnic i tętniakach mózgu oraz przy bardzo wysokim ciśnieniu krwi, czy też po wylewie krwi do mózgu i innych poważnych przypadkach chorobowych, używanie biostymulatorów można rozpoczynać od 15 minut robiąc kilkugodzinne przerwy. Następnie trzeba zwiększać ich czas użytkowania i skracać przerwy. Wydłużanie czasu użytkowania biostymulatorów należy dostosowywać do własnych odczuć.
- Osoby z dużymi złogami toksyn i cholesterolu powinny także robić przerwy w ich użytkowaniu. Pomimo optymalnego odżywiania, w pierwszej fazie użytkowania biostymulatorów PIOKAL, może wzrosnąć ilość cholesterolu i mogą wystąpić bóle nerek. Koniecznie trzeba spożywać wodę dobrej jakości.
- Stosowanie biostymulatorów u osób dializowanych powoduje, iż dializa wykazuje znacznie większą ilość zanieczyszczeń. Świadczy to, że organizm rozpuszcza złogi i uwalnia je do krwi.
- Nie odnotowano przypadków zakłóceń u osób, które miały wszczepione sztuczne zastawki, rozruszniki serca, sztuczne biodra czy śruby w kościach.
- Zastosowanie biostymulatorów podczas snu, pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań, podnosi częstotliwość akcji serca, dzięki czemu zmniejsza się rozbieżność rytmu i zwiększa temperatura ciała.
- Niespodziewane silne dreszcze oznaczają braki w składnikach odżywczych – zwłaszcza tłuszczu. Doraźnie należy wejść pod kołdrę i dogrzać się lub wykonać ćwiczenia gimnastyczne.
- Swędzenie stóp podczas noszenia biostymulatorów oznacza dokonujące się zmiany w określonym narządzie. Jeśli porównamy miejsce swędzenia z moją mapką receptorów dowiemy się, w którym narządzie dokonują się zmiany.
- Rezygnację z pobierania lekarstw, oraz ich ograniczanie należy ustalić w porozumieniu z lekarzem
Biostymulatory chronione są prawem patentowym w wielu krajach.