Podstawowe zasady zbilansowanej diety

Zdrowe odżywianie to nie tylko sposób na skuteczną redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej. To przede wszystkim szansa na poprawę ogólnej kondycji swojego organizmu. Dieta nie jest głodówką, a spożywanie zdrowych produktów może być przyjemne, jeśli tylko wytrwamy w swoim postanowieniu. Odpowiednio zbilansowane posiłki o odpowiedniej kaloryczności korzystnie wpływają na wygląd, pracę organizmu, w tym przemiany metaboliczne.

Zdrowe produkty

Najnowsza wersja piramidy zdrowego żywienia pokazuje, jak duży wpływ na zmianę zdrowy tryb życia ma aktywność fizyczna oraz regularna kontrola spalanych kalorii. Dietetyczne posiłki powinny zawierać:

  • produkty pełnoziarniste,
  • oleje roślinne,
  • owoce i warzywa,
  • drób oraz chude, bogate w białko mięso (lub roślinne źródła białka),
  • nabiał,

Wiele osób czuje, że ma nadmiar obowiązków. Codzienna praca i prowadzenie domu wymagają nierzadko wielu poświęceń, dlatego przygotowywanie dietetycznych posiłków może być nieco uciążliwe. Doskonałym rozwiązaniem dla zabieganych jest catering dietetyczny. To propozycja dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.lightbox.pl/ i wybrać odpowiednią opcję kaloryczną dla siebie. Zespół profesjonalnych dietetyków czuwa nad jakością przygotowywanych dań, dlatego nawet przyszłe matki i weganie czy osoby uczulone na laktozę mogą cieszyć się smakiem swoich ulubionych potraw w wersji fit.

Kalorie

Zasadnicze pytanie dotyczy kwestii wartości odżywczych. Spożywane produkty powinny zawierać odpowiednie proporcje białka, węglowodanów oraz tłuszczów. Zapotrzebowanie kaloryczne powinno być określane indywidualnie, w zależności od wieku, wagi i wzrostu konkretnej osoby.

Jak jeść?

Dietetyczne posiłki to za mało, by liczyć na efekty stosowanej diety. Należy też zadbać o to, by jeść mniej, a częściej, w odpowiednich odstępach czasowych. Ostatni posiłek o godzinie 18 to mit. Organizm musi mieć czas na trawienie i regenerację. Jeśli więc kładziesz się o 23, to swoją kolację zjedz ok. 20:00-20:30. To powinno przynieść oczekiwane rezultaty.

Odpowiednio zbilansowane posiłki to podstawa każdej diety. Zwracaj uwagę na ich kaloryczność, ale również zawartość składników odżywczych.