Depilacja twarzy – poradnik dla każdej kobiety

skóra 50+

Depilacja twarzy powoli przestaje być tematem tabu. Coraz częściej przyznajemy się do tego, że nie mamy naturalnie gładkiej cery, tylko wymaga to od nas wysiłku i odpowiednich zabiegów kosmetycznych. Depilacja jest jednym z nich; to nie tylko usuwanie wąsika, czy niechcianego owłosienia z brody i policzków, ale także dbałość o właściwy kształt brwi.

Dlaczego warto dbać o kształt brwi?

Brwi określane są często mianem ramy dla twarzy. Choć traktujemy je często jako detal niegodny uwagi, to one nadają naszej twarzy charakter. Perfekcyjnie wymodelowane sprawiają, że nawet bez makijażu wyglądamy świetnie. Ich kształt może łagodzić rysy twarzy lub wyostrzać je, a także wyrównywać proporcje, by dążyć do idealnego owalu. W późniejszym wieku dzięki dobrze wyregulowanym brwiom możemy odjąć sobie kilka lat. Możemy też się postarzyć, jeśli brwi będą źle wymodelowane. Dbając o brwi możemy też subtelnie zaznaczyć, że znamy najnowsze trendy i podążamy za nimi, nie tracąc przy tym własnego stylu i dobrego smaku

Jakie brwi są modne?

Od kilku sezonów najmodniejsza jest naturalność. Krzaczaste i mocno podkreślone brwi zostawiamy modelkom prezentującym się na wybiegach. Zbyt wyraziste brwi warto nieco złagodzić, przede wszystkim usuwając włosy rosnące u nasady nosa – brwi nie powinny być zrośnięte. Nie należy ich jednak zbyt mocno wyskubywać – cienka kreseczka lub zupełny brak brwi są zdecydowanie passe! Ważne, by nie zapominać o brwiach podczas makijażu. Jeśli to zaniedbamy, makijaż będzie niepełny. Na co dzień wystarczy, jeśli nałożysz na brwi żel, który łączy działanie pielęgnujące z nabłyszczającym i pozwala idealnie ułożyć niesforne brwi. Na wielkie wyjście możesz podkreślić brwi mocniej, jednak unikaj teatralnego efektu i nie maluj ich czarną kreską. Lepiej zainwestować w paletę do makijażu brwi – ich odcień można tylko minimalnie przyciemnić. Możesz natomiast zaszaleć i na wieczór ozdobić brwi kryształkami lub brokatowym żelem. To świetne rozwiązanie na szaleństwa na klubowym parkiecie.

Jak regulować brwi?

Zanim jednak zajmiesz się makijażem, musisz zadbać o dobry kształt brwi. Jaki powinien być? W miarę możliwości naturalny. Jeśli masz małe oczy, możesz wyskubać nieco brwi pod łukiem brwiowym, to optycznie otworzy oko. Jak depilować tę część twarzy? Wciąż najbardziej popularna jest pęseta, która usuwamy pojedyncze włoski psujące idealną linię brwi. Najnowsze modele pozwalają precyzyjnie chwycić nawet najmniejsze włoski i są wyposażone w oświetlenie. Na taki zabieg można też udać się do kosmetyczki. Nie jest drogi, a profesjonalistka nie tylko usunie zbędne włoski, ale też pomoże wyregulować kształt brwi. Można też użyć stosunkowo nowej metody, jaką jest nitkowanie, na razie dostępne tylko w nielicznych gabinetach kosmetycznych. To metoda bardzo precyzyjna, wywodząca się z dalekiego wschodu, ale dzięki londyńskim imigrantkom zdobywająca coraz większą popularność na Zachodzie. Niekiedy stosuje się też wosk lub pastę cukrową, a zrastające się brwi można też poddać działaniu lasera, usuwając przede wszystkim włoski z nasady nosa.

Niektóre kobiety mają spory problem ze zbędnym owłosieniem na twarzy. Ten estetyczny problem dotyka przede wszystkim ciemne brunetki oraz panie dojrzałe, już po menopauzie, gdy zmienia się poziom hormonów w organizmie. Nagłe pojawienie się owłosienia na twarzy może też świadczyć o zaburzeniach hormonalnych. Najczęściej problemem jest wąsik, oraz pojedyncze włoski na brodzie i policzkach. Jak je usuwać? Najbardziej trwała i skuteczna metoda to depilacja laserowa. Do niedawna była dostępna tylko w profesjonalnych gabinetach, dzisiaj są dostępne zestawy do domowej depilacji laserowej. Dzięki odpowiednim urządzeniom w domu wykonamy też zabieg elektrolizy. Dobra metodą jest też wosk i pasta cukrowa, choć nie mogą z nich korzystać panie, które mają cienką i delikatną cerę ze skłonnością do powstawania pajączków. Pojedyncze ciemne włoski można też z całej twarzy usuwać przy użyciu pęsety.


Zobacz też powiązane artykuły