Bóle menstruacyjne

ból

Cykl menstruacyjny to okresowe zmiany w organizmie kobiety zachodzące pod wpływem hormonów płciowych. Trwa od pierwszego dnia krwawienia do dnia poprzedzającego kolejną miesiączkę, zwykle od 24 do 32 dni. Przed menstruacją i w czasie pierwszych dni menstruacji niektóre kobiety skarżą się na złe samopoczucie: bóle podbrzusza, bolesne obrzmienie piersi, migreny, skłonność do omdleń oraz zmian w nastroju i zachowaniu (nerwowość, rozdrażnienie). W większości przypadków dolegliwości te nie są spowodowane żadną chorobą. Należy jednak pamiętać, że podobne objawy mogą towarzyszyć wadom wrodzonym i stanom zapalnym narządu rodnego, mięśniakom, torbielom jajnika, zaburzeniom hormonalnym oraz innym poważnym chorobom. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgać porady lekarza. Często dolegliwości te nasila nadmiar używek (alkohol, kawa, nikotyna), stres, zmartwienia oraz brak ruchu.

W wielu przypadkach bolesnego krwawienia skuteczne są metody naturalne połączone ze zmianą trybu życia i sposobu odżywiania. Warto więc, szczególnie w tym okresie, zrezygnować z ciężkostrawnych, ostrych potraw, alkoholu, kawy oraz unikać stresów. Dieta powinna zawierać jak najwięcej produktów bogatych w składniki odżywcze oraz właściwą ilość niegazowanych płynów, np. wody mineralne lub herbatki ziołowe. Niezależnie od stosowanej diety należy organizmowi dostarczyć odpowiednią porcję ruchu i snu.

W przypadku nasilających się bólów menstruacyjnych radzimy zastosować preparat homeopatyczny Ju Menstran . Dzięki odpowiednio dobranym składnikom lek działa rozkurczająco i szybko znosi ból.

Ju Menstran zawiera:

  • CAULOPHYLLUM THALICTROIDES – roślina skuteczna w leczeniu czynnościowych zaburzeń miesiączkowania, charakteryzującymi się skąpymi krwawieniami z silnymi bólami występującymi zwłaszcza pierwszego dnia.
  • POTENTILLA ANSERINA – pięciornik gęsi, który zmniejsza napięcie mięśni gładkich macicy i jelit. Ze względu na działanie rozkurczające znalazł zastosowanie w terapii dolegliwości towarzyszącym krwawieniu miesiączkowemu i skurczach jelit.


Zobacz też powiązane artykuły