Alergie i grzybice

Grzybice jelit, alergie pokarmowe bądź też pseudoalergie – oto przyczyny praktycznie wszystkich stanów zapalnych i chorób oraz nawrotów stanów zapalnych migdałków czy ucha środkowego u małych dzieci oraz wielu zawrotów głowy, migren lub szumów w uszach u osób starszych. Często ciągle nawracające choroby prowadzą do ścisłego powiązania z jedną ich przyczyną – z gruźlicą, którą przebył ktoś z wcześniejszych przodków. Również wiele alergii na grzyby np. Candida bytujące w organizmie, a szczególnie na mykotoksyny, są dużo częstsze, niż się ogólnie przypuszcza. Stąd walka z pasożytami jest postawiona na pierwsze miejsce – ParaProteX podawany jest jako kluczowy w alergii. Mykotoksyny  wyzwalają burzę wolnych rodników stąd tak pomocna w leczeniu alergii okazuje się silna ochrona antyoksydacyjna –  Mega Protect – bogactwo antyoksydantów oraz duże dawki C 500, C 1000.

Alergolodzy koncentrują swoją uwagę na grzybach bytujących w pomieszczeniach zamkniętych lub w środowisku naturalnym, zapominając o grzybach wewnątrz organizmu, które występują u blisko 80% populacji. Ale w większości stawianych diagnoz lekarskich, na temat grzybów „ani widu, ani słychu”, a pacjent leczony dalej,   często choruje coraz intensywniej…

Jest rzeczą powszechnie znaną, że przeciętny lekarz najchętniej spogląda na wierzchołek góry lodowej.

Podstawy zdrowego funkcjonowania Twojego organizmu

Istnieje określony krąg chorób, dla których można znaleźć wspólny mianownik – wiele wspólnych i tych samych przyczyn, które w dalszym etapie rozwoju,  powodują wiele różnych chorób. Najczęstszą przyczyną setek chorób są stany zapalne jelit, wątroby, płuc oraz nerek i pęcherza moczowego. To najczęstsze wspólne mianowniki wielu współczesnych chorób.
Jeśli dobrze się zastanowisz nad tym, jeśli już znasz podstawowe kanały oczyszczania się organizmy, to zauważysz, że pasują one ściśle, do wyżej wymienionych części ciała. Jeżeli cały system oczyszczania w Twoim organizmie pracuje sprawnie – jesteś zdrowy!
Jeśli którykolwiek z podstawowych kanałów jest niesprawny bo jest zainfekowany, są w nim bakterie, grzyby czy też stan zapalny, rozpoczyna się rozwój podstawy – przyczyn dla kolejnych chorób, jakie w przyszłości będą Cię nękać!

góra lodowa

Naukowcy obliczają, iż obecnie co roku każdy człowiek wraz z pożywieniem wprowadza do swojego organizmu ok. 7 kg chemicznych trucizn. Zachodzi zatem pytanie – jak w ogóle możesz być zdrowy, jeśli jesteś tak zatruwany?
Co zatem możesz zrobić, aby wspomóc własny system oczyszczania już dziś?

Możesz stosować wiele suplementów wspomagających oczyszczanie z drobnoustrojów, wymienię tylko niektóre m.in.:

Nopalin – profilaktyka i oczyszczanie z toksyn organizmu oraz jelita z zalegających gnijących resztek pokarmu, tłuszczów, cholesterolu, cukru.
Pure Yucca – profilaktyka i oczyszczanie organizmu, stawów, wątroby oraz ścisłe oczyszczanie całego układu trawienia w tym kosmków jelitowych.
ParaProteX – profilaktyka i oczyszczanie organizmu z pasożytów (lamblie, glisty, przywry), grzybów, bakterii chorobotwórczych.
VirAgo – profilaktyka i oczyszczanie organizmu z wirusów, bakterii chorobotwórczych (w tym paciorkowce) i grzybów.
ImmunAid – profilaktyka przeciw przeziębieniom oraz wspomaganie leczenie chorób infekcyjnych w tym grzybów.
Polinesian NONI  – profilaktyka oraz wspomaganie leczenia chorób zakaźnych, grzybic, patogennych bakterii i wirusów.

Grzyby chorobotwórcze jako jedna z podstawowych przyczyn Twoich chorób!

Mówiąc o grzybach chorobotwórczych mam na myśli zarówno drożdżaki, pleśnie, dermofity, jak i inne ich odmiany. Jednak posługiwanie się ogólnie nazwą grzyby chorobotwórcze, zupełnie wystarczy nam do opisywanych informacji.

Przewlekłe zapalenie migdałków, zatok przynosowych, nieżyt nosa, zapalenia ucha środkowego jak również amalgamaty, znacznie pogarszają funkcje innych zmysłów np. wzrok. Naczynia limfatyczne oka ściśle łączą się z układem limfatycznym szczęki i innych tkanek głosowych.
Stąd wszelki przewlekłe infekcje w tych narządach np. w tzw. wyleczonym, ale  „martwym „zębie czyli dobitnie mówiąc SIEDLISKU INFEKCJI, rzutują w dalszej przyszłości, jako przyczyna na dalsze rozsiewanie się infekcji i  choroby w inne miejsce np. na oczyuszy, migreny,  bóle głowy, powiększenie migdałków czy katar sienny lub alergia i objawy astmy.
W dalszych rozważaniach należy zwrócić uwagę na fakt, iż infekcje te poprzez układ  limfatyczny przedostać się mogą do narządów kobiecych, jak również mogą zaatakować stawy bioder i kolan lub inne miejsca.
Ty leczysz się zupełnie bez sensu hormonalnie, stosujesz antybiotyki czy sterydy na ból stawów lub na duszności, a przyczyna twoich chorób jest zupełnie inna – silnie rozwinięta  infekcja grzybicza i jej toksyny, z ogniska zapalnego np. w „martwym” zębie!

Grzyby wytwarzając alkohol i aldehydy, powodują w pierwszym rzędzie obciążenie i niewydolność wielu organów począwszy od jelit, poprzez wątrobę a skończywszy na układzie nerek i płucach.
Szczególnie zaburzają pracę wątroby. Nawet w pełni przyjazne formy grzybów, mogą rozplenić się w wyniku nadmiernego spożywania cukru, chleba i potraw zawierających skrobię z pełnego przemiału (np. biała mąka), produkty niezgodne z Twoją grupą krwi  itp.

Aby bardziej zrozumieć o czym pisze, wspólnie prześledzimy teraz podstawowe przyczyny przewlekłego zapalenia migdałków oraz zatok. Pozwoli to na głębsze zrozumienie tych ścisłych powiązać w przypadku chorób uszu, oczu, astmy lub innych.

Związek pasożytów z alergią


 Tajniki powiązania narządów wewnętrznych względem siebie.

Prawo biologiczne mówi, że choroba nie pojawia się w najbliższym jej otoczeniu, lecz w organie, który jest biologicznie powiązany oraz najsłabszy tzn. osłabiony zatruciem, mechanicznym urazem lub z przyczyn genetycznych.

Przykładowo, powodem zapalenia nerek  mogą być mikroorganizmy gnieżdżące się w migdałkach podniebiennych, w uchu środkowym, „martwym” zębie lub w zatokach przynosowych – dokładny adres nie jest tu tak bardzo ważny.
Natomiast migdałki, jak się okazuje pozostają w ścisłym powiązaniu w zależności z jelitem grubym, płucami i nerkami, a dokładniej z jakością energii tych organów. Prześledzić to możesz na poniższym schemacie:

wątroba, woreczek żółciowy  nerki, pęcherz  moczowy   jelito grube, płuca
         |
|       |  | 
           OCZY      MIGDAŁY, USZY 

Jelito grube powiązane jest ze składową materii i będzie wpływać na kształt oraz wielkość Twoich migdałków. Natomiast osłabienie nerek będzie ściśle wpływać na odporność i podatność na stany zapalne. Stąd np. tak bardzo zalecamy Garlic Caps wraz z C 500 jako wspaniałą profilaktykę w sezonie jesienno – wiosennym. Wspomaga oczyszczanie i pracę jelita jak również nerek, a dodatkowo działa oczyszczająco na grzyby i inne drobnoustroje chorobotwórcze.

Zapalenie zatok może stanowić przyczynę ostrego chronicznego zapalenia pęcherza moczowego, które wyleczysz w pełni dopiero wtedy, kiedy wyleczysz również przyczynę choroby –  zatoki. Idąc dalej –  zatoki również miały swoją przyczynę  i ją również musisz odszukać oraz wyleczyć, a to nie jest takie proste…
Stąd nie leki na jeden organ, ale leki działające na szerokie spektrum organizmu pomogą Ci w leczeniu, gdyż działają tu najkorzystniej i sięgają do wielu przyczyn Twojej choroby.

Niektórzy laicy – nieświadomi zasad leczenia ludzie twierdzą tak:
„jeśli ten para-lek działa na wszystko to na nic”.
Cóż, rozumiesz już teraz – Ci którzy tak twierdzą są w wielkim błędzie i tylko „klepią” bzdurną regułkę z medycyny klasycznej, która to upowszechnia tysiące leków chemicznych,  działających przede wszystkim na jeden tylko organ w organizmie, absolutnie nie sięgając do przyczyny Twojej choroby!

Analogicznie, w przypadkach ciągłych stanów zapalnych migdałków wykorzystaj VirAgo – skierowane typowo na wirusy oraz stany zapalne gardła, jak również układu moczowego. Wspomaga też usuwanie grzybów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych z organizmu. Zatem zobacz –  VirAgo głęboko sięga do szerokiego spektrum przyczyn Twojego chronicznego zapalenia gardła. Wspomaga leczenie tych przyczyn, co z kolei ma ogromny wpływ na skuteczność wyleczenia Twojej  infekcji głównej.

Grzybica oka, a może jeszcze coś?

grzybica oka

Można mnożyć przykłady powiązania kolejnych narządów z wieloma zainfekowanymi miejscami w Twoim organizmie, ale nie ma tu zbyt wiele miejsca na to aby je wszystkie opisać.
Jeszcze tylko kolejny ważny przykład – grzybica oka.
Również wchodzi w skład organizmu w sposób kompleksowy i nie jest nieodłączną jego częścią, lecz całością. Jeśli np. cierpisz na alergiczne przewlekłe zapalenie spojówek, trwające wiele miesięcy, to sprawdź, czy równolegle nie występuje u ciebie przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego?
Byłoby to „zgodne z umową” jaką według medycyny chińskiej zawarły spojówki i pęcherz moczowy o wspólnym połączeniu energetycznym ( popatrz na powyższy schemat).

Niektóre choroby oczu ściśle powiązane z zakażeniem organizmu grzybami:

  • swędzenie, pieczenie oka
  • upośledzenie wydzielania łez
  • alergiczne zapalenie spojówek
  • nietolerancja szkieł kontaktowych
  • osłabienie wzroku np.  nasilająca się i postępująca szybko krótkowzroczność
  • zmętnienie rogówki

I tu znów dużo zależy od układu limfatycznego oka i substancji międzykomórkowej, ponieważ te dwa systemy są najważniejszymi  „wysypiskami” odpadków. Prawidłowe funkcjonowanie wymienionych „wysypisk” toksyn (wolnych rodników), bądź minimalna ilość odpadków w krwioobiegu. Naczynia limfatyczne oka łączą się z układem limfatycznym szczęki i innych tkanek głowy. Stąd wszelkie stany zapalne w obrębie głowy, znacznie pogarszają funkcje wzroku.

Również wątroba zatruwana toksynami z grzybów ma ścisły wpływ na zdrowie narządu wzroku, a ściśle rogówki. Dla przykładu chore części narządu wzroku rzutują na poszukiwanie i leczenie ich przyczyny w innym miejscu organizmu np.:
stany zapalne spojówek – pęcherz moczowy;
chroniczne zapalenie rogówkiniewydolność nerek i pęcherza moczowego oraz początki marskości wątroby (jeszcze niewykrywalne);
soczewka oka – słaby żołądek;
ciało szkliste – zatrucie toksynami jelita grubego;
ciało rzęskowe – problemy ze śledziona i trzustką;
plamka żółta na siatkówce oka – problemy z jelitem cienkim i grubym
krótkowzroczność – wątroba, nerki

Nie bądźcie zaskoczeni, że tyle tu piszemy o grzybach i  ich szkodliwych toksynach, a zazwyczaj diagnoza lekarska to np.: gronkowiec złocisty lub paciorkowce. O grzybach nie ma  nawet dyskusji pomimo, iż wiele osób rozumiejąc te podstawowe mechanizmy, często pyta lekarza o ten problem.
W większości przypadków jednak słyszą odpowiedź – „to niemożliwe” albo „wymyśla sobie Pani te choroby”  lub temat ten jest zupełnie zignorowany.

Co zatem robić?
Przede wszystkim zastanów się jaka część twoich oczu choruje i jaki narząd jest za tę chorobę najbardziej odpowiedzialny. Lecząc oczy, regeneruj również odpowiedzialny jako przyczyna choroby narząd np. stosując dodatkowo Liver Aid na wątrobę lub Garlic Caps na nerki.
Możesz również silnie wesprzeć się w terapie biorezonansową, poprawiającą przepływu energii w chorych narządach,   wspierającej procesy biochemiczne zachodzące w Twoim organizmie. Do tego celu służy najnowocześniejsze obecnie, kieszonkowe urządzenie najnowszej generacji – Bio-Harmonex.

Posiada on specjalne programy podstawowe dla leczenia narządu wzroku
– EYE-VISION przyspiesza regenerację oka i poprawia ostrość wzroku;
oraz inne ważne w tej terapii takie jak:
-LIVER-PANCREAS ochrania wątrobę i trzustkę oraz wspiera ich prawidłowe funkcjonowanie;
-URINARY ułatwia pracę układu moczowego,
-DIGESTION poprawia procesy trawienia i przyswajania składników odżywczych;
-MERIDIAN reguluje zaburzoną równowagę energetyczną;

Żadna choroba oczu nie może być lekceważona. Koniecznie trzeba zasięgnąć porady okulisty oraz uzyskać diagnozę. Istnieją jednak podstawowe suplementy antyoksydacyjne, które niezależni można przyjmować w dolegliwościach związanych z oczami – profilaktyka:
Mega Protect  (zastępczo Protect) –  2  tabl. dziennie
Vitamin E – 400mg  dziennie czyli 2 razy  po 2 kaps . ,
beta caroten – 1 kapsułka dziennie
C Plus  – 3 x po 2 tabl. dziennie
oraz Lutein – 20mg dziennie tj. 3 razy po 1 kapsułce dziennie.

C Plus – obecnie jeszcze w promocji  w zamówieniach wysyłkowych tylko do 29 października, a w Salonach do 30.10.2004r. Przy zamówieniu po 2 sztuki C Plus otrzymasz  10% rabatu przy zakupie.


Czy wiesz, że…
...istnieje już porównywalny w swoim działaniu do NONI, lecz znacznie silniejszy produkt naturalny?

Podsumowując ten numer NEWSLETTER słowami dr J. Jonas:
trzecie tysiąclecie będzie okresem grzybic i  alergii.”

Tym bardziej zrozumiałym staje się  fakt, dlaczego morskie wodorosty – algi okrzyknięto „pokarmem ludzi trzeciego tysiąclecia”.
Koniecznie sprawdź to osobiście i zapoznaj się z nowo przygotowywanym materiałem pod nowy serwis na ten temat www.algi.pl.

My ze swojej strony, możemy zdradzić Ci już dziś informację od konsumentów – klubowiczów z Węgier, stosujących od kilku miesięcy OCEAN21 (algi). Jego moc działania odtruwającego z toksyn oraz odkwaszającego organizm, jest dużo silniejsza od znanego Ci owocu NONI. Mowa tu o  co najmniej podwójnej mocy w porównaniu do wspaniałego noni – to  NONI x 2 i jeszcze wiele cennych i niezbędnych dla zdrowia  200 składników leczniczych!!!