Szukaj w serwisie:E - recepty

Historie pacjentów 

Zamówienie

Zadaj pytanie

SUBskrypcj@

Literatura

 
 
 
 
 
 

.

SUBskrypcj@ tylko dla Klubowiczów
.  ŻYJ  ZDROWO!
>
Newsletter dla  ludzi myślących  -
Wydanie dla klubowiczów CV/CF
nr  8  - sierpień 2004


 "W USA setki tysięcy ludzi umiera co roku z powodu chorób serca i nowotworów. Myślę, że dowody na korzystne, zmniejszające cierpienia, działanie witaminy E są niepodważalne. W dodatku witamina E jest niedroga..."
- dr Jeffrey Blumberg, Uniwerytet Tufst

    Witamina E to idealny obrońca przed starością – doskonale nadaje się do walki z wolnymi rodnikami. Najnowsze odkrycia przyczyniły się do zmiany dotychczasowych poglądów wielu lekarzy, którzy sądzili, że prawidłowa dieta może dostarczyć wszystkich niezbędnych organizmowi składników. Kiedy zbadano zawartość witaminy E w trzech dziennych posiłkach pracowników kawiarni w Narodowym Instytucie Zdrowia w USA, okazało się., że w sumie było jej zaledwie 13,4 j.m. Jadłospis współczesnego człowieka nie gwarantuje odpowiedniej ilości witaminy E, nawet w wypadku racjonalnego żywienia. Dodatkowe spożywanie kiełków pszenicy często również nie wystarcza. Trzeba wówczas sięgnąć po kapsułkę z witaminą E – najlepiej tę naturalną – zestaw 8 różnych tokoferolii (m.in. alfa, beta, gamma, delta, epsilon,  zeta, sta i theta) wykazujących ponad 4–krotnie większą aktywność takiej witaminy E, niż jej powszechny w sprzedaży syntetyczny odpowiednik – alfa-tokoferol.
 

Spis treści:
 1/ Historia odkrycia witaminy E
 2/ Działanie witaminy E
 3/ Korzyści jakie daje Ci stosowanie suplementacji Vitamin E  - wyciąg zestawu tokoferoli z naturalnych źródeł
    a/ spowalnia procesy starzenia komórek krwi i mózgu (choroba Parkinsona i Alzheimera).
    b/ mięśnie w organizmie w tym mięsień sercowy:
      - Miastenia gravis
      - Dystrofia mięśniowa
      - Chromanie przestankowe
      - Stwardnienie rozsiane
      - Choroby serca
    c/ cholesterol, żylaki, wrzody i martwica.
    d/ potencja seksualna, niepłodność, problemy hormonalne, menopauza.
    e/ system immunologiczny, nowotwory i nietypowe inne przypadki
      - Poprawa zdolności obronnych.
      - nowotwory
      - wzrost
      - grzybica
      - trądzik młodzieńczy
    f/ choroby zwyrodnieniowe stawów, reumatyzm, stany zapalne stawów  na tle autoimmunologicznym.
    g/ ochrona oczu, wspomaganie leczenia zaćmy (katarakty)
4/  Podsumowanie wniosków - różnice w stosowaniu naturalnej witaminy E i syntetyzowanej.
5/ Vitamin E - naturalne źródło zestawu tokoferoli
6/ Inne zagadnienia dotyczące tematu naturalnej witaminy E


1/ Historia odkrycia witaminy E

    Historię witaminy E powinno się zaczynać od odkryć dr Herberta M. Evansa i jego współpracowników, którzy w latach dwudziestych znaleźli w oleju z pszenicznych kiełków nieznaną substancję, niezbędną do normalnego rozmnażania się szczurów. W 10 lat później nazwano ją tokoferolem. Nazwę tę pomógł stworzyć profesor greki z Uniwersytetu Berkeley od słowa tokos (rodzenie, potomstwo) i phero (nosić, przynosić), inaczej tłumacząc „ten, który daje siłę do rodzenia i przynosi potomstwo”.
Po wielu dalszych badaniach okazało się, że z różnych tokoferoli nazwanych witaminą E najbardziej aktywny biologicznie jest alfa – tokoferol i ten udało się zsyntetyzować chemicznie. Prowadzone od wielu lat próby syntezy  pochodnych witaminy E (beta-tokoferol, gamma-tokoferol i  innych tokoferoli) w większości kończyły się niepowodzeniem, ponieważ nawet niewielkie zmiany w strukturze cząsteczki (np. mogło to być zniszczenie chelatu) kończyły się niepowodzeniem. Zatem nie udała się synteza całego zestawu tokoferoli, ale tylko alfa-tokoferu.

W 1993 r., Dr Shute  został wybrany do Amerykańskiego Towarzystwa Ginekologów Położników. Dwa lata później został nominowany na Członka Królewskiego Kolegium Chirurgicznego w Kanadzie. Był wschodzącą gwiazdą medycznej czołówki. Ale właśnie ta wschodząca gwiazda i jego starszy brat
Willfrid, kardiolog, stali się pariasami, po wyśmianiu przez swoich kolegów i wykluczeniu z tego towarzystwa. Powód? Ich przekonanie, że witamina E jest pomocna w leczeniu chorób serca było tak silne, że odważnie walczyli o wprowadzenie jej do standardów leczenia.
Evan Shute i jego brat leczyli coraz więcej pacjentów, głównie z chorobami serca, oparzeniami i chorobami skóry zadziwiającymi rezultatami, które opisali...
Bracia Shute byli oblegani przez pacjentów. Ich śmiałe stanowisko dotyczące "cudownej" kuracji nie było jednak zgodne ze stanowiskiem ich kolegów. Pogląd, że witamina E może być pomocna w leczeniu poważnych schorzeń serca, był nie do przyjęcia dla ówczesnej wiedzy naukowej, a nawet i dzisiejszej.
Żadne z czasopism nie chciało opublikować  ich wyników badań. Spotkali się z odmową Narodowej Rady Naukowej Kanady, kiedy próbowali  złożyć tam swoje prace do depozytu dla przyszłych pokoleń.
Zmiażdżyła ich krytyka zawarta w publikacjach zmieszczonych w JAMA, oficjalnym czasopiśmie Amerykańskiego Towarzystwa Lekarskiego. Byli nazywani "krańcowo mylącymi się", "głupcami", "podziemiem"... Zostali wyizolowani i odrzuceni.

Fragmenty książki  "Wielka kariera witaminy E" (Andreas M. Papas) do nabycia w salonach firmy CaliVita oraz w księgarniach

2/ Działanie witaminy E

    Witamina E wiąże się z tlenem i zapobiega powstawaniu niszczycielskich nadtlenków – tzw. wolnych rodników tlenowych. Jako rozpuszczalna w tłuszczach, jedna jej molekuła może zabezpieczyć przed utlenianiem aż 200 nienasyconych cząsteczek kwasu tłuszczowego w Twoim organizmie!
Dlatego często stosuje się ją jako naturalny konserwant E 306 (zestaw tokoferoli - patrz: http://www.noni.com.pl/substancje_e.html  ), gdyż zapobiega jełczeniu - utlenianiu nienasyconych kwasów tłuszczowych w pożywieniu, oraz np. w nowoczesnym suplemencie OMEGA 3.
Podobnie w Twoim organizmie zapobiega formowaniu się niebezpiecznych cząstek  - wolnych rodników tlenowych, jakie Twój organizm wciąż produkuje podczas swojej przemiany materii. Niekontrolowane utlenianie lipidów (tłuszczów organicznych) w Twoim organizmie, ma wiele szkodliwych skutków:

-         przewlekłe bóle głowy oznaczające uszkodzenie komórek mózgu mogą ściśle prowadzić do jego szybszego starzenia się i chorób w tym psychicznych, depresji, padaczki, Alzheimera, spadku libido oraz wielu innych;

-         pękanie krwinek czerwonych w niedokrwistości hemolitycznej;

-         osłabienie układu immunologicznego powodujące choroby autoimmunologiczne (alergia, choroby reumatyczne i zapalenie stawów,  choroby spowodowane uszkodzeniem DNA komórki (tzw. degeneracyjne) i powstawanie mutacji powodujących rozwój nowotworów.

-         Rozwój chorób serca i miażdżycy (zakrzepice, obrzmienie i stan zapalny żył, zaburzenia układu krążenia, chromanie przestankowe;

-         Niepłodność u mężczyzn oraz u kobiet oraz poronienia, degeneracja gruczołów płciowych (jąder i prostaty), dystrofia przysadkowa
 (zniewieścienie http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/recepty_d.html  );

-         Starzenie się skóry, starcze wykwity, martwica, upośledzone gojenie się ran, infekcje skóry, oparzenia;

-         Szybsze starzenie się narządów wewnętrznych oraz całego organizmu, miastenia gravis, dystrofia mięśni, stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera.

    Generalnie witamina E odgrywa istotną role w walce z najczęstszymi przyczynami zgonów w zachodnich społeczeństwach, do których należą choroby serca i nadciśnienie, nowotwory, cukrzyca i urazy a w tym poważne oparzenia. A ponadto dodaje żywotności, witalności, energii, chęci do życia, radości... Amerykanie uważają, że dodaje SEX-APPEALU i oczywiście wchodzi w skład diet gwiazd filmowych!

3/ Korzyści jakie daje Ci stosowanie suplementacji Vitamin E  - wyciąg zestawu tokoferoli z naturalnych źródeł


   a/ Spowalnia procesy starzenia komórek krwi i mózgu (choroba Parkinsona i Alzheimera)

Naukowcy sądzą, że witamina E może być pomocna w spowalnianiu procesów starzenia mózgu i związanym z tym spadkiem zdolności intelektualnych, włączając w to i nawet chorobę Parkinsona oraz Alzheimera. Wyniki badań dotyczyły 341 osób, u których rozpoznano wczesne stadium choroby Alzheimera. W celu znacznego spowolnienia choroby witaminę E podawano pacjentom dawkę 2000j.m. (porównywalnie to 20 kapsułek VitaminE). Stwierdzono, że białko w mózgu nie ulega przemianom oksydacyjnym charakterystycznym dla zespołu zmian starczych. Najczęściej stosuje się 400j.m. witaminy E. Stąd wniosek – witamina E pozwala zachować młodzieńczy mózg do późnej starości!

    To, że witamina E zwiększa długowieczność oraz łatwość rozmnażania się zdrowych komórek udowodnił dr Blank z Berkeley, poddając reakcji utleniania erytrocyty.

    Erytrocyty, popularnie zwane czerwonymi ciałkami krwi lub krótko – krwinkami czerwonymi, też się starzeją, a proces ten przyspieszony bywa  pod wpływem światła i tleny, powodując ich deformację. Jest to skutek utleniania (oksydacji), osłabiającego błony komórkowe, które kurczą się nierównomiernie i  pod mikroskopem taka krwinka może wyglądać „niczym piłka przejechana przez rower”

    U niektórych osób, w wyniku „Mikroskopowego badania Żywej kropli krwi” można zobaczyć  na monitorze komputera, jak  zbyt szybko erytrocyty ulęgają takiej deformacji. Oznacza to, że osoby te bardzo cierpią na brak tlenu oraz m.in. witaminy E, a co dalej idzie, mogą w przyszłości zachorować na związane z brakiem tych składników odżywczych choroby  w tym choroby degeneracyjne w wyniku możliwości łatwego uszkodzenia słabych  błon komórkowych, a dalej kodów DNA. Komórki nie będą mogły sprawnie pracować. Mówiąc popularnie np. W cukrzycy błony komórkowe nie mogą „transportować” glukozy z krwi, w wypadku choroby autoimmunologicznej (zapalenie stawów, astma, alergia) lub nowotworowej komórka jest atakowana i niszczona przez fagocyty wskutek uszkodzenia błon komórkowych. Do swojego doświadczenia dr Blank z laboratorium w Berkeley, zebrał 24 wolontariuszy, podając im  codziennie po 600j.m. witaminy E w ciągu 10 dni.  Kiedy pobierał im krew przed kuracją i badał ja na działanie światła i tlenu, niemal wszystkie erytrocyty ulegały zniszczeniu. Po 10 dniach zażywania witaminy E – wyniki były wprost zaskakujące. Pobrana tym razem krew, poddana działaniu tlenu i światła , nawet po 16 godzinach pozostawała nadal niemal zdrowa. Zaledwie nieznaczna liczba erytrocytów uległa zniekształceniu. Dr Blank odkrył, że optymalna dawką witaminy E , potrzebna komórkom krwi, aby nie ulegały deformacji i destrukcji, jest 400-600j.m. dziennie. W specjalnych przypadkach ta ilość może być niewystarczająca.

   b/ Mięśnie w organizmie w tym mięsień sercowy

   Witamina E poprawia oddychanie komórek Twojego organizmu i  odmładza je, co umożliwia np. mięśniom lepszą prace i większą wydolność, a w tym również dotyczy to mięśnia sercowego. Wystarczający poziom tokoferoli sprzyja rozwojowi mięsni i normalizuje ich czynność, zapobiegając ich osłabieniu, skurczom i męczeniu się. Dlaczego tak się dzieje?
To proste - związki nukleinowe komórek  mięśniowych oraz enzymy potrzebne mięśniom nie mogą powstawać bez witaminy E!

Taki brak witaminy E ogromnie podnosi zapotrzebowanie na tlen w tkankach mięśniowych, utrudnia użycie aminokwasów i  oddaje fosfor do moczu. Mięsnie bardzo osłabną, będą bolesne , nieelastyczne, ukażą się zmarszczki, jak u starców. Wszystko to można cofnąć podając już tylko 400j.m. witaminy E dziennie.
Także dzieciom o słabym umięśnieniu z powodów niedoboru witaminy E, poprawia się umięśnienie do tego stopnia, że niemowlęta trzymają głowę prosto, na co dawniej nie miały siły, starsze siedzą wyprostowane, chodzą, a nawet pływają choć tego wcześniej nie mogły robić. Wielu pediatrów uważa, że dzieciom karmionym butelką  w wieku 3 miesiące powinno się podawać dodatkowe witaminki w tym 30j.m. witaminy E ( patrz Infant Formula).

   Przeprowadzono badania na dzieciach mongoidalnych i opóźnionych w rozwoju. Podawano duże bardzo dawki  - 3000 j.m. witaminy E dziennie przez wiele lat. Skutek był taki, że poprawiło się znacznie umięśnieniem, motoryka ciała,  zniknął zez. Przy czym nie było żadnych skutków ubocznych lub toksyczności. Ze strony tak dużych dawek witaminy E.
Podobnie jest u ludzi starszych, z wiekiem tracącym mięśnie i osób z chorobami mięśni.
Więcej: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/recepty_m.html 

Miastenia gravis . Witamina E wzmaga uwalnianie i użytkowanie acetylocholiny – jeśli jest jej zbyt mało enzym acetylocholiny jest niszczony przez wolne rodniki tlenowe. Mięśnie słabną, są uszkodzone przez rodniki tlenowe i zaczyna się poważana choroba miastenia gravis. Może dotyczyć całego ciała, ale najpierw atakuje mięśnie gałek ocznych, potem twarzy i szyi. Powoduje częściowy paraliż, podwójne widzenie, trudności z wymawianiem słów i przełykaniem. W tej chorobie pewna role odgrywa błąd (uszkodzenie) w produkcji czynnika, odpowiedzialnego za przenoszenie impulsów z nerwów do mięśni.
Acetylocholina znajdująca się na końcówkach nerwów. Acetylocholina powstaje z choliny i kwasu acetowego. W normalnych warunkach jest ona wciąż niszczona i wciąż na nowo regeneruje się. Stąd jeśli brakuje choliny w Twoim pożywieniu, należy ciągle ją dostarczać w postaci suplementacji naturalnej np. Triple Potency Lecithin (zawiera cholinę), Mega B (zawiera cholinę), Full Spectrum lub Vital do grupy krwi.
Więcej: http://www.repix.ihe.pl/mal_inf_6_tpl.html oraz http://www.zarzyccy.pl/cennik.html

Dystrofia mięśniowa. Już dużo wcześniej całymi miesiącami a nawet latami można wykazać początki choroby tzw. mięśniowej dystrofii, kiedy badania moczu wykazują wydalanie nadmiernej ilości białek i kreatyny. Oznacza to, że już wtedy mięśnie są uszkodzone.  Wszystko to można cofnąć jeśli w tym czasie, zanim rozwinie się choroba poda się witaminę E. Ta witamiona powinna być podawana kobietom w ciąży (np. multiwitamina NEW LIFE i VITAMIN E), a także niemowlaczom (np. INFANT FORMULA), co może w dużej mierze zapobiec tym chorobom u niemowląt i dzieci. Im szybciej zacznie się podawać Vitamin E w ilości 600j.m. u dorosłych, tym większa możliwość poprawy i wyleczenia.  Więcej na temat leczenia:  http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/recepty_d.html 

Chromanie przestankowe. Ból, skurcz w łydkach po przejściu pewnego dystansu przeważnie występuje u mężczyzn, jest wynikiem produkcji nienormalnych metabolitów, a mięśnie są pozbawione potrzebnej im ilości tlenu. W 99 na 100 przypadkach jest to oznaka przedwczesnej sklerozy w naczyniach obwodowych  - w arteriach nóg. Dr Haeger  z Malmö po wielu badaniach doszedł do wniosku, że witamina E jest bardzo skuteczna  w dawce 400-500j.m. na dobę. Już po kilku miesiącach pacjenci mogła przejść ok. 1 km, ale w pełni zadawalające rezultaty i przepływ krwi następuje dopiero po 12, a nawet 18 miesiącach. Widocznie -  jak tłumaczy dr Haeger – najpierw witamina E powoduje poprawę zdolności chodzenia, a dopiero gdy wzmocnią się mięśnie, następują warunki sprzyjające poprawie stanu tętnic i normalnemu przepływowi przez nie krwi. Więcej na temat leczenia: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/recepty_c.html 

Stwardnienie rozsiane. Dr Adela Davis pisze, że widziała wiele osób kompletnie wyleczonych ze stwardnienia rozsianego, gdy stosowali odpowiednią dietę bogata w niezbędne składniki lecznicze (m.in. lecytyna, cholina, inozytol, witaminy z grupy B, NNKT, magnez, witamina E i inne).  W niektórych przypadkach  taki chory pobierał  po 600 j.m. witaminy E przy każdym posiłku, czyli 1800j.m. dziennie i widać było wyraźną poprawę. Czy trzeba stosować równowartość 6 kapsułek Vitamin E po100 j.m., przy każdym posiłku, czyli 3 x po 6 kapsułek Vitamin E dziennie.  W takiej dawce leczniczej potrzebujesz 5 opakowań Vitamin E miesięcznie. Adela Davis pisze tez, że rozmawiała z kobietą, która kilka lat chorowała na tę chorobę i wprost była inwalidką, ale po zastawaniu odpowiedniej diety, stwierdziła ustąpienie wszystkich oznak tej choroby. Ale w przypadkach bardzo zaawansowanych może być już za późno na poprawę.

Choroby serca. Badania przeprowadzone na 100 pacjentach z choroba wieńcową wykazały, że już 200j.m. witaminy E dziennie  wystarczało, by nie dopuszczać do ataków serca. Ci, którzy nie stosowali witaminy E, 4 razy częściej zapadali na ataki serca spowodowane zakrzepami. Przy niedomaganiu układu wieńcowego głód tlenowy jest poważnym problemem. Co więcej – zgon z powodu ataku serca (zawał – czy będzie spowodowany skrzepem, czy innym rodzajem zatkania arterii wieńcowej i braku możliwości dostarczenia  krwi z życiodajnym tlenem – jest rezultatem pozbawienia serca tlenu. Gdy poda się choremu witaminę E ,  Super Coenzym Q10 i OxyMax (stabilizowany tlen) lub choćby jeden z tych suplementów w większej ilości,  jest nadzieja przeżycia – linki:
http://www.repix.ihe.pl/mal_inf_7_coenzym.html 
http://www.faceci.com.pl/tlen.html 
 
    Witamina E wzmacnia mięsień sercowy  i  jego pracę. Jest lepsza od wielu różnych syntetycznych leków, nie jest nigdy toksyczna, nie niszczy wątroby a wprost ją regeneruje,  nie powoduje krwawień, przeciwdziała tworzeniu się  skrzepów w organizmie. Przy tym działa lekko moczopędnie, reguluje ciśnienie. Pacjenci po ataku serca stosujący dziennie po 600j.m. witaminy E odczuwają wyraźna poprawę w zdrowiu: znika ból, puls bije  regularniej, a w rezultacie pacjent może wykonywać różne ćwiczenia fizyczne, których wcześniej nie mógł stosować.
W 1993 roku opublikowano wyniki badań z 8-letniej obserwacji, której poddano ponad 100 tysięcy osób. Okazało się, że u osób stosujących codziennie minimum 100 j.m. witaminy E przez 2 lata (porównywalna 1 kapsułka VitaminE), ryzyko wystąpienia choroby serca zmniejszyło się o 40%.

   c/ Cholesterol, żylaki, wrzody i martwica.

   Witamina E jest rozpuszczalna w tłuszczach, w związku z tym najlepiej przyjmować ją wraz z lecytyną, która zwiększa jej przyswajanie. Jako rozpuszczalna w tłuszczach, a jedna jej molekuła może zabezpieczyć przed utlenianiem aż 200 nienasyconych cząsteczek kwasu tłuszczowego w Twoim organizmie!

Stąd jej działanie na naczynia wieńcowe nie da się porównać z żadnym chemicznym lekiem. Tokoferol w wnika do środka cząsteczki cholesterolu LDL i blokuje proces utleniania, zapobiegając początkom wielu chorób, szczególnie choroby wieńcowej. Wg. Badań Ishwarlala Jialali z Uniwersytetu w Dallas, już po 3 miesiącach diety z obecnością 800j.m. witaminy E  dziennie, zmniejsza się utlenianie cholesterolu o 40%. Dzięki stosowaniu naturalnych tokoferoli jako VitaminE (z obecnością specjalnych białek  - chelatów), masz szanse na stopniowe oczyszczanie naczyń wieńcowych z cholesterolu i zwiększanie się ich światła.  Rysunek na stronie w Internecie: http://www.faceci.com.pl/chelaty.html 

Dr Shute za pomocą doustnie podawanej witaminy E leczył martwicę stopy u pacjentów z cukrzycą. Tkanka martwicza samoczynnie ulegała oddzieleniu, przez co obywało się bez interwencji chirurgicznej. Krwinki białe należące do układu odpornościowego, pochłaniały i trawiły obumarłe komórki wytwarzając linię graniczną, wzdłuż której oddzielała się martwa część.  Leczenie martwicy: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/recepty_m.html 

    d/ Potencja seksualna, niepłodność, problemy hormonalne, menopauza.

   Witamina E jest doskonale znana z korzystnego działania na płodność i potencje seksualną. Sama nazwa toko (tokos) – potomstwo, ferre (phero) – przynosić, świadczy o jej ważnej roli w czynności reprodukcyjnej organizmu. Razem z cynkiem, witamina C, prokseroniną i fitocydami, witamina E przeciwdziała krwotokom i poronieniom. Sprzyja zdrowemu rozwojowi ciąży i płodu, zabezpieczając go przed uszkodzeniami, które z braku antyoksydantów (w tym wit. E) mogą powodować w starszym wielu niemowlęcym,  przedszkolnym  lub szkolnym, wiele poważnych chorób degeneracyjnych. W tym okresie wskazana jest profilaktyka specjalnym naturalnym zestawem niezbędnych składników dla kobiet w ciąży – NEW LIFE. Więcej na temat kuracji profilaktyki ciąży: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/recepty_c.html

   Witamina E wraz z argininą , witaminą C i cynkiem, bierze aktywny udział w procesie tworzenia spermy oraz długiej aktywności i życia plemników. Więcej na temat kuracji leczniczej: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/recepty_n.html 

Leki hormonalne i doustne środki antykoncepcyjne często powodują wiele niepożądanych działań takich jak: przyrost masy ciała, zatrzymywanie wody (obrzęki). Wynikiem tego jest duży niedobór witaminy E, na którą w takich przypadkach jest większe zapotrzebowanie, gdyż syntetyczny estrogen może neutralizować witaminę E.

Kobiety w okresie menopauzy, przyjmujące syntetyczne estrogeny odniosłyby podobne korzyści, ale lepsze dla zdrowia stosując zamiast nich, witaminę E. Aby zniknęły uporczywe uderzenia krwi do głowy, trzeba obok  400 - 600 j.m. Vitamin E ( 2 lub 3 razy po 2 kaps.), podawać 2 a nawet 3 gramy witaminy C 500 dziennie (3 x 2 tabl.), Beta Caroten 50000j.m. (3 x 2 kapsułki dziennie) i ok. 1 gram wapnia chelatowanego z 500mg magnezu ( 2 x 2 kapsułki Strong Bones dziennie) i inne składniki. 

Z mojej praktyki lekarskiej...

Od roku staramy się z mężem o dziecko, ale nasze wysiłki dotychczas nie przyniosły rezultatów, pomimo tego, że nie wykryto u nas żadnej choroby. Słyszałam, że niektóre witaminy i pierwiastki śladowe mogą ułatwić zajście w ciążę. Czy rzeczywiłcie tak jest i o jakie substancje konkretnie chodzi, w jakich ilościach należy je zażywać i w których preparatach występują?

Czasami w przypadku zupełnie zdrowej, młodej pary może zdarzyć się, że w ciągu jednego roku nie dochodzi do zapłodnienia. W tym celu należy jednak prowadzić zdrowy tryb życia i odżywiać się w sposób prawidłowy. Ważne jest systematyczne dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. W tym celu najlepiej przyjmować preparat multiwitaminowy VITAL, dobrany do swojej grupy krwi. Jeżeli upragniona ciąża przez dłuższy czas nie nadchodzi, warto zwiększyć spożycie witaminy E oraz stosować preparaty ziołowe VitalMan i VitalWoman.
Mężczyznom może pomóc również Arginine Plus
.

dr Edith Varga    e/ System immunologiczny odnowiony, nowotwory i nietypowe inne przypadki.

   System immunologiczny człowieka może być dość słaby lub z wiekiem starzeje się wraz z innymi organami. Wtedy komórki odpornościowe pracują mniej wydajnie, w wyniku czego organizm staje się coraz bardziej podatny na różnego typu zakażenia. Zwykłe zaziębienie może trwać nawet tygodniami. Grypa, dla bardzo osłabionego lub dla starszego organizmu może okazać się bardzo groźna – może być śmiertelnym zagrożeniem.

Poprawa zdolności obronnych. Dr Simin Meydani z Tufts Univerity, przez 4 miesiące,  88 zdrowym osobom w wieku co najmniej 65 lat podawał od 60 do 800j.m. witaminy E lub placebo. Następnie wszystkich pacjentów zaszczepiono przeciwko wirusowemy zapaleniu wątroby typu B. Stwierdzono, że u osób które przyjmowały dziennie co najmniej 200 j.m. witaminy E lub więcej nastąpiła duża poprawa zdolności obronnych organizmu. Ilość wytworzonych przeciwciał przeciw wirusom wątroby typu B była 6–krotnie większa niż u osób , którym podawano placebo. Ponadto zaobserwowano, zdolność rozmnażania się białych krwinek większa nawet o 50%, co pomogło podjąć walkę z zakażeniem. Udowodniono w ten sposób, iż wraz z procesem starzenia się organizmu (który zachodzi wraz z dniem urodzeni), Ty również jeśli nie chcesz - nie musisz starzeć się i zapadać coraz bardziej na zdrowiu – udowodniono,  iż słabnący dotychczas z wiekiem układ obronny organizmu odbudował się w szybkim tempie, do poziomu spotykanego u młodych osób, a „jesień życia” może być również pogodna!

Nowotwory. Witamina E posiada wyjątkową zdolność unieszkodliwiania wolnych rodników. Jako antyutleniacz, witamina E najskuteczniej działa w obecności witaminy C i coezymu Q10. Działa tez synergicznie z selenem niezbędnym w chorobach nowotworowych, wzmacniając jego siłę działania.  Biochemik dr R.Shamberger wraz z innymi naukowcami wykazali, że witamina E wraz z pozostałymi przeciwutleniaczami (wita. C, beta caroten, selen, cynk, coenzym Q10, luteina, glutation itp.) ma zdolność powstrzymywania rozwoju nowotworów poprzez hamowanie działania związków rakotwórczych. Zatem w chodzi w skład światowej klasy suplementu z tzw. Przeciwutleniaczami, podawanego najczęściej w alergiach oraz chorobach nowotworowych – MegaProtect. Jest to bogaty zestaw poznanych współczesnej nauce antyoksydantów – link:  http://www.faceci.com.pl/antyoksydanty.html 

Oczywiście w niektórych nowotworach (m.in. rak jamy ustnej, gardła i krtani, płuc, pęcherza moczowego, jelita grubego, okrężnicy, odbytu, wątroby...) należy zwiększyć podawanie witaminy E poprzez suplementację dodatkową w ilości 400-800j.m. – podawać naturalną VitaminE w dawce: 2 lub 3 razy dziennie po 2  lub 3 kapsułki.

Wzrost i regeneracja organizmu. Witamina E jest niezbędna do produkcji hormonów przysadki, które wśród wielu innych funkcji , kontrolują czynność gruczołów nadnerczowych oraz regulują procesy wzrostu i dzieci i młodzieży a także procesy regeneracji komórek w organizmie np. Po poważnych oparzeniach skóry oraz po zabiegach chirurgicznych wspomagając ładne gojenie się ran bez blizn.

Grzybica. Pewne małżeństwo od wielu lat leczyło się u różnych specjalistów i dalej cierpiało na grzybice stóp. W końcu ranki stawały się coraz bardziej dotkliwsze. Zaczęli je na własne ryzyko zalewać 2 razy dziennie olejkiem z kapsułki Vitamin E.  Już po 3 dniach ustało swędzenie i uniknęła opuchlizna, a pod koniec tygodnia... stopy były wyleczone. Toteż ile razy zaczęła im dokuczać opuchlizna lub swędzenie tyle razy sięgali do tego zabiegu. W końcu uznali, że profilaktycznie trzeba raz na tydzień smarować stopy olejkiem w Vitamin E i odtąd przykre dolegliwości nie powtarzały się już więcej.

Trądzik młodzieńczy. Witamina E działa przeciwzapalnie i przeciw-trądzikowo, przyspiesz gojenie się ran i redukuje blizny, nie dopuszcza do przebarwień skóry i plam.

    f/ Choroby zwyrodnieniowe stawów, reumatyzm, stany zapalne stawów  na tle autoimmunologicznym.

    Podawanie witaminy E w ilości 1,2 grama przyniosło ulgę porównywalna ze skutecznością leków przeciwzapalnych, zmniejszając ból, obrzęk i poranną sztywność stawów, jaka spotyka się u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (rzs). W przebiegu tych chorób spotyka się obniżony poziom witaminy E we krwi. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę E dla celów ochrony przed wolnymi rodnikami i związanym z tym przewlekłym stanem zapalnym. Składniki uszkadzające błonę komórkowa stawów mogą pochodzić ze szkodliwego pożywienia niezgodnego z grupą krwi - to lektyny,  mogą powstać w wyniku stosowania sztucznych witamin i nieorganicznych form minerałów, w wyniku stosowania leków chemicznych, mogą to być również  toksyny z grzybów i bakterii, kryształki kwasu moczowego, toksyczny wapń w formie nieorganicznej lub inne. Zalecana dawka lecznicza Vitamin E to 3 razy dziennie po 4 kapsułki do czasu spowolnienia ostrego stanu, a dalej profilaktycznie 2 x po 2 kapsułki. Warto do tego zestawu dodać Strong Bones, naturalną witaminę C w postaci C 500 oraz Omega 3 i Shark Aid.

    g/ Ochrona oczu, wspomaganie leczenia zaćmy (katarakty).

    W jednym z prowadzonych na ludziach badań opisuje się 56% spadek zachorowań na zaćmę w przypadku osób przyjmujących witaminę E. Należy jednak do zestawu antyoksydantów  dodać również Luteinę, Chelated Zinc oraz naturalną witaminę C czyli C 500.

4/ Podsumowanie wniosków  - różnicy w stosowaniu naturalnej witaminy E i syntetyzowanej

    Przeciętnie dorośli powinni  przyjmować 100-400 j.m. witaminy E dziennie jako profilaktyka chorób mózgu i przeciw procesom starzenia się organizmu. Diabetycy, ludzie chorzy na serce, z wysokim ciśnieniem powinni zaczynać kurację Vitamin E od małych dawek, powoli je zwiększając.
Należy pamiętać, że aktywność naturalnych substancji, minerałów i witamin w wielkiej mierze zależy od składnika białkowego – chelat – obecnego w każdej żywej materii (roślinie, zwierzęciu).  Bez tej drugiej połowy  - chelatu – nie sa one efektywne np. minerały w wodzie sa źle przyswajalne, witaminy długo poddawane temperaturze (gotowane, pasteryzowane) lub wystawione na światło w szklanych butelkach, również tracą naturalne struktury białek- chelaty. W procesie wyprodukowania witamin lub minerałów w sposób sztuczny (przez reakcje chemiczną), związki te z formy organicznej (naturalnej) przechodzą w krystaliczną, która w swojej istocie jest forma nieorganiczną i  w takiej postaci jest przyswajalna w znikomym stopniu lub wcale. Takie krystaliczne formy witamin, minerałów czy leków obciążają wątrobę i nerki, zaburzają niezbędny bilans kwasowo-zasadowy w organizmie (zaburzają homeostazę) wprowadzając również chaos energetyczny. Taką żywność pozbawiona naturalnych chelatów oraz bioenergii nazywamy „martwą”.
Więcej na http://www.noni.com.pl/patseryzacja.html

    Witaminy otrzymywane chemicznie w tym wit. C, E, A.. mogą wywołać nawet reakcje alergiczne lub zatrucie. To nie zdarza się w przypadku stosowania witamin pochodzących ze źródeł naturalnych jak np. nowoczesny suplement VITAMIN E firmy 4 Life w wyłącznej dystrybucji CaliVita/California Fitness.

5/ Vitamin E i Mega Vitamin E to naturalne źródło zestawu tokoferoli
  
Vitamin E, pochodzi ze źródeł naturalnych. Jest to bogaty zestaw wszystkich tokoferoli: alfa, beta, gamma, delta, epsilon, zeta, sta i theta, które będących ze sobą w synergii. Dzięki temu działają 4 razy silniej niż ich odpowiednik apteczny - alfa-tokoferol zwany też witaminą E.
Zestaw tokoferoli działa tak jak cała zgrana drużyna zawodników na boisku jakim jest nasz organizm, a nie jak tylko 1 zawodnik przeciw silnej drużynie przeciwnika - przeciw wolnym rodnikom.

    ZAMÓW TUTAJ

6/ Inne zagadnienia dotyczące tematu naturalnej witaminy E

 a/ oczyszczanie organizmu poprzez działanie białek transportowych – chelatów - naturalnych tylko dla żywych organizmów w przyrodzie: http://www.faceci.com.pl/chelaty.html 

  b/ bioenergia roślin i ich naturalnych składników odżywczych:
http://www.noni.com.pl/zanimkupisznoni2.html 
http://www.faceci.com.pl/ocean.html 

   c/ ”dziewicza” żywność ciągnie za sobą tlen z wody, którą zawiera w sobie nawet w 70-90% i składniki odżywcze (również jako suplementy w kapsułkach, tabletkach oraz w soku) i żywność „martwa”:
http://www.faceci.com.pl/tlen.html 
http://www.noni.com.pl/naturalny.html 

  d/ oczyszczanie Twojego  organizmu:
www.noni.com.pl/oczyszczanie.html 
www.faceci.com.pl/algi.html 

  e/ pole magnetyczne wytwarzane przez komórki roślinne i inne obecne w przyrodzie, korzystne dla 
Twojego zdrowia - linki:
http://www.faceci.com.pl/ocean.html 
http://www.noni.com.pl/zanimkupisznoni2.html
http://www.faceci.com.pl/bioharmonex.html 

VITAMIN E 100 i MEGA VITAMIN E 400  ZAMÓW TUTAJ


  Czy wiesz, że...
...  już w sprzedaży znajduje się długo oczekiwane przez polskich klubowiczów "drzewo życia" czyli indiańska  PURE YUCCA?

PURE YUCCA jest idealna do odtruwania i ważnego dla Ciebie zabiegu gruntownego oczyszczania jelita grubego aż po najdrobniejsze kosmki jelitowe. Jest to szczególnie ważne w cieliaki i innych chorobach jelit. Profilaktyczne oczyszczanie jelita ze złogów, stosuje się 1-2 razy na rok lub w miarę potrzeby częściej. Przy okazji oczyszczania jelita, odtruje cały Twój organizm i pobudzi go do lepszej pracy!

Więcej informacji tutaj:
http://www.faceci.com.pl/pure_yucca.html
 

ZAMÓWIENIA >>

Życzymy dużo zdrowia oraz udanego spowalniania starzenia się organizmu wszystkim tym, którzy codziennie stosują suplementację multiwitaminową, naturalne soki z alg i aloesu Ocean 21, liofilizowany owoc noni POLINESIAN NONI lub wspomagają leczenie "eliksirem młodości"
 -  Vitamin E, pozdrawiamy,

Renata i Piotr Zarzyccy
Grupa Top Menedżerów CaliVita International
http://www.noni.com.pl/calivita.html 

Napisz do nas swoje pytania - wypełnij formularz - link:
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/pytanie.html 

 

<<  Poprzedni numer NEWSletter tutaj              Następny numer NEWSletter   tutaj >>


------------------------------------------------------------------------------------------------------------<Newsletter>
Otrzymałeś/otrzymałaś ten Newsletter gdyż wypełniłeś formularz zgłoszenia i złożyłeś zamówienie na naszej stornie www.noni.com.plwww.gronkowiec.plwww.faceci.com.pl , faksem lub telefonicznie. Ponieważ szanujemy Twoją prywatność więc w każdej chwili możesz usunąć swój adres z tej listy pisząc do nas TUTAJ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- <REKLAMA>
WPISZ SIĘ TERAZ!!!

SUBskrypcj@ bezpłatna dla wszystkich INTERNAUTÓW
- wpisz się na: www.faceci.com.pl/subskrypcja.html 

Powiadomimy Cię o ukazaniu się kolejnych stron w serwisie www.gronkowiec.pl,  www.noni.com.pl i www.faceci.com.pl   oraz o wszystkich nowych materiałach na nich zawartych, a dotyczących ściśle zdrowia i medycyny naturalnej.

 FORUM ZDROWIA S.O.S.
http://forum.onet.pl/0,0,1,0,3326,uforum.html

 

 
 

            Powiadom znajomych o tej stronie >>>             
 

  .