Szukaj w serwisie:.

E - recepty

Historie pacjentów 

Zamówienie
Zadaj pytanie
SUBskrypcj@
Literatura

.

SUBskrypcj@ tylko dla Klubowiczów
.  ŻYJ  ZDROWO!
.
Newsletter dla  ludzi myślących  -
Wydanie dla klubowiczów CV/CF
nr  7  - lipiec 2004


 

                               "Śmierć czai się w jelitach..." - ASKLEPIOS

    Zachorowalność na raka jelita grubego systematycznie wzrasta. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Opublikowane dane epidemiologiczne za rok 1986 podają 5422 nowych zachorowań w Polsce na raka jelita.  Dziesięć lat później w 1996 roku liczba nowych zachorowań sięga ponad 10500 osób rocznie, w tym ok. 5000 kobiet i 5500 mężczyzn. Stale utrzymuje się tendencja wzrostowa zachorowań, wynosząca około 3,5% rocznie u mężczyzn i około 2,5% u kobiet. Zachorowalność jest ściśle związana z wiekiem i rośnie wraz z nim. Dotyczy głównie mężczyzn powyżej 35 r.ż. i kobiet powyżej 45 r.ż.

Spis treści:
1/ "Korzeń życia" czyli Twoje jelito
2/  Objawy kliniczne początków choroby raka jelita grubego
3/  Ocena ryzyka wystąpienia raka jelita grubego u Ciebie
4/  Profilaktyka i zapobieganie chorobom układu pokarmowego:
   a/ dieta
   b/ suplementacja profilaktyczna oraz lecznicza w większych dawkach
5/ Promocja na Polinesian Noni Juce i AC Zymes oraz na inne suplementy


1/ "Korzeń życia"czyli Twoje jelito

Kilkutysiącletnia tajemnica chińskiej medycyny mówi, że ludziom którzy mieli lub mają przez dłuższy okres zaparcia,  powiększa się dolna warga, a różnica między dolną a górną wargą ust, jest łatwo zauważalna. Owszem może to nawet plus na urodzie, ale...
Zapytasz czy to żart?
Nie, nie, nie, absolutnie. Popytaj wśród znajomych i zrób własny wywiad, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami...
Zdarza się, że  ludzie Ci mieli zaparcia w okresie niemowlęctwa i tego nie pamiętają.
Idąc dalej, wiele tych osób ma problemy skórne, grzybicę, gronkowca, pasożyty, nadwagę, alergie, nerwice, migreny, napady złego humoru i częste zmiany nastroju. Także mogą mieć guzy, cysty, mięśniaki, raka narządów rodnych u kobiet, prostata u mężczyzn lub rak jelita okrężnicy oraz odbytu. Szczególnie dużo problemów z jelitem wykryto u kobiet chorych na raka piersi - na 10 kobiet 9 miało problemy z pracą jelit - jak pisze dr A.Posz.
 Informacja na naszych stronach - linki:
http://www.noni.com.pl/guz.html oraz
http://www.noni.com.pl/acidophilus.html
 

Na choroby jelita grubego ( w tym choroba Crohna-Leśniewskiego) podajemy ImmunAid - linki:
www.gronkowiec.pl/immunaid.html
www.faceci.com.pl/immunaid.html

Zbyt często klasyczne leczenie tych chorób nie opiera się na podawaniu właściwej diety i leczeniu jelita, jako jednych z głównych i najczęstszych przyczyn chorób człowieka XXI wieku. Podaje się raczej leki i antybiotyki, niszczące "przyjazną" mikroflorę...

Chińscy lekarze byli poważnymi ludźmi i odkryli również, że przy źle pracujących jelitach na Twoim czole powinny pojawiać się poprzeczne zmarszczki. I co Ty na to?

To dopiero niespodzianka, na dokładkę wcale nie genetyczna...
Żeby było jeszcze ciekawiej, to mężczyznom na czubku głowy pojawia się dodatkowo z tego powodu łysina. Czasem również w nadmiarze wypadają włosy u kobiet, a na tym cierpi ich uroda. Czyżby za dużo szczęścia na raz? Poważne problemy z jelitami sygnalizuje również nieświeży oddech i biały nalot na języku, które często zdarzają się już u małych dzieci, sygnalizując np. atonie jelit...

Od stuleci jelito Chińczycy nazywali "korzeniem życia". Korzeń z natury pobiera z gleby składniki odżywcze i dostarcza je roślinie. Bez zdrowego korzenia roślina nie przeżyje. A jaką rolę ma nasze jelito jako "korzeń życia"?

Korzeń ten również ma za zadanie wydostać z pokarmu cenne składniki odżywcze, dotrawić je i przerobić  na takie, które będą łatwo przyswojone  przez  Twój  organizm.  Dzięki obecności niezbędnej do tego procesu "przyjaznej" mikroflory,  cały proces może się odbywać bez zakłóceń, a w jelicie wytwarzane są dzięki temu liczne witaminy m.in. z grupy B, K oraz aminokwasy budulcowe, które w odpowiedniej formie wędrują do wnętrza organizmu. Wiadomo przecież, iż źle strawiony pokarm -  nawet ten najzdrowszy - będzie toksyczną trutką dla Twojego organizmu. Teraz już wiesz, dlaczego tak ważna jest "przyjazna" mikroflora oraz zdrowe jelito. W tej kwestii pewnego ciekawego odkrycia dokonali australijscy naukowcy - więcej: http://www.noni.com.pl/tlenek_azotu2.html

Okazuje się, iż odpowiednia ilość właściwej mikroflory to podstawa, a jeśli w diecie człowieka cywilizowanego będzie jeszcze więcej naturalnej witaminy C ( z warzyw i owoców lub suplementacji np.: C 500 i C PLUS), to zapobiegnie ona nadmiernemu gniciu pokarmów i wspomoże rozwój dobroczynnej flory. Sztuczna witamina C zakwasza organizm i nie posiada takiego działania, zatem nawet o niej nie myśl.
Warto zadbać w porę o własny "korzeń życia", gdyż kiedy on zachoruje, nie ma możliwości na jego przeszczep. To tak jak z samochodem. Jelito w Twoim organizmie to coś więcej niż przewody paliwowe do silnika  w samochodzie. Wiadomo, że łatwiej i taniej wymienić przewody, filtr i olej, niż remontować lub wymienić cały silnik. Ale w samochodzie można wymienić wszystko, a w Twoim organizmie?

2/ Objawy kliniczne początków choroby raka jelita grubego

Objawy kliniczne raka jelita grubego zależą od umiejscowienia i stopnia zaawansowania nowotworu. Guzy umiejscowione w dolnej części mogą powodować uczucie niepełnego wypróżnienia, nie trzymania stolca i gazów, ból przy wypróżnianiu. Do innych objawów mogą należeć:
krwawienie utajone lub jawne
stolce śluzowe
wyczuwalny badaniem per rectum guz
bóle w dole brzucha
niezamierzone chudnięcie
wzdęcia brzucha
brak łaknienia
niedrożność
zmiana rytmu wypróżnień
naprzemienne biegunki i zaparcia
powiększenie wątroby
wyczuwalny przez powłoki guz
przykry zapach z ust oraz nalot na języku

Układ trawienny i jego prawidłowa praca - link:
http://www.calivita.com.pl/cfnews/index.php?ednumer=200203&artnumer=6 

3/ Ocena ryzyka wystąpienia raka  jelita grubego u Ciebie

ANKIETA - link:
http://www.zdrowie.med.pl/rak_j_gr/rak_j_gr02.html 


4/ Profilaktyka i zapobieganie chorobom układu pokarmowego

a/ dieta

     Co na ten temat pisze Sławomir Nowakowski w swoim słynnym "PORADNIU ZDROWIA":
 "...Dietetyka robi ostatnio zawrotną karierę. Doszło do tego, że na niektórych uniwersytetach powstają osobne kierunki studiów. Przede wszystkim należy zebrać trochę danych samemu.Trzeba porównać teorie diety wegeteriańskiej, makrobiotycznej, diety Diamontów, dr Atkinsa, dr McKarnesa, diety pięciu przemian i diety dr Kwaśniewskiego. Pod koniec zbierania   informacji, aby podsumować niezły mętlik i zawrót głowy, proponuję zapoznanie się z książką pod tytułem: "Jedz zgodnie z grupa krwi" i zawartymi w niej wynikami wieloletnich badań zespołu dr J. D'Adamo i jego syna dr P. D'Adamo...

 ...Jednym z poronionych pomysłów był i jest wegetarianizm, który dziesiątkom tysięcy ludzi  z grupa krwi "0" i "B" skrócił życie o kilka do kilkunastu lat. Ich organizm nie był w stanie wytworzyć pewnych niezbędnych białek budulcowych wyłącznie z pożywienia roślinnego. Braki i niedożywienie spowodowały złą pracę chorych organów, która doprowadziła  ich do szybszej śmierci...
...Atkins stwierdził, że część jego pacjentów czuje się dużo lepiej na diecie wysokobiałkowej. Porównując to z zaleceniami dr P. D'Adamo, dla ludzi z grupa krwi B dojdziesz do wniosku, że się to w jakimś stopniu pokrywa. natomiast taka dieta będzie zabójcza dla ludzi z grupa krwi "A" i "AB", o czym wielu gorliwych zwolenników tłustej diety dr Kwaśniewskiego, przekonało się na własnej skórze  i  ZDROWIU...

... "Tłusta dieta" to najnowsze szaleństwo wśród Polaków. Pewnej grupie ludzi nawet służyła, ale po pewnym czasie organizmom skończył się zapas minerałów, a tych tłusta dieta nie dostarczała w odpowiedniej ilości. Jeśli zapytacie mnie o najkrótszą recenzje książki dr Kwaśniewskiego, to jest to "poplątanie z pomieszaniem" informacji prawdziwych i ... fałszywych. Dieta bogata w białka pochodzenia zwierzęcego jest do jakiegoś stopnia korzystna dla ludzi z grupa krwi "O" i "B", ale pod pewnymi warunkami i z odpowiednia ilością błonnika. Natomiast co do roli błonnika w przewodzie pokarmowym człowieka, to dr Kwaśniewski zupełnie się zbłaźnił i radzę skonfrontować przytoczone przez niego rewelacje z bardziej miarodajnymi źródłami. Tego typu "TŁUSTO" w wydaniu Kwaśniewskiego, wcześniej czy później kończy się NIEZDROWO. Myślę, że nie będzie z Twojej strony nietaktem, jeżeli zapytasz autora tłustej diety dr Kwaśniewskiego o przyczyny, dla których OSIWIAŁ, WYŁYSIAŁ i przy okazji możesz mu pogratulować przepięknej PERUCZKI..." -  Sławomir Nowakowski w swoim słynnym "PORADNIU ZDROWIA":

    Co do ogromnej wartości i obecności błonnika w naszej diecie możesz przeczytać wiele ciekawych artykułów. Jeden z nich "BEZ BŁONNIKA NIE MA ZDROWIA" znajduje się tutaj - link:
www.faceci.com.pl/nopalin.html

Dla zdrowego żywienia bardzo ważne jest odpowiednie rozdzielanie pokarmów i nie podawanie równocześnie białka zwierzęcego wraz ze skrobią - np. dość mało zdrowy pospolity zestaw schabowy z ziemniaczkami. Ale o tym w którymś kolejnym numerze "Newsletter dla  ludzi myślących". Możesz też poczytać na ten temat na naszych stronach - link:
http://www.gronkowiec.pl/dieta.html 

b/ polecana suplementacja profilaktyczna i lecznicza (w większych dawkach niż profilaktyka), do wyboru w zależności od Twoich problemów z jelitem:

AC Zymes najważniejszy - uzupełnia jelito w niezbędną dla zdrowia "przyjazną" mikroflorę, jest niezbędny w podróżach szczególnie do ciepłych krajów EGIPT, TUNEZJA, TURCJA itd., kiedy to prawie każdego turystę dopada tzw. "klątwa" faraonów" czyli zatrucie i biegunka -  link:
http://www.gronkowiec.pl/heczko_piotr.html
http://www.faceci.com.pl/ac_zymes.html
http://www.noni.com.pl/acidophilus_mikroflora.html 
http://www.noni.com.pl/acidophilus_trawienie.html 
http://www.noni.com.pl/acidophilus.html 

Ocean 21 - cenny chlorofil zwany "zielonym złotem", oczyszcza i tonizuje jelito, niesie ze sobą tlen oraz cenne składniki odżywcze oraz regeneracyjne - link:
http://www.algi.pl
http://www.faceci.com.pl/ocean.html 
http://www.faceci.com.pl/tlen.html
http://www.faceci.com.pl/algi.html 

Polinesian Noni sok  - wspomaga leczenie m.in. zapalenie śluzówki,  owrzodzenia i tonizujący jelito, wspomaga trawienie, niezbędny w chorobach nowotworowych - linki:
http://www.noni.com.pl/trawienie.html 
oraz http://www.noni.com.pl/oczyszczanie.html 

Garlic Caps dokonały w ochronie jelita przed pasożytami (dla człowieka oraz zwierząt) w tym grzybica, bakterie chorobotwórcze i robaki  w tym szczególnie owsiki. Ma bardzo korzystne działanie w chorobach wirusowych w tym grypy. Buduje silną odporność i chroni przed chorobami degeneracyjnymi w tym nowotworowymi. Podobnie jak AC Zymes bardzo przydatny w podróżach przeciwdziała chorobom, przeziębieniu oraz "klątwie faraonów" - link:
http://www.repix.ihe.pl/mal_inf_2_czosnek.html 
www.faceci.com.pl/garlic.html

Nopalin doskonały przy regulacji wypróżnień i silnym "mechanicznym" oczyszczaniu jelita - linki:
http://www.repix.ihe.pl/mal_inf_4_nopalin.html 
www.faceci.com.pl/blonnik.html
www.gronkowiec.pl/detoksykacja.html

Green Care - zielony uzdrowiciel stosowany przy ostrych i przewlekłych zaburzeniach trawienia, w nadkwasocie, wrzodach w zaparciach, na wdęcia,  zgaga, brak apetytu, biegunka, ma właściwości przeciwgrzybicze, odtruwa jelito, wspomaga prawodłową florę, skuteczny również na przewlekłe zapalenie pęcherza i  prostaty - link: www.faceci.com.pl/lucerna.html


Spirulina podawana w większych ilościach ok. 10 tabl. dziennie, tonizuje i oczyszcza jelito jako kuracja oczyszczająca - link: www.faceci.com.pl/katalog.html
 

ParaProteX - niszczy wszelkie pasożyty w organizmie w tym szczególnie wszelkie pasożyty jelit (również owsiki lub lamlie u dzieci)- link: www.faceci.com.pl/paraprotex.html

C 500 - naturalna witamina C (nie pomyl jej ze sztuczną) ma wspaniałe działanie antyoksydacyjne - przeciwdziała stanom zapalnym i nowotworowym,  gniciu pokarmów a szczególnie białek w jelicie, neutralizuje wolne rodniki, a tym samym przyczynia się do budowy silnej immunologii, wspomaga wytwarzanie interferonu cennego podczas leczenia chorób nowotworowych oraz wirusowych - link:
www.faceci.com.pl/witamina.html

OMEGA 3  - ochrania jelito, zmiękcza stolec, działa bardzo korzystnie przy zaparciach, stanach zapalnych i wielu innym problemach z układem trawienia - link: www.faceci.com.pl/omega.html


5/ Promocja na Polinesian Noni sok i AC Zymes oraz na inne suplementy

Przypominamy, że tylko do końca sierpnia 2004 promocyjnymi produktami z serii PRODUKTY MIESIĄCA są: Polinesian Noni sok oraz AC Zymes.
Jednorazowy zakup 2 sztuk tych samych "produktów miesiąca"' upoważnia do otrzymania utomatycznej zniżki 10% od tego zakupu. Zniżka 10 % przysługuje tylko przy zakupie:

PAKIET:   2 x  Polinesian Noni sok
 - link: http://www.faceci.com.pl/noni.html 

PAKIET:  2 x  AC Zymes
 - link: http://www.repix.ihe.pl/mal_inf_5_ac_zymes.html 


Od 1 marca br., preparaty Rhodiolin, XenaForm, Nopalin mają aż 150% Punktów Bonusowych. Przypominamy, że dzięki podwyższeniu wartości PB na te preparaty, szybciej i łatwiej można zostać członkiem Klubu Elitarnego i uzyskać więcej rabatu. Przeczytaj też o specjalnej promocji przy zakupie na 1000BP (szukaj w cenniku ile mają BP zamawiane produkty) i na 1600BP  dla osób dokonujących zakupów tylko w formie wysyłkowej!


  Czy wiesz, że...
...  już jest w sprzedaży IMMUNAID czyli Koci Pazur zwany Vilcacorą lub DETOX'em, niezwykle przydatny w budowaniu silnej obronności  organizmu np. przeciw infekcjom  w tym wirusom oraz w chorobach nowotworowych?

IMMUNAID zawiera aż 180 kapsułek  a nich m.in. 400mg Kociego Pazura (VILCACORA). Jego cena klubowa (bez detalicznych pośredników i marży) = tylko 26 USD, jest najbardziej korzystna ze wszystkich porównywalnych produktów z VILCACORY na rynku - link:
http://www.faceci.com.pl/immunaid.html
ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW IMMUNAID  JUŻ  OD 02.08.2004!Życząc wiele przemyśleń i wspaniałych wakacji bez "klątwy Faraona",
pozdrawiamy serdecznie

Renata Zarzycka
Grupa Top Menedżerów CaliVita International
 http://www.zarzyccy.pl

 

<<  Poprzedni numer NEWSletter tutaj              Następny numer NEWSletter   tutaj >>
 

 
 

            Powiadom znajomych o tej stronie >>            
 

  . .