Szukaj w serwisie:.

E - recepty

Historie pacjentów 

Zamówienie

Zadaj pytanie

SUBskrypcj@

Literatura

 
 
 
 
 
 

.

SUBskrypcj@ tylko dla Klubowiczów
.  ŻYJ  ZDROWO!
>

Newsletter dla  ludzi myślących  -
Wydanie dla klubowiczów CV/CF
nr 3  - marzec 2004


 

"Twoja skóra odsłania Twoje wnętrze
        -    jak  zwierciadło pokazuje młodość i zdrowie organizmu
        -   Twoja skóra Cię zdradza"

  

Witaj!

 

Przy okazji nadchodzącego dnia 8 marca zananego jako "Dzień Kobiet", pragniemy pilnie przekazać kilka informacji nie tylko dla kobiet.

 

Spis treści:
1/ Hand&Body Liotion
CaliVita® Cosmetics - leczniczy balsam dla całej rodziny
    a/  wyciąg oliwy z oliwek
    b/ pantenol ( witamina B 5)
    c/ witanmina E
    d/
bisabolol -  wyciąg z rumianku
    e/ dimetikon
2/  Suplementy zachowujące zdrową i młodą skórę  na długi czas
    a/ Tłusta skóra
    b/ Sucha skóra
    c/ Egzemy i wysypki 
    d/ Wrzody na skórze
    e/ Czyraki

    f/ Grzybica
    g/ Łuszczyca, guzy tłuszczakowe i złogi cholesterolowe

3/  Na piękne nogi: VeinCare, C Plus, Protect 4 Life, Nopalin oraz Omega 3.
4/  Piękne dłonie i zdrowe  paznokcie
    a/
paznokcie słabo rosną lub prawie wcale

    b/ podłużne garbki na paznokciach
    c/  łamliwość paznokci

    d/ paznokcie łyżeczkowane
    e/
poprzeczne bruzdy na paznokciach - garbki wypukłe

    f/ "kwitnienie" paznokci czyli białe plamki

    g/ "szkiełko od zegarka" - paznokcie lekko wypukłe w środku
    h/
zanokcica (zastrzał)
    i/ g
rzybica paznokci u rąk i stóp
5/  Formularz zamówienia e-mail dla Klubowicza


1/  Hand&Body Liotion CaliVita® Cosmetics - leczniczy balsam dla całej rodziny

 

HAND&BODY LOTION


        Skóra odgrywa niezmiernie ważną rolę dla zdrowia człowieka. Stanowi powłokę chroniąca ustrój od zewnątrz i narządy wewnętrzne, z którymi jest ściśle czynnościowo powiązana.

Swoje właściwości ochronne skóra zawdzięcza m.in. zawartości tłuszczu i wody w naskórku, co nadaj e jej sprężystość oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Stałe złuszczanie się naskórka przyczynia się do usuwania substancji szkodliwych z powierzchni skóry.

Aby skórę była zdrowa, wyglądała młodo i spełniała swoje zadanie trzeba o nią odpowiednio dbać. Dobre środki pielęgnacyjne nie tylko oczyszczają skórę, ale dostarczają jej wody, tłuszczu, substancji odżywczych, pomagają zachować skórze sprężystość, regenerują i opóźniają starzenie. Odbudowują także zniszczona przez środowisko warstwę ochronną.

W mojej praktyce dermatologicznej często spotykam się z niewłaściwie pielęgnowana skórą. Z prawdziwa przyjemnością mogę Państwu polecić balsam do ciała Hand&Body Liotion CaliVita® Cosmetics, który spełnia wszelkie warunki doskonałego środka pielęgnacyjnego – dostarcza utracony tłuszcz, wodę, substancje odżywcze, odbudowuje warstwę ochronną, daje skórze wszystko czego ona potrzebuje.

 

Stosując Hand&Body Liotion CaliVita® Cosmetics zapewnisz swojej skórze utrzymanie właściwego poziomu wilgotności oraz zachowanie jej elastyczności. Skóra nie marszczy się i staje się jedwabista w dotyku. Balsam zadziała najskuteczniej, jeżeli użyjesz go codziennie po kąpieli, szczególnie dokładniej wcierając go w wysuszone lub bardziej szorstkie miejsca oraz  na twarde naskórki na łokciach, piętach.  


  

Moje doświadczenia w pracy z pacjentami dotkniętymi alergicznymi chorobami skóry wskazują, iż mogą oni bezpiecznie używać balsamu Hand&Body Liotion CaliVita® Cosmetics.

 

Jest on również bardzo pomocny przy pękającej skórze na piętach czy u rąk, w usuwaniu zrogowaceń na łokciach i kolanach, w łuszczycy i w chorobach infekcyjnych  oraz w ogólnej ochronie i pielęgnacji skóry. Jego dodatkową zaletą jest to, że może być stosowany przez całą rodzinę, zarówno przez dorosłych jak i dzieci ( w tym niemowlęta), których delikatna skóra znakomicie go toleruje.

 

        Życzę Państwu zdrowej i młodej skóry dzięki używaniu balsamu Hand&Body Liotion CaliVita® Cosmetics .

                Urszula Tuchołka - lekarz medycyny ogólnej i dermatolog
                                          (artykuł z CaliNEWS sierpień 1998).

 


Skład i działanie składników Hand&Body Lotion  CaliVita® Cosmetics:
========================================================

 

Wyciąg oliwy z oliwek (skwalan) dostarcza skórze ważne biologicznie nienasycone kwasy tłuszczowe, karotenoidy, fitosterole, fosfolipidy oraz tokoferole (wit. E). Doskonale odżywia i wygładza skórę, zapobiega pękaniu naskórka, działa przeciwzapalnie i nawilżająco. Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Utrwala opaleniznę, chroni przed zaczerwieniem skóry i łagodzi swędzenie spowodowane nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Pobudza mikrokrążenie, odżywia i zmiękcza skórę, przywracając jej blask i utraconą formę.
Skwalan jako jeden z podstawowych składników sebum, pochodzenia roślinnego wykazuje duże powinowactwo do warstwy hydrolipidowej skóry. Chroni ją przed utratą wilgoci, odżywia, nadaje elastyczność.

Pantenol (witamina B5) jest silnie działającym stymulatorem wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka, jak i skóry właściwej. Łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy wywołane czynnikami alergogennymi.


Witamina E to najlepszy pogromca niszczących skórę wolnych rodników. Hamuje proces starzenia się skóry, poprawia jej miękkość i zdolność utrzymywania prawidłowej wilgotności. Działa przeciwzapalnie i przeciw trądzikowi, a także przyspiesza gojenie się ran i wygładza blizny.
Więcej tutaj - http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr8.html


Bisabolol - aktywny wyciąg z rumianku któremu przypisuje się działanie przeciwalergiczne, łagodzi stany zapalne i podrażnienia skóry. Hamuje obrzęki uczuleniowe, łagodzi stany zapalne wywołane nadmiernym działaniem promieni UV. Wykazuje dużą aktywność antybakteryjną.


Dimetikon stanowi niewidzialną ochronę skóry przed wpływem substancji szkodliwych, a także przeciwdziała nadmiernemu wysuszeniu skóry poprawiając jej kondycję. Ułatwia wchłanianie zawartych w balsamie substancji czynnych.

Przy produkcji balsamu Hand&Body Lotion
CaliVita® Cosmetics zastosowano najnowsze trendy i technologie w dziedzinie kosmetologii, co gwarantuje maksymalną jakość produktu, piękny wygląd i odpowiednią kondycję skóry.

Hand&Body Lotion
CaliVita® Cosmetics można polecić zarówno kobietom, jak i mężczyznom oraz dzieciom i niemowlętom jako wspaniały krem do ochrony delikatnego ciała maluchów po kąpieli oraz do spieczonej od pieluchy skóry pupci niemowląt. Polecany dla całej rodziny.

Ekonomiczna pojemność opakowania (1000 ml) oraz nowy system dozowania to zdrowie i piękno dla całej rodziny na długi czas.


Hand& Body Lotion
CaliVita® Cosmetics   -  Kod: CC0004

Zawartość: 1000 ml
Cena klubowa: 49 PLN   Cena sprzedaży: 65 PLN
PB: 121  PH: 40  (netto)

 

 

 

2/  Suplementy zachowujące zdrową i młodą skórę  na długi czas
 

 

   Tłusta skóra może być spowodowana złą dietą oraz brakiem witamin z grupy, zatem stosowanie Stress Menagement B complex lub jednej z naturalnych multiwitamin (Vital do grupy krwi, Full Spectrum lub Senior Formula) oraz oczyszczanie organizmu OCEAN 21, powinno już przynieść dobre efekty.

    Sucha skóra z kolei wymaga witaminy C Plus, Beta CarotenuEvening Primrose Oil , Vitamin E oraz również witamin z grupy B j.w. Okazuje się, że zażywanie witamin z grupy B już wzmaga tolerancję na słońce u osób wrażliwych - Stress Menagement B complex lub naturalne multiwitaminy.

Zewnętrznie warto zastosować specjalny balsam na bazie olejku z oliwek, witaminy E, aloesu o alg - Hand&BodyLotion

    Egzemy i wysypki są rezultatem wielu braków  skłaników odżywczych m.in. kwasów nienasyconych np. Omega 3, Super Soya Lecithin  lub Evening Primrose Oil jak również  braku witamin z grupy B - Stress Menagement B complex  lub naturalne multiwitaminy FULL SPECTRUM 2 x  po 2 tabl. u dorosłych. Ważne jest przywracanie właściwej flory acidophilnej poprzez stosowanie AC Zymes. Zawsze warto dodać do suplementacji Garlic Caps, Green Care ( lub wymiennie Nopalin) lub OCEAN 21 ( wymienni z Polinesian NONI) albo Spirulinę.

Koniecznie dodać antyoksydanty:  Chelated Zinc 3 x 1, Pro Selenium 3 x po 2 tabl.  oraz C 500 w dawce 3 x 2 ( lub C 1000  3 x po 2 tabl. ).

    Wrzody na skórze mówią nam o wysokim zapotrzebowaniu organizmu na witaminy i minerały (Vital, Full Spektrum w większych dawkach) raz na podawanie C Plus, która tworzy kolagen niezbędny do gojenia się ran. Wrzody to tez problem chorób infkcyjnych. W tym przypadku można zastosować tonizująco wspaniały produkt OCEAN 21 lub w zastępstwie Spirulinę oraz odkażająco co pół roku  ParaProteX.  Zewnętrznie okłady z soku Polinesian Noni lub OCEAN 21 rozcieńczonego 1:1 z letnią przegotowana wodą. Szczególnie ciekawie działa zewnętrznie ZenThonic, który pomaga goić się ranom powstałym w wyniku otwartych żylaków jak równiez zmniejsza istniejące już guzy żylakowe i żylaki, pomagając w ich łagodzniu stanów zapalnych i przywracaniu zdrowia nóg. ZenThonic poleca sie równiez stosowac do picia jako najsilniejszy antyoksydant (więcej>>). Można zewnętrznie użyć  wspaniały balsam z alg - Hand&BodyLotion

    Czyraki są bolesne, szpecące i często lubią powracać. Badania wykazały, iz u ludzi z czyrakami najczęściej występują niedobory cynku.  Niedobór cynku lubi objawiać się tzw. kwitnieniem paznokci - powstawaniem plamek na paznokciach. Widząc takie zjawisko od razu sięgnij po Chelated Zinc - naturalny cynk w dawce 3 x 1 tabl. dziennie przez okres 2 tygodni. Zanim sie jednak wygoi czyraczność, może minąć nawet 10-12 tygodni. Aby to przyspieszyć zastosuj naturalną witaminę C 500 (niebawem już w ofercie polskiej) w dawce 3 x 2, C Plus oraz koniecznie kuracje oczyszczająca z drobnoustrojów -  ParaProteX. W tym wypadku również możesz zastosować opatrunki z OCEAN 21 lub Polinesian Noni, albo użyć  wspaniały balsam z alg - Hand&BodyLotion.

    Grzybica to problem Twojej fatalnej flory w jelicie - brak Co prawidłowej mikroflory oraz złej homeostazy organizmu. Pilnie wprowadź kuracje oczyszczającą z ParaProteX.
Koniecznie dodać antyoksydanty:
  Chelated Zinc 3 x 1, Pro Selenium 3 x po 2 tabl.  oraz C 500 w dawce 3 x 2 ( lub C 1000  3 x po 2 tabl. ). Podawać do posiłków. Wspomagaj też swoją florę w jelicie poprzez zastosowanie AC Zymes oraz dodatkowo Spirulina, Garlic Caps lub Green Care. Tlen jaki niesie ze sobą OCEAN 21 również jest pomocny w przypadku grzybicy.
Na zewnętrzne problemy skórne stosuj olejek z Vitamin E lub z Garlic Caps (przeciąć kapsułkę) oraz leczniczy balsam z alg, olejku z oliwek, witaminy E i aloesu - Vitamoist.

    Łuszczyca, guzy tłuszczakowe i złogi cholesterolowe to efekt m.in. złego przyswajania tłuszczów. Wskazana jest tu suplementacja Triple Potency Lecithin w większej dawce leczniczej, Polinesian Noni w dawce leczniczej oraz na wymianę dla urozmaicenia diety,  stosuj też OCEAN 21 Omega3Stress Menagement B complex,  C Plus oraz Shark Aid. Koniecznie proszę dodać do kuracji bardzo pomocniczy balsam z alg - Hand&BodyLotion

 

Brodawki na skórze dłoni - zobacz tutaj >>

 

 

3/  Na piękne nogi: VeinCare, C Plus, Protect 4 Life, Nopalin oraz Omega 3

 

    Krem Vein Care jest skuteczny w profilaktyce żylaków, zapobiega krzepnięciu krwi znieczulając oraz rozszerzając naczynia włosowate, zmniejsz obrzęki, uczucie napięcia i ociężałości nóg, redukuje ból i skurcze łydek, Łagodzi zaczerwienienia skóry i przyspiesz wchłanianie się krwiaków, a wysuszona skórę czyni jedwabistą.
Vein Care jest również bardzo pomocny w leczenie hemoroidów. 
Więcej na temat VeinCare: http://www.repix.ihe.pl/mal_inf_8_vaincare.html 

 

    C Plus tworzy kolagen i wspomaga ochrone naczynia krwionośnego przed mikropeknięciami tworząc jego większą elastyczność. Stosowany również w leczeniu hemoroidów.

    Protect 4 Life wspomaga plastyczność komórek krwi i ich lepszą przepuszczalność przez naczynia kapilarne (najcieńsze) w celu dostarczenia tlenu i składników pokarmowych do każdej komórki. Stosowany również w leczeniu hemoroidów.

    Nopalin wspomaga lepszą pracę jelit, reguluje wypróżnienia oraz szybko usuwa nadmiar cholesterolu i tłuszczów z treści pokarmowej w jelicie. Więcej linków TUTAJ

    Omega 3 przeciwdziała zakrzepom i oczyszcza naczynia krwionośne ze złogów cholesterolów. Wspomaga wypróżnienia oraz zmiękcza stolec, co ma duże znaczenie w chorobach miażdżycy, w nadwadze oraz w leczeniu hemoroidów. Wspomaga leczenie wielu chorób skórnych w tym łuszczycy.

 

     Mega Protect to zestaw niezbędnych antyoksydantów wspomagających łagodzenie stanów zapalnych poprzez neutralizacje wolnych rodników, a tym samym gojenie ran, pomaga łagodzić stany zapalne w naczyniach krwionośnych i zmniejszać guzy w tym, guzy na żylakach.

 

 Aktualne cennik produktów z oferty polskiej: http:www.zarzyccy.pl/cennik.html

 Ceny suplementów sprowadzanych na indywidualne zamówienia z sieci globalnej: http://www.zarzyccy.pl/zamowienia.html 

 

 

4/ Piękne dłonie i zdrowe  paznokcie

Piękne paznokcie to zdrowe i mocne paznokcie. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z paznokciami nie powinnaś zwlekać z reakcją. Zrób coś, aby temu zapobiec.


Pamiętaj, że na wygląd i kształt paznokci ogromny wpływ ma odżywianie. Jeśli paznokcie maja dziwne kształty, poprzeczne lub podłużne garbki, "kwitnące" plamki, rozdwajają sie czy też inne dolegliwości, winne jest nieprawidłowe odżywianie. Być może masz niedobory pokarmowe, brakuje Ci pewnych witamin, co odbija się także na Twoich paznokciach, ale także włosach i skórze całego ciała.

Choroby przemiany materii i schorzenia narządów wewnętrznych także mogą mieć negatywny wpływ na Twoje paznokcie. Czasem to właśnie po ich wyglądzie jesteśmy w stanie rozpoznać jakąś chorobę.
 

 

"Marne" paznokcie -  przyczyny

Twoja dieta -  brakujące składniki

wybierz naturalne
preparaty uzupełniające


Paznokcie słabo rosną lub prawie wcale.

Przykładowo , niektóre lekarstwa farmakologiczne zatrzymują wzrost paznokci, co może być oznaka toksyczności tych leków dla danego organizmu i to nie tylko dla paznokci, ale szczególnie dla jelit , wątroby i  wielu innych narządów. Przykładowo podczas podawania mocnych leków farmakologicznych od lekarza (pamiętaj, że zawsze maja skutki uboczne bo to chemia nieorganiczna) oraz podczas chemioterapii może zachodzić takie zjawisko jak też wypadanie włosów i brak ich wzrostu.
Stres, choroby, zimno, zmartwienia, napięcia nerwowe i depresja mogą również być przyczyną złego wzrostu paznokci. Także nieodpowiednia dieta uboga w białka i beta Caroten z cynkiem ( dzięki cynkowi beta karoten może być zamieniony w wątrobie w witaminę A). Zatem jeśli chcesz mieć szybko rosnące i piękne paznokcie, w swojej diecie powinno być wystarczająco białka roślinnego i zwierzęcego jak tez beta Caroten i organiczny cynk (tzw. chelatowany).beta karoten

cynkMega Zinc
Beta Caroten 25000
Chelated Zinc
Beta Caroten 9000
oraz
Power Mins
Full Spectrum
Vital do grupy krwi
Super Mega 50
Menopausal Formula
Lion Kids Multiwit. + D
Senior Formula


Podłużne garbki
Powstają zwykle wtedy, kiedy pojawia sie anemia i mamy zbyć mało żelaza w organizmie.

Łamliwość paznokci może być również dowodem niedoboru żelaza, ale i witamin. Może być tez następstwem używania proszków do prania lub innych środków chemicznych -  bez ochronnych rękawiczek.

Paznokcie łyżeczkowane, nieco zagłębione w środku, mogą wystąpić u ludzi pracujących w cieple i wilgoci, ale mogą tez być dowodem anemii, niedoboru żelaza lub w ogóle schorzeń przewodu pokarmowego o ile nie jest to już ich taka uroda od urodzenia.
 


żelazo

Iron Plus
oraz
Power Mins
Full Spectrum
Vital do grupy krwi
Super Mega 50
Menopausal Formula
Lion Kids Multiwit. + D
Senior Formula

Podłużne bruzdy na paznokciach - garbki wypukłe mogą być spowodowane albo złym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego, a szczególnie układu trawienia. W takim wypadku należy zjadać więcej błonnika oraz flory. Może być związane to równiez z jakimś stanem zapalnym w organizmie, który trzeba wyleczyć.

błonnik
mikroflora
Nopalin
Green Care
AC Zymes
Acidophilus

Poprzeczne bruzdy na paznokciach mogą być skutkiem złego ukrwienia płytki paznokciowej. Mogą sie pokazywać po przejściu jakiejś poważniejszej choroby, choćby grypy, anginy, żółtaczki, mogą też wystąpić po operacji, a także dłuższej ostrej diecie (ostre przyprawy, restrykcyjne diety odchudzające, głodówki itp.). Czasem towarzysza łuszczycy, a nieraz występują po silnym załamaniu psychicznym. Szczególnie wtedy organizm będzie potrzebował sporo witamin i minerałów, a szczególnie witamin z grupy B.
 

  Mega B
Stress M. B complex
oraz
Super Mega 50
Power Mins
Full Spectrum
Vital do grupy krwi
Menopausal Formula
Senior Formula
Lion Kids Multiwit. + D
 

"Kwitnienie" paznokci czyli białe plamki może się pojawiać z kilku powodów np. przy niedoborze wapnia lub cynku w diecie, przy zmianach hormonalnych w organizmie ( dojrzewanie i klimakterium), a także z powodu skaleczenia - podczas manicure -  miejsc, z których paznokieć wyrasta. Paznokcie kwitną głównie dlatego, że w organizmie jest zbyt mało cynku.
 

wapń
cynk
Mega Zinc
Chelated Zinc
Strong Bones 100
Strong Bones 250
Power Mins

Paznokcie jak "szkiełko od zegarka" - lekko wypukłe w środku mogą być takie od urodzenia, nawet dziedziczne, ale jeśli nigdy wcześniej takie nie były a teraz są, to mogą świadczyć o chorobie serca, układu krążenia, o niedomaganiach wątroby lub zmianach w płucach. Należy podjąć prace na wzmacnianiem układu obronnego oraz jego regeneracją.
 

witaminy i minerały

Super Mega 50
Power Mins
Full Spectrum
Vital do grupy krwi
Menopausal Formula
Senior Formula
Lion Kids Multiwit. + D


Zanokcica (zastrzał)
(łac. – paronychia) czyli zapalenie wału paznokciowego utworzonego przez skórę otaczającą paznokieć. Zjawia się wokół lub pod paznokciem jest  infekcja wirusową, a także wynikiem nieracjonalnego odżywiania, jak zresztą wszelkie w.w niedomagania ujawniające sie na paznokciach. Przy tej przykrej dolegliwości należy zwiększyć pobieranie witaminy C, ziół antywirusowych zawartych np. w VirAgo, moczyć palec w soku Polinesian NONI i stosować go również wewnętrznie.

Jest najczęściej uraz związany z nieumiejętnym manikiurem, uszkodzenie paznokcia lub skaleczenie opuszki palca. Przerwanie ciągłości tkanek okołopaznokciowych jest wówczas doskonałym miejscem do wnikania w tkanki bakterii chorobotwórczych (najczęściej paciorkowców lub gronkowców), które wywołują stan zapalny wału paznokciowego. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie ParaProteX a nie VirAgo. Zdarza się również, że zapalenie wału paznokciowego może rozwijać się również w przebiegu grzybicy paznokci. Dodatkowo do ParaProteX dochodzi Garlic Caps, który stosujemy wewnętrznie jak równiez zewnętrznie robiąc okłady z olejku czosnku chińskiego przemiennie z sokiem NONI. Z innych przyczyn zanokcicy można wymienić: macerację wału paznokciowego w wilgotnym środowisku, która również ułatwia wnikanie bakterii w tkanki (np. długotrwałe ssanie palca przez dziecko, długotrwałe moczenie rąk w wodzie związane z praniem lub zmywaniem) i cukrzycę. Do zapalenia wału paznokciowego dochodzi również w przebiegu paznokci wrastających.
 


witamina C z róży,
zioła antywirusowe
lub antybakteryjne i antygrzybicze,
sok noni


ParaProteX
C 1000 lub C 500
C Plus
Lion Kids C
VirAgo
Garlic Caps
Polinesian NONI sok
oraz  multiwitaminę:
Super Mega 50
Full Spectrum
Vital do grupy krwi
Power Mins
Menopausal Formula
Senior Formula
Lion Kids Multiwit. + D


Grzybica paznokci u rąk i stóp spowodowana jest szczególnie podatnością organizmu ma infekcje w skutek osłabionego układu obronnego. Należy podawać witaminy i minerały wzmacniające układ obronny, jak tez inne wyciągi roślinne wewnętrznie oraz zewnętrznie smarować zagrzybione miejsca olejkiem wyciskanym z kapsułek: Garlic Caps i zestawu tokoferoli - olejku z kiełków pszenicy w postaci Vitamin E. Ponoć na grzybicę cierpią najczęściej górnicy -  mówi się że to ich choroba zawodowa. Pył węglowy jak równiez pot sprzyjają rozwojowi grzybów. U innych grzybicy sprzyjają te choroby, które wymagają leczenia antybiotykami. Flora bakteryjna jelit jest zniszczona i nie wytwarza witamin z grupy B oraz innych, zatem należy ja pilnie odbudować, a to po antybiotykoterapii trwać może od8 do 12 miesięcy czasu. Należy stosować suplementację w kapsułki bogate w liofilizowane bakterie acidophilne - w mikroflorę, a równocześnie wzbogacać dietę w kwaśne mleko inaczej zwane zsiadłe bądź kefir, kiszona kapustę, kwaszone ogórki oraz błonnik zawarty szczególnie w surowych warzywach i owocach jak równiez w razowym pieczywie. Dodatkowo stosujemy odgrzybiające zioła na pasożyty, aby zupełnie usunąć z całego organizmu grzyby i ich zarodniki  aby nie dopuścić do rozwoju pleśni oraz zatrucia toksynami pleśniowymi tzw. mykotoksynami.


czosnek chiński
witamina E
przeciwgrzybicze zioła
mikroflora
Błonnik
cynk
selen
wapń
Beta Caroten
multiwitamina
 

Garlic Caps
Vitamin E
ParaProteX
AC Zymes
Acidophilus
Ocean21
Liquid Chlorophyll
Green Care
Nopalin
Power Mins
Full Spectrum
Vital do grupy krwi
Lion Kids Multiwit. + D
Super Mega 50
Menopausal Formula
Senior Formula
ImmunAid

Ważną rzeczą jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja po tym, jak paznokcie staną się niezdrowe, np. rozdwojone czy połamane lub zupełnie matowe, ale też zapobieganie.

Wpływ na paznokcie mają również czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć i temperatura. Nie bez znaczenia jest też to, w jaki sposób pielęgnujesz swoje paznokcie. Oprócz tego, rodzaj wykonywanej pracy może mieć także kluczowe znaczenie.

Jeśli pracujesz fizycznie i masz kontakt ze środkami chemicznymi, Twoja skóra robi się coraz bardziej zniszczona. Paznokcie również. Dlatego powinnaś używać rękawiczek ochronnych.

Zastanów się, czy nie robisz czegoś, co powoduje, ze są ona zniszczone czy popękane. Być może właśnie moczyłaś ręce przy okazji sprzątania w jakimś środku chemicznym.


Jak pielęgnować paznokcie
Pielęgnować paznokcie powinna potrafić każda kobieta i każdy mężczyzna. Trzeba wiedzieć, co służy paznokciom, a co im szkodzi.

Trzeba pamiętać o tym, że odpowiednie mycie rąk jest ważnym elementem higieny paznokcia. Najlepiej jest używać specjalne emulsji i żele bez mydła, zawierające odżywcze i natłuszczające składniki. Dlaczego? Ponieważ one nie wysuszają skóry rąk i skórek wokół paznokci. Natomiast mydło działa niekorzystnie.

Jeśli już umyjesz ręce i dobrze je osuszysz, wetrzyj w nie krem do rąk i paznokci - może to być Heand&Body Lotion. Kremy takie zawierają najczęściej substancje odżywcze jak aloes i rumianek, witaminy np. witaminę E i B5, olejki - w tym przypadku leczniczy olejek z oliwek.

Paznokcie nie powinny być obcięte zbyt krótko. Dlaczego?
Zbyt krótko obcięte paznokcie ułatwiają wnikanie brudu i bakterii pod płytkę paznokciową. Poza tym, jeśli obetniesz paznokieć zbyt krótko, może boleć Cię palec i będzie to duży dyskomfort przez najbliższe dni.

Jeśli robisz manicure, nie używaj ostrych, metalowych przyrządów, np. cążków, pilniczków. Dlaczego?
Takie narzędzia bardzo łatwo mogą uszkodzić płytkę paznokcia. Jeśli narzędzia nie są sterylne, możesz złapać infekcję. Najlepsze są pilniczki papierowe lub mineralne.

Jeśli usuwasz skórki, używaj patyczków drewnianych. Jednak najlepiej ich nie usuwać. Pomyśl, że usuwanie skóry otaczającej paznokieć nie jest do niczego potrzebne i wcale nie poprawia wyglądu, ale wręcz szkodzi – to może dopiero doprowadzić do infekcji, podrażnionej skór i wielu innych problemów. Nie podążaj więc za taką modą, która nie ma nic wspólnego ze zdrowiem Twoich paznokci.

Kolejną rzeczą jest to, aby unikać złych nawyków związanych z paznokciami. Niektórzy w sytuacjach nerwowych, a nawet z przyzwyczajenia, obgryzają paznokcie. To im naprawdę nie służy. Poza tym, jest bardzo niehigieniczne i niekulturalne.

Zbyt długie paznokcie także nie są pożądane. Nie chodzi o długość, ale o jakość. Długim paznokciem bardzo łatwo jest zahaczyć o coś i złamać, co może być dość bolesne, jeśli złamie się go bliżej nasady. Dlatego, najbezpieczniejsze są paznokcie nie za długie, ani za krótkie.
Jeśli już koniecznie kobieta chce mieć długie paznokcie, może jednorazowo użyć tipsów we wspaniałe, modne wzorki. To znacznie zdrowsze niż ciągłe utrzymywanie zbyt długich paznokci.

Pamiętaj, że pielęgnacja paznokci to nie tylko dbanie o nie w oderwaniu od całości. One są częścią Ciebie. Gdyby człowiek zdrowiej się odżywiał, nie miałby żadnych tego typu problemów ze zdrowiem, skórą oraz z paznokciami. Jeśli powodem złego wyglądu paznokci sa niedobory w żywieniu -  to szybko nastąpi poprawa, gdy się dostosujesz do diety zgodnej ze swoja grupa krwi oraz uzupełnisz w postaci skoncentrowanych odpowiednio wybranych składników suplementów niedobory składników odżywczych. Wielu żywieniowców twierdzi, iż galaretki, galarety i inne potrawy bogate w żelatynę (np. kurze łapki) - pomagają paznokciom. Przy bardzo słabych paznokciach, do w.w składników niedoborowych możesz dodać czysta chrząstkę z rekina głębinowego Shark Aid, co pozwoli Ci na wzmocnieni i poprawienie nie tylko wzrostu  paznokci, ale równiez bujnej czupryny -  włosów.
Dlatego ważne jest to, jaki tryb życia prowadzisz. Pamiętaj, że im zdrowiej żyjesz, im bardziej dobrze i prawidłowo się odżywiasz, tym jesteś zdrowsza/szy, ale i piękniejsza/przystojniejszy. Szczególnie świadczą o tym Twoje włosy, skóra i paznokcie.

 

Tu szukaj opisów w.w produktów jak również możliwości ich zdobycia w Internecie - link:
http://www.zarzyccy.pl/cenni.html

 

5/  Formularz zamówienia e-mail dla klubowicza

 

Cały zestaw formularzy jest tu - http://www.zarzyccy.pl/zamowienia.html 

  


We wszystkich kuracjach należy pamiętać o podstawowych zasadach odżywiania oraz o żywieniu zgodnie z grupą krwi.
Życzymy dużo zdrowia wewnątrz organizmu, a to najlepiej odzwierciedli zewnętrznie czysta, piękna i zdrowa skóra.

 

Miłego  dnia

Renata i Piotr Zarzyccy

Menedżer Executive CaliVita International

 

<<  Poprzedni numer NEWSletter tutaj              Następny numer NEWSletter   tutaj >>


------------------------------------------------------------------------------------------------------------<Newsletter>
Otrzymałeś/otrzymałaś ten newsletter gdyż wypełniłeś formularz zgłoszenia i
złożyłeś zamówienie na naszej stornie
www.noni.com.pl,  na
www.gronkowiec.pl, faksem lub telefonicznie. Ponieważ szanujemy Twoją
prywatność więc w każdej chwili możesz usunąć swój adres TUTAJ


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- <REKLAMA>
SUBskrypcja dla wszystkich
- WPISZ SIĘ TERAZ!!!
Powiadomimy Cię o ukazaniu się kolejnych stron w serwisie
www.gronkowiec.pl, www.faceci.com.pl, www.noni.com.pl, www.algi.pl oraz innych, a także o wszystkich nowych materiałach na niej zawartych, a dotyczących ściśle zdrowia i medycyny naturalnej.

 

                                    POWIADOM ZNAJOMYCH O TEJ STRONIE>>                          

 

  .